Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 17. 1. 2020 meniny má Nataša

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Zaujímavosti
5
Daniel Mikolášik
18. september 2019, 14:45
Čas čítania: 11:22

Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Šakal mal opletačky so zákonom

Od prvej série legendárnej reality šou VyVolení ubehlo už 14 rokov. Zisťovali sme, čo dnes jednotliví účastníci robia a pýtali sme sa ich, ako im účinkovanie zmenilo život.

Daniel Mikolášik
18. september 2019, 14:45
Čas čítania: 11:22
Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Šakal mal opletačky so zákonom
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Reality šou je v našich končinách jeden z najobľúbenejších televíznych formátov. Programoví šéfovia dobre vedia, že relácie podobného charakteru majú vždy vysoké čísla sledovanosti, čo sa im potvrdilo už pred mnohými rokmi aj vďaka veľmi sledovanej šou VyVolení.

 

Išlo o zábavný program, vysielaný vtedy ešte len začínajúcou televíziou JOJ, ktorý sa na obrazovkách objavil v roku 2005 pod licenciou maďarskej spoločnosti IKO. U našich južných susedov však niesla názov Való Világ (Skutočný svet).

 

 

Mladšie ročníky si Vyvolených možno už ani nepamätajú. V skratke išlo o to, že do uzavretej vily plnej kamier a mikrofónov nasťahovali 14 ľudí, ktorí sa predtým navzájom vôbec nepoznali a museli plniť rôzne úlohy. Televízny štáb 24 hodín denne monitoroval ich niekoľkotýždňové spolunažívanie a účastníci postupne vypadávali z hry, až kým celú šou jeden z nich nevyhral.

 

My sme sa rozhodli zistiť, čo aktuálne robia účastníci úplne prvej série VyVolených, keďže práve tá sa dostala do povedomia Slovákov najviac a rovnako bola aj najúspešnejšia. Neskôr prišla aj druhá a tretia séria, pričom posledná mala trochu pozmenené pravidlá, no ani jedna z nich si nedokázala nájsť toľko priaznivcov ako originál.

 

Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Tony sedí vo väzení

 

Od niekdajších obyvateľov vily sme zisťovali, ako sa im po 14. rokoch darí, čomu sa venujú, čo robili po skončení šou, či im nejakým spôsobom účasť vo VyVolených zmenila život a či by do toho išli znovu. Snažili sme sa vypátrať všetkých účastníkov, no nie každý bol dohľadateľný. Mnohí z nich totiž po skončení upadli do zabudnutia.

 

Taktiež sme oslovili aj niektorých moderátorov súťaže, ktorí v tom čase sprevádzali divákov celou reality šou. Mnohým z nich totiž práve vďaka pôsobeniu vo VyVolených odštartovala kariéra a dostali sa do širšieho povedomia spoločnosti. Na otázky, či by do podobného projektu išli opäť a či ho považujú za ich vstupnú bránu do šoubiznisu, nám odpovedal Sajfa.

 

V článku sa dozvieš:
 • Ako šou VyVolení zmenila život Sajfovi
 • Akú výhru získala Linda a čo s ňou urobila
 • Prečo mali Šakal a Tony opletačky so zákonom
 • Kto z účastníkov tragicky zomrel
 • S akou známou moderátorkou chodil po skončení šou Rocky
 • Akým spôsobom ovplyvnila šou životy VyVolených
 • Či by do toho išli znovu

 

Sajfa (moderátor VyVolených)

„Písal sa rok 2005 a ja už som v tom čase niekoľko rokov vysielal spolu s Adelou ešte popoludnie vo Fun rádiu. Odrazu prišla vlastne moja prvá televízna ponuka,“ povedal pre Refresher Matej Sajfa Cifra. Vraj ho vtedy veľmi potešilo, že si ho všimli.

 

Na otázku, či by do podobného projektu išiel znovu, reagoval, že by záležalo od situácie, okolností a tiež od spracovania samotného projektu. Nepredpokladá vraj, že by sa také niečo opäť plánovalo.

 

Moderátora a youtubera sme sa opýtali, či považuje šou za svoju vstupnú bránu do slovenského šoubiznisu. „Pracovať v rádiu je jedna vec, ale telka je vizualne veľmi silné médium. Spomínam si, ako som moderoval večernú show v televízii a ráno som išiel autobusom do rádia. Ľudia sa na mňa pozerali a premýšľali, odkiaľ poznajú ten ksicht. Rozhodne to bol môj vstup do šoubiznisu,“ dopĺňa Sajfa.

 

Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Tony sedí vo väzení

  

Otázky, ktoré sme sa pýtali účastníkov prvej série VyVolených:
 1. Ako sa ti dnes darí a čomu sa venuješ?
 2. Čo si robil/a po skončení šou?
 3. Zmenila ti nejakým spôsobom účasť vo VyVolených život?
 4. Išiel/a by si do toho znovu?

 

Linda

Melinda Drevenková, ktorú diváci poznali pod prezývkou Linda, sa napokon stala aj víťazkou celej súťaže. Po skončení šou o nej bolo počuť najmä v súvislosti s plastikami či inými estetickými vylepšeniami. Jej vzhľad prešiel za tie roky veľkou zmenou. Dnes je z nej blondína, no trúfame si povedať, že je ešte atraktívnejšia ako pred 15. rokmi.

 

„Momentalne zažívam veľmi pokojné a pekné odbobie. Trávim veľa času s rodinou, priateľmi a s mojím kocúrom. Často cestujem, najmä kvôli práci. Fotím pre rôzne projekty, dovolenkujem, občas sa venujem aj kozmetike, ktorú som vyštudovala a ktorá ma stále baví,“ prezradila nám Linda.

 

Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Tony má opletačky so zákonom

 

Po skončení šou vraj cestovala, užívala si výhru, spoznávala nové krajiny a zdokonaľovala sa v jazykoch. „Každý deň som si užívala naplno tak, ako sa na víťazku patrí (smiech)“. Celková výhra bola v tom čase 3 600 000  slovenských korún (cca 120 000 eur). Lindy sme sa opýtali, ako tieto peniaze minula. Peniaze som si užívala spoločne s mojím ex-priateľom na krásnom exotickom ostrove Ko Samui v Thajskom zálive, kde sme niekoľko rokov žili,“ tvrdí.

 

 

„Neskôr sme žili aj na Miami, kde sme začali aj úspešne podnikať. Smelo môžem povedať, že rozprávková nebola výhra z VyVolených, ale naše šťastie a šikovnosť v biznise. Mnohí mi radia, aby som napísala knihu o živote po vile,“ dodáva Linda. Tiež konštatuje, že, z výhry musela ešte platiť daň a celá čiastka sa jej vyplácala po dobu dvanástich mesiacov. Vraj to bol slabý odvar z jej života po vile.

 

Tvrdí, že šou jej niečo dala a niečo vzala, no rozhodne jej zmenila život. „Ukáž mi jedného, kto sa čo i len párkrát mihol v telke a nezmenilo mu to nejakým spôsobom život. Ľudia ťa spoznávajú, stratíš súkromie. Musíš si dávať pozor, aby z teba médiá neurobili obludu len preto, že si si počas ranného vynesenia smetí nedal kilo make-upu,“ konštatuje usmievavá blondína.

 

Lindy sme sa opýtali aj to, či by do šou išla znovu. „Ťažko povedať. Možno s nejakou bláznivou kamoškou by som sa dala nahovoriť. Vyskúšať, či by som to vedela ešte raz vydržať bez spojenia so svetom a bez svojho komfortu, ktorý som si za tie roky vybudovala. Život si treba užívať naplno a robiť rôzne bláznovstvá,“ dodáva.

 

Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Tony má opletačky so zákonom

 

Šakal

Veľmi výraznou postavou v prvej série bol aj Milan Maruniak, známy skôr pod menom Šakal. Ten bol len dva roky po skončení šou podozrivý zo znásilnenia 16-ročného dievčaťa. Problémy so zákonom mal však už aj predtým.

 

V roku 2005 ho exmanželka obvinila zo spoluúčasti na vražde jeho nevlastného dvojročného syna a v roku 1999 mu súd vymeral dvojročný podmienečný trest za pohlavné zneužívanie 15-ročného dievčaťa. Aktuálne však podľa dostupných informácii nečelí žiadnym obvineniam. Po skončení šou sa venoval rôznym aktivitám a dokonca aj športom.

 

Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Tony má opletačky so zákonom

 

„Aktuálne sa venujem predovšetkým rodine, pár fantastickým priateľom, s ktorými sa staráme o občianské združenia. Ak zvýši čas, tak rád vybehnem na turistiku alebo sa venujem športovému strelectvu. Po skončení šou som veľa cestoval, spoznával zaujímavých ľudí a očisťoval svoje meno od klebiet a obvinení, ktoré sa nezakladali na pravde,“ povedal pre Refresher Šakal.

 

 

Účast v šou mu údajne zmenila život. „Vnímam svet zábavných programov inak ako dovtedy, ale skôr to zmenilo postoj mojich známych ku mne, či už pozitívne, alebo negatívne. Moja povaha však zostala stále rovnaká,“ dodáva Šakal a zároveň prezrádza, že by pokojne do toho šiel opäť. Jeho správanie by vraj už bolo iné.

 

Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Šakal mal opletačky so zákonom

 

Saša

Medzi štrnástkou VyVolených bojovala o zviditeľnenie a slušnú výhru aj dnes verejnosti dobre známa moderátorka Alexandra Orviská, ktorá už niekoľko rokov pracuje pod taktovkou TV JOJ v rámci relácie Topstar. Hoci vtedy ešte neznáma 22-ročná Bratislavčanka nebola až tak výrazným subjektom vo vile, zo všetkých účastníkov sa jej podarilo presadiť najviac.

 

Krátko po skončení šou začala podnikať, cestovať a pomaly sa obšmietať v slovenskom šoubiznise. Počas svojej kariéry sa neraz objavila v spoločnosti známych mužov, prevažne športovcov. Najviac pozornosti upútala románikom s futbalistom Robom Vittekom, neskôr sa však po jej boku vystriedali aj hokejisti ako Lukáš Kozák či Jaroslav Janus.

 

Čo dnes robia účastníci šou VyVolení? Z Orviskej sa stala známa moderátorka, Šakal mal opletačky so zákonom

 

Počas pobytu vo vile sa o nej v médiách písalo, že aj napriek nezamestnanosti žila na vysokej nohe, obklopovala sa už v mladom veku luxusom a údajne sa v tom čase mala stýkať aj s ľudmi z podsvetia.

 

Exkluzívny obsah pre predplatiteľov REFRESHER+
od 2,50 € na mesiac
PREDPLATIŤ
Máš už predplatené? Prihlásiť sa
PREČO SI PREDPLATIŤ?

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Kto z účastníkov tragicky zomrel
 • Prečo mohol Tony štátu spôsobiť škodu za milióny eur
 • Aký trest si Tony aktuálne odpykáva 
 • S akou známou moderátorkou chodil po skončení šou Rocky
 • S akými klamstvami sa rád chválil Desperado
 • V akej krajine si Lenka užíva luxusný život

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: TASR/Zuzana Čižmáriková Tagy: vyvoleni, ucastnici, čo dnes robia
Ohodnoť článok
5
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.