hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
0
Dominik Vetrák
5. január 2020, 17:31
Čas čítania: 4:52
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

10 najočakávanejších hororov roka 2020

Desiatka toho najstrašidelnejšieho plná duchov, príšer a psychologických hier.

Dominik Vetrák
5. január 2020, 17:31
Čas čítania: 4:52
10 najočakávanejších hororov roka 2020
Zdroj: United Artists Releasing
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Rok 2019 priniesol len hŕstku naozaj kvalitných hororových počinov a tie, ktoré nás zaujali, by sme dokázali spočítať na prstoch jednej ruky. Aj napriek tomu sa nám podarilo zostaviť aspoň úctyhodný rebríček desiatich tých najlepších. O nich si si mohol prečítať v našom predchádzajúcom článku tu.

 

Tento rok bude podľa dostupných informácií o čosi lepší a k režisérskej stoličke sa vracia aj pár zvučných mien.  Pokračovania duchárčin doplní pár krvákov či psychologických hier, no a na svoje si prídu aj milovníci hororových klasík. Nižšie nájdeš náš výber zoradený podľa dátumov premiér, ktorý by si si ako milovník strašidelných filmov rozhodne nemal nechať ujsť.

 

 

1. Fantasy Island (réžia: Jeff Wadlow, 13. február 2020)

 

Štúdio Blumhouse stojace najmä za béčkovými, zato v modernej dobe populárnymi kasovými trhákmi, prichádza s ďalšou zaujímavou snímkou. Skupinka turistov sa v ňom dostáva na rovnomenný ostrov, kde im hostitelia sľubujú, že čarovné miesto, na ktoré prišli, splní ich želania. Sám už vieš, že v tom bude akýsi háčik.

 

V snímke si okrem charizmatickej Lucy Hale zahrá aj komický Michael Peña, takže o zábavu bude značne postarané. Partii ľudí pôjde o život a najtajnejšie fantázie jednotlivcov sa v skutočnosti môžu stať poriadne nebezpečnými. Trailer vyzerá zaujímavo a môžeme len dúfať, že nás poteší aj samotný projekt.

 

 

2. Gretel & Hansel (réžia: Oz Perkins, 20. február 2020)

 

Janíčko a Marienka pred pár rokmi dostali vlastný film, o ktorý sa postaral trochu šialenejší  Nór Tommy Wirkola a do žánru priniesol svieži vánok plný krvi a strhujúceho tempa. Oficiálna synopsa tohto počinu poznamenáva, že príbeh vlastne všetci poznáme, a zároveň sľubuje vlastné netradičné spracovanie. 

 

Pri zhliadnutí traileru ťa zaujme temný vizuál a stvárnenie známych postáv vrátane strašidelnej stareny. Ťažko odhadnúť, či opätovné nahliadnutie do sveta bratov Grimmovcov prinesie úspech, no jednoznačne sme zvedaví, ako to napokon dopadne.

 

 

3. Invisible Man (réžia: Leigh Whannell, 5. marec 2020)

 

Posledný Whannelov film s názvom Upgrade bol šialenou futuristickou akčnou jazdou plnou krvi a originálnej práce s kamerou, ktorá potešila umelecké očko nejedného diváka. Leigh v minulosti pracoval popri Jamesovi Wanovi, no od určitého bodu sa vydal aj vlastnou cestou. Jeho ďalší vlastný počin o neviditeľnom mužovi by teda mohol byť opäť kvalitnou peckou.

 

Príbeh nám priblíži Ceciliu a jej násilného priateľa, ktorý si údajne vzal život. Po podivných udalostiach začína mať podozrenie, že k danej smrti možno nikdy nedošlo a posnaží sa dokázať, že v jej živote robí neporiadok akýsi neviditeľný človek. Je nám viac než jasné, že dej nebude len priamočiarou záležitosťou a veríme, že nás Whannell príjemne prekvapí.

 

 

4. A Quiet Place: Part II (réžia: John Krasinski, 19. marec 2020)

 

John Krasinski nám nedávno priniesol netradičnú žánrovku plnú monštier a zlovestného ticha. Vzrušujúce spracovanie s Emily Blunt v hlavnej úlohe bolo kinovým hitom a na potvrdenie dvojky sme nemuseli čakať dlho. Tiché miesto predstavilo svet monštier citlivých na zvuk, ktoré si veľmi ľahko dokážu nájsť svoju obeť.

 

Čo nás teda čaká v dvojke? Oficiálna synopsa a ukážky nás opäť vracajú do sveta teraz už rozbitej rodiny Abbottovcov snažiacej sa uplatniť rovnaké pravidlá k ceste za prežitím. Dostanú sa do konfliktu s inými ľuďmi, ale pravdepodobne aj s ďalším nebezpečenstvom čakajúcim za hranicami ich domova. Upútavka opäť vyzerá lákavo.

 

 

5. Antlers (réžia: Scott Cooper, 16. apríl 2020)

 

Posledným filmom Scotta Coopera bol emocionálny príbeh o ľudskom trápení a hľadaní vykúpenia z westernového prostredia v hlavnej úlohe s Christianom Baleom. Po skvelom režijnom výkone sa o to viac tešíme na jeho ďalší projekt, i keď tentokrát z iného súdka. Hororové Antlers natočené v spolupráci s Guillermom del Torom nás očarilo a dúfame, že nebudeme sklamaní.

 

Príbeh sa točí okolo mladého chlapca ukrývajúceho desivé tajomstvo a každému z nás je jasné, že pôjde o čosi nadprirodzené. Po nevysvetlených udalostiach padne do hľadáčika jeho učiteľky a vyšetrovateľa, ktorí sa onu záhadu  budú snažiť odhaliť. Určite to ale nebude jednoduché.

 

 

6. Saw 9 (réžia: Darren Lynn Bousman, 18. jún 2020)

 

Originálny film z úvodu kariéry Jamesa Wana, ktorý je dnes už hororovou klasikou, sa stal nesmierne populárnym a do jeho rozohratej hry s tajomným vrahom sa chcelo pustiť hneď niekoľko iných režisérov. Posledná dvojica sa rozhodla ságu opäť oživiť v roku 2017 s titulom Jigsaw, no veľmi neuspela a o odlišnú verziu sa postará režisér dvojky až štvorky.

 

Saw 9 zatiaľ nesie pracovný názov The Organ Donor a nie je jasné, či si ho aj ponechá. Herecké obsadenie zahŕňa Chrisa Rocka a Samuela L. Jacksona a ostáva nám len dúfať, že vízia tvorcov bude naozaj originálna a plná rôznorodých nápadov. O deji zatiaľ nič presné nevieme, avšak isté zdroje uvádzajú, že by malo ísť o reboot. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

And so it begins... #saw

Príspevok, ktorý zdieľa Darren Bousman (@darrenbousman),

 

7. Candyman (réžia: Nia DaCosta, jún 2020)

 

Názov Candyman zrejme mladšej generácii divákov veľa nehovorí. Originálny film z roku 1992 hovorí o urban legende týkajúcej sa istého Candymana, ktorý bol v minulosti znetvorený a nechaný napospas agresívnym včelám. Legenda hovorí o tom, že sa objaví pri vyslovení jeho mena päťkrát pred zrkadlom. Jednoducho sa príde pomstiť. Isté dievča ale na tieto povery neverí a ty už vieš, kam sa dej posunie ďalej.

 

Candyman bol trilógiou, avšak nový počin by mal nadviazať na jednotku. Z producentskej a scenáristickej stránky na projekt dohliada talentovaný Jordan Peele a vrátiť by sa mal aj ústredný Candyman v podaní Tonyho Todda. 

 

Preview horory 2020

 

8. Malignant (réžia: James Wan, 13. august/20.srpen 2020)

 

Malignant je pre väčšinu hororových nadšencov určite najočakávanejším projektom tohto roka. James Wan sa vracia ku kormidlu a pokúsi sa nás opäť strašiť svojimi majstrovskými technikami. Osem mesiacov pred premiérou snímky nemáme takmer žiadne informácie, avšak šepká sa o adaptácii jeho grafického románu Malignant Man.

 

Román sa zameriava na muža s podivným nádorom na sklonku svojho života, ktorý je v skutočnosti mysterióznym parazitom. Ten mu zaručí akési neprirodzené schopnosti v boji proti zlu. Budeme dúfať, že sa o Malignant čoskoro dozvieme viac. Wanov svet sa čoskoro rozšíri aj o piatu časť Insidious, takže o návrat k divácky obľúbenému svetu nebude núdza.

 

Horory preview 2020

 

9. Conjuring: The Devil Made Me Do It (réžia: Michale Chaves, 10. september 2020)

 

Conjuring je ďalšou z atraktívnych sérií vracajúcich sa na plátna kín. Opäť uvidíme manželskú dvojicu Ed a Lorraine Warrenovcov v boji proti temným silám. Tretia časť nám predstaví jeden z ich najzaujímavejších prípadov, pretože sa zaobíde bez strašidelného domu a zavedie nás do súdnej siene. V centre diania bude totiž prípad muža súdeného za vraždu.

 

Ten sa ale obraňuje tým, že v čase spáchania skutku bol posadnutý démonom. Ako sa vyjadril samotný James Wan: „Myslím, že je to prvýkrát v americkej histórii, kedy obžalovaný použil posadnutosť ako svoju obhajobu.“ Ide o rozhodne zaujímavý prípad, no mrzí nás, že ho nezrežíruje práve Wan.

 

Horory preview 2020

 

10. Halloween Kills (réžia: David Gordon Green, 15. október 2020)

 

Halloween je overenou značkou a po návrate maskovaného zabijaka Michaela Myersa sa tvorcovia rozhodli v príbehu pokračovať. Počin spred dvoch rokov síce nestrhol, no s istotou prekonal viacero duchárčin roka 2018 a zarobil si famóznych 255 miliónov, čo je vzhľadom na 10-miliónový rozpočet viac než úctyhodné číslo. Myers sa teda vráti opäť na Halloween a to rovno tento a aj na budúci rok.

 

O druhej časti modernej trilógie zatiaľ nevieme takmer nič, no s istotou vieme povedať, že sa preživší herecky ansábel vráti v takmer totožnej zostave. David Gordon Green sa postará o oba nasledujúce filmy a na poriadny trailer si ešte počkáme.

 

 

Do rebríčka sa nedostali počiny ako Last Night in Soho od Edgara Wrighta figurujúce v inom zozname či The Turning v hlavnej úlohe s Finnom Wolfhardom a Mackenzie Davis. Ďalšie hororové snímky zatiaľ s prakticky žiadnymi informáciami budú v našom hľadáčiku počas nasledujúcich mesiacov, takže nič dôležité nezmeškáš.

Na ktorý z hororov vyššie sa tešíš najviac?
Fantasy Island
65 hlasov
Gretel & Hansel
69 hlasov
Invisible Man
69 hlasov
A Quiet Place: Part II
330 hlasov
Antlers
77 hlasov
Saw 9
236 hlasov
Candyman
38 hlasov
Malignant
59 hlasov
Conjuring: The Devil Made Me Do It
1037 hlasov
Halloween Kills
180 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Warner Bros. Tagy: horor, preview 2020
Ohodnoť článok
21
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.