Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
7. septembra 2019, 16:38
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Jaro Slávik: Keď sa aplikácia na hľadanie talentov rozbehne, budeme potrebovať tisícky zamestnancov (Rozhovor)

REFRESHER
Uložiť Uložené

Známu televíznu osobnosť sme vyspovedali pri príležitosti spustenia novej aplikácie, ktorá je určená na vyhľadávanie talentov.

Jaroslav Slávik je známou tvárou televíznej obrazovky, obzvlášť vďaka porotcovstvu v talentovej súťaži. Rozhodol sa však, že bude talenty hľadať aj na internete. Je členom tímu, ktorá vyvíja aplikáciu s rozpočtom jedného milióna eur. Je v tom milión, ale nebolo to tak, že by niekto prišiel a povedal „tu máš“. Toto keď sa nám nepodarí, tak to bude chýbať,“ prezrádza v rozhovore. 

Odporúčané
Sajfa: Dieťa nemá byť kapitál, budeme opatrnejší v tom, čo ukázať Sajfa: Dieťa nemá byť kapitál, budeme opatrnejší v tom, čo ukázať 3. júla 2019, 15:36

Nám prezradil, ako tento nápad vznikol, kde zohnal peniaze a prečo nechce spolupracovať napríklad s youtubermi. V rozhovore sa dozvieš, ako bude talentová aplikácia fungovať, ako má pomáhať ľuďom a komu vlastne dokáže priniesť úžitok: „My sme niekde na hrane toho, čo je TikTok. To je však parazitovanie na niečom, čo už pred tým niekto vytvoril. Toto je môj celoživotný problém s youtubermi aj s Danom Danglom,“ hovorí Slávik. 

V tomto článku si prečítaš:
  • Akú aplikáciu Jaro Slávik spúšťa
  • Odkiaľ zohnal milión eur na jej tvorbu a ako na nej chce zarábať
  • Pre koho bude aplikácia určená
  • Ako môžeš vyhrať 5 až 10-tisíc eur
  • V akom prípade by potreboval tisícky zamestnancov, ktorých na Slovensku nezoženie
  • Či bude mať jeho aplikácia pre talenty aj Hviezdnu rotu tých, ktorým sa budú ostatní smiať
  • Prečo nemá Jaro Slávik rád youtuberov a aký problém má s Danom Danglom alebo Sajfom

Jaro Slávik: Keď sa aplikácia na hľadanie talentov rozbehne, budeme potrebovať tisícky zamestnancov (Rozhovor)

Prečo prišiel nápad s talentovou aplikáciou práve v roku 2019? 

Je to iba ďalšia alternatíva k iným prostriedkom A&R – teda hľadania talentov a spájania s publikom. V 18. a 19. storočí to boli promotéri, v 20. storočí rádio, neskôr prvý internet vo forme MySpace a iných sociálnych sietí. Vždy išlo o to, aby umelec našiel platformu, ako sa spojiť so svojím publikom. Toto je len ďalšia komunikačná cesta, nie je to nič nové. Je to skôr vydestilovaný produkt množstva kreatívnych vecí, čo sa online nachádzajú.

Je to nadstavba hľadania talentov v televízii?

Nie. Televízia nemôže obsahovať také množstvo talentu, aké chceme mať my. V televízii nie je veľký priestor pre atraktívny šport, ako je napríklad solo climbing, freediving alebo wake board. Sú to pekné veci, ale ľudia ich nemajú, ako ukázať. A to isté platí v prípade gastronómie. Je to taký „second screen“ v porovnaní s tým, čo sa deje na televíznej obrazovke. S talentovou šou to má isté styčné body, ale nemá to kráčať v šľapajách Česko-Slovensko má talent.

„My sme niekde na hrane toho, čo je TikTok. To je však parazitovanie na niečom, čo už pred tým niekto vytvoril.  Toto je môj celoživotný problém s youtubermi aj s Danom Danglom,“ hovorí Jaro Slávik.

Budete aplikáciu komunikovať ako projekt Jara Slávika? 

Nebude sa to komunikovať cezo mňa, to nemá zmysel. Som len jeden z tímu. Máme množstvo kvalitných ľudí, ktorí sa rozumejú A&R, resp. skautovaniu talentov a skautovaniu kreativity. Tie mená by mali byť zaujímavé pre tých, ktorí sa chcú v jednotlivých oblastiach angažovať. 

Aplikácia má vyjsť začiatkom septembra?

Myslím si, že spustenie trochu posunieme o pár týždňov, pretože ešte riešime finálne detaily. Bolo by podozrivé, keby sme žiadne problémy nemali. Stále to ale bude na jeseň tohto roku. Prvý septembrový týždeň však určite spúšťame komunikáciu – webovú stránku a sociálne siete. Moc za svojím plánom nezaostávam.

Odporúčané
Organizátor festivalu Grape: Keď máme vypredané, neznamená to ekonomickú istotu (Rozhovor) Organizátor festivalu Grape: Keď máme vypredané, neznamená to ekonomickú istotu (Rozhovor) 28. júla 2019, 10:21

Čo všetko sa vo vašej aplikácii musí stať, aby som bol slávny? 

Máme tam zopár elementov, ktoré tomu pomáhajú. Jedným z nich je napríklad možnosť raz za rok v každej z deviatich kategórii vyhrať desať tisíc eur. 

Ako môžem vyhrať desať tisíc eur? 

Rozhodne o tom hlasovanie. Vy si tie hlasy môžete pokojne kupovať aj sami a môžete to dať na Bartošovú, ktorej management sám pre ňu vyhral TyTy alebo českého Slávika. Alebo vám budú kupovať hlasy aj ostatní ľudia z cieľovej skupiny, ktorých baví to, čo robíte. Okrem toho vieme podporiť ďalšími 5-tisíc eurami niekoho, kto spraví úspešný challenge a ľudia po ňom budú opakovať. 

Čo znamená kupovať hlasy? Koľko budú stáť?

Mikropaymenty. Bavíme sa o desiatkach centov za jeden hlas. 

Čo ešte talentom ponúkate? 

Diváci budú mať svoju vlastnú hitparádu desiatich alebo deviatich najlepších v jednotlivých kategóriách a budú sa hrať na skautov talentov. Hitparády budú vyhodnocované v pravidelných intervaloch a ľudia tak môžu nájsť nového Sagana alebo Rytmusa. 

Jaro Slávik: Keď sa aplikácia na hľadanie talentov rozbehne, budeme potrebovať tisícky zamestnancov (Rozhovor)

To znie ako vzdušný zámok. Máte aj pripravené zázemie pre tých najlepších, spolupracujete s klubmi a nahrávacími štúdiami? 

Toto sme nechali úplne otvorené. Napríklad v prípade športu existujú oveľa sofistikovanejšie formy, ako hľadať talenty. U nás to bude fungovať skôr na inom systéme. Dajme tomu, že mám oslavu 11. narodenín dcéry a potrebujem kúzelníka, tak si tam pozriem, čo dokáže a priamo ho oslovím. Máme četovaciu funkciu, takže diváci môžu autorov videí oslovovať. Má to aj tento komerčný rozmer. 

Aký je teda skutočný zmysel aplikácie odhliadnuc od tohto príkladu? 

Skutočný zmysel aplikácie je platforma pre talent a kreatívu. Demokratizujeme talent. Tak ako rádio svojho času vytiahlo hudbu z komorných koncertných sál medzi široké publikum, tak aj my vyťahujeme z uzavretých priestorov comedy, gastro či handcraft talent a kreativitu.

Vo svete, kde mobilný internet predstavuje viac než 52 percent internetového prístupu, vo svete, kde sa denne k internetu prihlasuje jeden milión nových užívateľov, vo svete, kde je 3,3 miliardy ľudí na sociálnych sieťach, asi niet inej cesty, ako predstavovať talent a kreativitu inou formou než cez aplikácie.

„Distribúcia je mimoriadne dôležitá, v distribúcii to môže celé zlyhať,“ odpovedá Slávik na otázku, ako bude riešiť promo. 

Aké budú technické požiadavky na videá?

Dĺžka približne do 3, v prípade gastra 5 minút. Kvalita by mala byť, samozrejme, čo najlepšia, ale neočakávame, že by nám niekto posielal 4K videá. Ale nech posiela kto chce, čo chce, je to jeho prezentácia, sme úplne otvorení.

Budú videá prechádzať kontrolou? 

Nestane sa, že by sme tam mali nevhodný obsah.

Ako tomu zabránite? 

Tak, ako tomu zabraňujú všetci ostatní. 

Najprv sa to video zverejní a spätne ho niekto skontroluje?  

Bude to fungovať presne tak, ako sociálne siete. Keď sa to rozbehne, nebudeme môcť byť na Slovensku, pretože tu nenájdeme toľko ľudí, koľko by sme na túto prácu potrebovali. Bavíme sa o tisíckach zamestnancov. 

Presne k tomu smerujem.

Ak spustenie prebehne úspešne, čo verím, že prebehne a podarí sa nám zohnať ďalšie peniaze, čo verím, že sa podarí, lebo myšlienka je dobrá, tak uvažujeme o migrácii. Už máme vybrané aj dve destinácie. Ide o destinácie technologických hubov – smerom na východ od Slovenska. Určite nie Amerika ani Nemecko. 

Na akom princípe budú postavené súťaže?

Divácke hlasovanie.

A čo môžu ľudia získať? 

Peniaze. Ale dôležitejšia je prezentácia, sláva, získaný trh a fanúškovská základňa.

Odporúčané
V slovenskom hudobnom priemysle sa točia milióny eur. Zarábajú viac raperi alebo interpreti pre deti? V slovenskom hudobnom priemysle sa točia milióny eur. Zarábajú viac raperi alebo interpreti pre deti? 17. júla 2019, 16:00

Podľa čoho ste si vyberali kategórie a kto za nimi stojí? 

Kategórie sa ponúkli samé. Snažili sme sa absolútne pokryť kreatívny priemysel. Snažili sme sa ich nastaviť tak, aby nič nechýbalo. Ja považujem aj šport za najväčšiu súčasť zábavného priemyslu, pretože sa mu venujú aj všetky denníky a šport priťahuje ľudí k televíznym obrazovkám a na štadióny. 

Máme tam kategóriu pre deti, keďže ako rodič chápem princíp chvastania sa vlastným dieťaťom. Hudba je samostatná kategória – to je jasné, je to popkultúra sama o sebe, nemáme tam tanec, ten je pod inou kategóriu, máme tam comedy, tá potrebuje vlastnú kategóriu. Gastronómiu považujú v Taliansku za súčasť kreatívneho priemyslu a ja sa s tým stotožňujem. Jednou z najsilnejších kategórií bude, aj vďaka Instagramu, fashion and beauty.

A ešte handcraft – s touto kategóriou ešte máme veľké plány, pretože sa u nás v školách neučia v systéme formálneho vzdelávania. Umelecké remeslá sa dajú vyučovať jedine odpozorovaním. Comedy má na starosti komik a producent Ivo Ladižinský, máme aj človeka na šport, Fashion and beauty robí Mirka Slobodníková, ktorá je sama o sebe kontroverzná fashion blogerka. Lenka Slaná je riaditeľka, manažérka známych kapiel a sedela v porote s Haberom v Superstar. 

Máme aj vlastný produkčný tím, keďže aj my vytvárame obsah. Máme aj chalana, ktorý robí iba hiphop. Volá sa Tomáš Berki. 

„My máme zdroje zárobkov postavené na spoluprácach so značkami v rámci súťaží, klasickej reklame, máme platby zo strany súťažiacich,“ prezrádza Jaro Slávik formy príjmov aplikácie. 

Sú títo ľudia zárukou toho, že keď na niekoho poukážu, bude úspešný? 

Áno, nechceme mať anonymných moderátorov, ktorí nemajú názor. Nebudú sa riadiť len nejakými pravidlami. Chcel som tam mať ľudí, ktorí vyjadria svoj názor a povedia, že si niečo zaslúži pozornosť. Samozrejme, nečakám, že budú sedieť 10 hodín za počítačom a mazať nevhodné príspevky. Očakávam, že budú videá revidovať a povedia, s čím máme ďalej pracovať. 

Ako s tým viete ďalej pracovať?  

My to vieme len boostovať do slávy. Chceme ľuďom iba ukázať kontakt s talentom.

Bude aj hviezdna rota?

Áno, diváci sa za určitých podmienok budú mať možnosť stať spoluadministrátormi a môžu nominovať do zatiaľ zavretej kategórie Darwinova Cena alebo Hviezdna Rota, neviem, ako to nazveme. Ale my to revidovať nebudeme, to bude len na tých, ktorí budú v aplikácií úspešní.  Práve toto je jeden z prvkov gemifikácie , ktorý ponúkneme.

Jaro Slávik: Keď sa aplikácia na hľadanie talentov rozbehne, budeme potrebovať tisícky zamestnancov (Rozhovor)

A ako bude vaša aplikácia zarábať? 

My máme zdroje zárobkov postavené na spoluprácach so značkami v rámci súťaží, klasickej reklame, máme platby zo strany súťažiacich – každý si môže svoje video za určitú čiastku topovať, aby bolo viditeľnejšie. Očakávame aj platby zo strany hlasujúcich. Máme aj content manažment, s ktorým môžeme ďalej pracovať. 

Mať uveriteľný, pochopiteľný a uchopiteľný biznisplán je pre každý startup veľmi dôležité. My robíme vertikálnu eskaláciu niečoho, čo už na trhu dávno funguje. Keď je horizontálny rozvoj sociálne siete, tak my robíme ten posun, že rastieme dohora a špecializujeme sa. Snažíme sa napodobniť LinkedIn v tom, že budeme mať výraznú diferenciáciu oproti ostatným platformám. 

Čo to znamená? 

To znamená, že keď je niekto, kto chce vidieť talent, ide k nám. Keď je niekto produkčný televíznej relácie a potrebuje si zložiť napríklad program na silvestrovskú show, príde k nám. Nepotrebuje obvolávať množstvo ľudí. 

To, čo sa ďalej s tými ľuďmi deje, aké majú zákazky, za koľko, či ich niekto oklame alebo prebehne všetko podľa plánov, to už vy neriešite?

Nie. Toto je tá najcitlivejšia vec, keď siahnete umelcovi na peniaze. 25 rokov som bral podiely z vystúpení umelcov a tento biznis už nechcem robiť. Chcem, aby boli tí ľudia slávni a keď sa tak stane, verím, že to bude zaujímavé pre aplikáciu, pre klientov a spoločnosti, aby sme ďalej generovali zisk. Náš biznisplán je pripravený tak, že break event príde do 3 až 5 rokov. 

Budete pracovať s influencermi? 

Samozrejme, že týmto smerom ideme, zopár ich máme. Pracujeme s Lucid, Mirkou Luberdovou, ale aj Týnuš Třešničkovou v Česku. Nemôžeme však spraviť to, že zoberieme všetkých youtuberov a všetkých instagramerov a presunieme ich, je treba ísť na to citlivo. 

Nechcem spochybňovať popularitu Sajfu, ktorý je dobrý moderátor a Expl0iteda, ale čo kreatívne prinášajú? Čo je ten talent? To znamená, že si neviem predstaviť, prečo by sme mali parazitovať na cieľovej skupine youtuberov a robiť s nimi. 

Odporúčané
Byť youtuberom je práca ako každá iná. Vyžaduje si hodiny driny za kamerou, kreativitu aj znalosť strihu Byť youtuberom je práca ako každá iná. Vyžaduje si hodiny driny za kamerou, kreativitu aj znalosť strihu 26. januára 2019, 10:45

Takže pre vás nemá zmysel dať niekoľko tisíc eur Explovi, aby vás propagoval? 

Nie. Ja si za tých niekoľko tisíc eur kúpim oveľa viac pozornosti v jeho contente, bez toho, aby o tom vedel. 

Skôr mi ide o to, či pre vás má zmysel identifikovať sa s jeho cieľovou skupinou, ktorých on dokáže ako influencer presvedčiť, že sa oplatí vašu aplikáciu sledovať. Jedna vec je zaplatiť si za medzeru v jeho videu, druhá, keď na vás on alebo ktokoľvek iný poukáže. 

Distribúcia je mimoriadne dôležitá, v distribúcii to môže celé zlyhať. Našou ambíciou je skúsiť sa dostať aj do vyššej cieľovej skupiny. Chcel by som parazitovať na obsahu, ktorý dnes ponúka Facebook a Instagram pre 40-ročných. Keď sa nám podarí otvoriť si dvere hore, vo vyššej vekovej skupine , dole, k tým mladším to už určite padne. 

Odporúčané
Vlado Voštinár: Zavolali sme do Inkognita pornoherečku, ľudia sa sťažovali. Tvárili sa, že filmy pre dospelých neexistujú Vlado Voštinár: Zavolali sme do Inkognita pornoherečku, ľudia sa sťažovali. Tvárili sa, že filmy pre dospelých neexistujú 4. septembra 2019, 15:04

Čo by do vašej aplikácie mohli pridávať starší ľudia? 

Myslím si, že by sa uchytili v sekciách gastro alebo fashion and beauty, máme však priestor aj pre spevákov. 

Myslíte si, že bude vo vašej aplikácii z pohľadu úspešnosti talentov zohrávať rolu vek? 

Žijeme v dobe, kde vek prestáva hrať rolu. Dôkazom je napríklad Gizka Oňová, ktorá má momentálne pre jednu banku v reklame omnoho väčší význam ako ktorýkoľvek youtuber. A to tá banka robí reklamu pre mladých. 

Má, len to bolo pre niekoho veľmi drahé. 

Ale našli sme príklad, že to môže fungovať. My máme už teraz jednu českú babičku influencerku, ktorú manažuje jej vnuk – raper. Volá sa to Když vaří babička. Svetelne aj kvalitatívne je to hrozné, ale je to z kuchyne a ľudia sa s tým stotožnia. Väčšina sa však práve s týmto stotožní, povedia si, že to vyzerá ako u nich. Aj preto bola úspešná show Bez servítky. 

Ako sa pozeráte na vznik a možno konkurenciu TikToku?

My sme niekde na hrane toho, čo je TikTok. To je však parazitovanie na niečom, čo už pred tým niekto vytvoril.  Toto je môj celoživotný problém s youtubermi aj s Danom Danglom. Niekto niečo vytvorí, on si to zoberie, spraví z toho grotesku, okopíruje a ľudia to sledujú. 

Sú to slovenské peniaze, nie sú to však známi ľudia. Nehovoríme o žiadnych žralokoch, ani o Esetoch ani iných firmách,“ Jaro Slávik o miliónovej investícii.

Aké prvky sociálnej siete vaša aplikácia má aké nie? 

Vieme s tým četovať, dá sa to zdieľať a posielať si videá. 

Takže sa ľudia nevedia spájať do konkrétnych skupín na základe spoločných záujmov? 

Zatiaľ nie, to sme ešte neprogramovali.

Diskusiu však máte, budete komentáre aj kontrolovať?

Áno, samozrejme. Namiesto lajkov však máme hlasovanie. Človek môže za každé video hlasovať každých desať minút. Ľudia si môžu aplikáciu prepojiť aj s Facebookom, takže tam budú mať civilné mená, fotku a zamestnanie. Podobne ako v televíznej show bude zaujímavé vidieť niekoho, komu ide varenie a potom zistíme, že je napríklad softvérový inžinier. 

Ako riešite autorské práva? 

Samozrejme, každý, kto do toho ide, podpisuje, že je to jeho majetok a ostávajú mu práva a rovnako, že bude znášať právnu zodpovednosť v prípade porušenia pravidiel. Naše pravidlá sú veľmi podobné ako pravidlá Google, naviac riešime aj GDPR. Stálo nás to už veľa niekoľko desiatok tisíc eur. Dávame si veľký pozor aj na snahy dostať do aplikácie nevhodný kontent alebo šíriť extrémizmus.

Jaro Slávik: Keď sa aplikácia na hľadanie talentov rozbehne, budeme potrebovať tisícky zamestnancov (Rozhovor)
Zdroj: tvjoj/IG

A problém s dokázateľne ukradnutým videom alebo nejakou časťou videa? 

Budeme postupovať presne tak, ako postupujú všetky veľké spoločnosti. Upozorníme človeka a video stiahneme. Sme pripravení aj na to, keby niekto používal podkladovú hudbu, na ktorú nemá práva. 

Odporúčané
Nahé fotky mohol Slovenkám z Messengeru ukradnúť aj malware. Musíte si dávať pozor, kam klikáte, hovorí expert z ESET-u Nahé fotky mohol Slovenkám z Messengeru ukradnúť aj malware. Musíte si dávať pozor, kam klikáte, hovorí expert z ESET-u 13. júla 2019, 15:37

Keď bude aplikácia dostupná na stiahnutie, čo v nej nájdeme? 

Už teraz máme pripravených viac ako 1000 videí, keďže veľa z týchto nových aplikácii končí na tom, že keď tam človek príde, nič tam nie je. Žiaden kontent.  Teraz máme približne 200 užívateľov, ktorí aplikáciu testujú a používajú a organicky zaťažujú a šíria.

Akým spôsobom ste zháňali milión eur? 

Najprv sme mali peniaze a potom prišiel nápad. Ten proces bol dlhý. S investormi sa poznáme od roku 1999 a už dlho sme uvažovali, čo by sme spravili, aby to bolo dobré. Chceli sme využiť spojenie schopností. Teda to, že niekto z nás troch vie programovať, niekto má dobrý nápad a niekto má peniaze. Ja som skôr tá časť s nápadom.

Vymyslel som princíp, ktorý je dostatočne jednoduchý na to, aby sa k nemu ľudia pravidelne vracali, zároveň má aj pridanú hodnotu, že pracuje s tým najdôležitejším, čo máme, a to je kreativita.

Kto investoval peniaze? 

Sú to slovenské peniaze, nie sú to však známi ľudia. Nehovoríme o žiadnych žralokoch, ani o Esetoch ani iných firmách. Sú to skromnejšie peniaze, aspoň mám však  možno väčšiu zodpovednosť. Je v tom milión, ale nebolo to tak, že by niekto prišiel a povedal „tu máš“. Toto keď sa nám nepodarí, tak to bude chýbať.

Čo bolo najdrahšie? 

Programovanie. Každý mesiac prichádza faktúra vo výške niekoľkých desiatok tisíc eur. V Amerike by to bolo ešte o polovicu drahšie. 

Koľko je to dohromady? 

Keď to zvládneme do 500 000 eur, tak spravíme jednu veľmi lacnú aplikáciu. 

Ako máte v pláne riešiť promo? 

Mám marketingovú firmu a robím propagáciu udalostí. Vieme spraviť v rámci kampaní veľký výtlak. Chceme sa spájať s najlepšími reklamnými agentúrami. Kde všade budeme, teraz nezverejňujeme. Ale keď na to príde, všimnete si to.

„Mám skôr rešpekt ako strach.“ – Jaro Slávik 

Čo je pre vás v tomto momente najzaujímavejšie?

Kde kradnúť talenty? 

Ako to nazvete...

Ja si myslím, že vďaka celému tomu nastaveniu môžeme získať veľa ľudí, ktorí nie sú aktívni na sociálnych sieťach v tomto momente. Napríklad odberatelia YouTube kanálov, ktorí sú občasní používatelia Facebooku a Instagramu. Verím tomu, že sa nám týmto spôsobom podarí získať aspoň 20-30 tisíc užívateľov. Naším cieľom je byť aplikáciou vedľa Instagramu alebo Facebooku. Nechceme byť jednými z mnohých. 

20-30 tisíc užívateľov do konca roka? 

Ja by som si želal, aby sme do konca roka mali 30-50 tisíc stiahnutí s 15-20 tisícmi denných používateľov.

V akej fáze je, že budete aj v zahraničí? 

Mám niečo dohodnuté na Ukrajine a čoskoro sa tam vrátim. Kyjev alebo Ľvov sú miesta, ktorým rozumiem. Tento trh je oveľa menej dravý ako ruský. Ukrajina má aj zaujímavý prienik s Poľskom. Aj keď, dnes sa už ukazuje, že aj Slováci a Česi sú dve univerzá. Kvalita tých príspevkov a kultúrne rozdiely sú úplne odlišné. Hlavne nové veci.  Ale ako som už naznačil skôr, aj Blízky Východ je jedna alternatíva. 

Čoho sa bojíte najviac? 

Mám skôr rešpekt ako strach.  Je otázne, či mám správny pomer pokory a odvahy v tomto prípade. V 45 rokoch robiť startup môže byť mnohým ľuďom na smiech, povedia si, čo už môžem priniesť. Môže sa stať, že sa úplne minieme trhu, predsa len, moja cieľovka je trochu iná. 

Aká je odozva od umelcov? 

Veľmi priaznivá. Som však celkovo prekvapený, ako málo pracujú naši hudobníci s YouTube. Väčšina absolútne ignoruje jeho existenciu.

Kto je pre vás najväčší slovenský talent, ktorý je v rámci show v televízii objavili? 

PASTELS, LADYLICIOUS - tí vystupujú po celom svete. MIRRORS FAMILY, tí boli v anglickom aj americkom talente, ACT 4 SLOVAKIA, tiež svetoznáme cyklistky. 

Odporúčané
Programátorka Ivana: Väčšina ľudí si predstavuje programátora ako neupraveného chalana. Ja im do tejto normy nesedím (Rozhovor) Programátorka Ivana: Väčšina ľudí si predstavuje programátora ako neupraveného chalana. Ja im do tejto normy nesedím (Rozhovor) 29. júla 2019, 13:02
Domov
Zdieľať
Diskusia