Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 14. 8. 2020 meniny má Mojmír

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Rozhovory
11
Samuel Majdek
3. júl 2019, 15:36
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Sajfa: Dieťa nemá byť kapitál, budeme opatrnejší v tom, čo ukázať

Známy moderátor a youtuber nám v rozhovore prezradil aj to, kedy ho bulvár poriadne nahneval.

Samuel Majdek
3. júl 2019, 15:36
Sajfa: Dieťa nemá byť kapitál, budeme opatrnejší v tom, čo ukázať
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
11
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Každý pracovný deň sa prihovára ľuďom z rádia, aktívne svojimi vlogmi prispieva na vlastný YouTube kanál a na Instagrame ho sleduje takmer 300-tisíc ľudí. Reč je o Matejovi „Sajfovi“ Cifrovi, ktorý o spolupráce so značkami nemá núdzu. Je však pre firmy stále prínosom? „Myslím si, že som pre nich väčšou hodnotou, ako som bol dokonca pred rokom," hovorí v úprimnom rozhovore.

 

V tomto rozhovore sa dozvieš
 • Či je Sajfa pre firmy, s ktorými spolupracuje, stále prínosom
 • Koľko zarobil za kampaň About You
 • Akú časť jeho príjmu tvoria spolupráce so značkami
 • Ako s odstupom času hodnotí rozhovory s kandidátmi na prezidenta
 • Kedy sa hneval na bulvár
 • Či bude mať jeho dieťa Instagram
 • Prečo ukazuje na sociálnych sieťach fotky luxusných áut a drahé oblečenie
 • Či sa považuje za materialistu 

 

About You, Rajo, Nebuď Pirát od O2 či Samsung. Kampaní, ktorých si tvárou, je v poslednom období pomerne dosť. Unesie toho značka „Sajfa“ tak veľa?

Teraz to bola zhoda náhod, že sa to všetko nakopilo. Aby sme sa dotkli toho, čo si vymenoval – About You bola jednorazová vec. Ja som tam bol aj v úlohe moderátora a nechal som si zaplatiť za moderovanie tak isto, ako od hociktorého iného klienta. Nabalili mi k tomu ešte výstupy na Instagram a za tie peniaze mi to stálo.

 

Čo sa týka Samsungu, to je vec, ktorá je dlhodobejšia. Ja už s nimi robím tri roky. Naša spolupráca nie je definovaná tak, že musím dať raz denne story na Instagram alebo raz týždenne post. Už to robíme tak, ako to cítime. Je to ale spolupráca, ktorú si vážim a mám z nej veľkú radosť. A televízny spot Rajo, ktorý na teba vyskakuje, je spred dvoch rokov. Tento rok sme tam dotočili iný koniec na inú príchuť. Toto sú pre mňa veci, ktoré vznikli dávnejšie.

 

A späť k otázke?

Samozrejme, je otázka, či tých spoluprác nie je príliš veľa. Nemám pocit, že by mi kvôli tomu odchádzali nejakí followeri, ale ani to veľmi nemapujem.  V každom prípade sa to vždy snažím robiť tak, aby tá reklama z toho až tak veľmi netrčala.

 

Myslíš, že si pri takomto objeme spoluprác stále hodnotou pre firmy?

Zatiaľ sa mi zdá, že áno. Myslím si, že som pre nich väčšou hodnotou, ako som bol dokonca pred rokom. Niektorí ľudia si nejakú reklamu všimnú skôr a niektorí si to všimnú neskôr. Musím ale povedať, že je miliarda spoluprác, ktoré som odmietol z dôvodu, že to nechcem úplne preplácať. Hlavne na Instagrame chcem, aby bol o mne a vždy je tam viac vecí, ktoré odmietnem, ako prijmem.

 

 

Vráťme sa ešte k About You. Vedel si, že to bude kampaň takýchto rozmerov?

Nie, ale ja neviem, prečo je okolo toho taký ošiaľ. Na Slovensko jednoducho prišiel internetový obchod, ktorý má evidentne rozpočet v stovkách tisícoch eur, ktoré tu minuli. Ja nie som reklamný mág, ale to ich mohlo stáť aj pol milióna.

 

Aj viac.

Možno aj viac. About You je podľa môjho názoru príklad toho, že je tu miliarda marketérov, ktorí by túžili, aby mali k dispozícii takýto rozpočet. Myslím si, že neexistuje taký klient, ktorý by pri štarte oslovil všetkých raperov, influencerov, youtuberov a každému evidentne zaplatil nejaké peniaze.

 

Povráva sa, že niektorí youtuberi dostali za fotku na Instagrame honorár v tisíckach eur.

Na sto percent áno.

 

Dostal si aj ty takto zaplatené?

Na sto percent. Inak by som to nerobil. Pozrime sa na to, ako na online fashion obchod, o ktorom pred mesiacom nikto nevedel a zrazu o tom vedia úplne všetci. S výnimkou môjho svokra, ktorý sa ma pýtal, že čo je to to „jú tú“. (smiech).

Keď sme prišli do Refinery Gallery na uvádzaciu party, boli tam všetci. Kebyže tam vybuchne bomba, zanikne slovenský Instagram a najbližšie dva roky nevyjde rapový album. Áno, zarobili sme si určite v tisíckach eur, ale nevnímam to negatívne.

  

V poslednej dobe je na internete veľa kampaní postavených na zinscenovaní určitej situácie, ktorá sa v realite vôbec nestala. Cieľom je vyvolať reakcie publika. Je to podľa teba správne?

Záleží od toho, na čo sa chce poukázať. Zoberme si túto situáciu. Desať minút dopredu sa s policajtmi dohodnem, že pôjdeme po diaľnici, ja sa budem točiť, oni ma zastavia a dajú mi pokutu. Cieľom bude upozorniť na to, že sa netreba točiť za volantom. To je podľa môjho názoru dobre zinscenovaná vec, pretože tým upriamujeme pozornosť na niečo, čo môže byť pre ľudí v aute život ohrozujúce.

 

Teraz opačný príklad. Predstav si inscenáciu, že sa rozchádzam so svojou ženou, v médiách vyjdú o tom články a nakoniec by z toho vzišla reklama na žuvačky, pretože ona má rada modré a ja mám rád zelené. Nakoniec by sme vlastne ostali spolu. Toto by bola blbosť.

 

Takáto kampaň musí mať dobrý dôvod na to, aby som na úvod ľudí v úvodzovkách oklamal, ale aby sa ich pozornosť sústredila na dôležitý odkaz. Nebuď Pirát od O2 nebolo o tom, že choďte všetci do O2, lebo O2 je super. Bolo to o tom, že mobilný operátor ti hovorí, aby si nepoužíval telefón za volantom, pretože to vidí ako trend v spoločnosti. Môže to byť nebezpečné a ja s tým súhlasím.

 

Tvoria spolupráce so značkami najväčšiu časť tvojho príjmu?

Priznám sa, že to nemám úplne porátané. Rádio je moja srdcová záležitosť, ale čo sa týka príjmu, tak tvorí najmenšiu časť. Napriek tomu som strašne rád, že vo Funrádiu môžem stále byť a majú ma tam radi. Veľkú časť môjho príjmu tvorí moderovanie akcií. Potom do toho prichádzajú aj tieto spolupráce, ktoré sú časovo limitované, ale sú za nimi naozaj slušné peniaze. Ale ak by som to porátal, tak podľa mňa spolupráce na Instagrame a YouTube sú najväčšou časťou môjho príjmu.

 

Sajfa: About You nám platilo v tisícoch eur. Veľa spoluprác aj odmietam

 

Pred prezidentskými voľbami si vo Funrádiu moderoval rozhovory s kandidátmi pod názvom Sajfa vs. Kandidát. Časti s Kotlebom a Harabinom majú na YouTube pol milióna zhliadnutí. Ako sa na ne s odstupom času pozeráš?

To je dobrá otázka. Ja som človek, ktorý sa na všetky svoje pracovné skúsenosti pozerá pozitívne, pretože aj toto ma niekam posunulo. Niekto iný ma videl, vytvorilo mi to mnoho nepriateľov, ale i veľa priateľov. Rozhovory s kandidátmi vôbec nepovažujem za krok vedľa. Ja nemám ambíciu robiť žiadnu politickú talkshow. Mali sme vo Funrádiu ambíciu porozprávať sa s kandidátmi, aby každý videl, čo sú zač. Tu ale treba povedať, že sa s nimi nerozprávalo rádio, my nie sme verejnoprávna inštitúcia. Rozprával som sa s nimi ja, a vniesol som do toho môj pohľad a moje stanovisko.

 

 

Niektorí ľudia ti vyčítali, že si nemal na každého kandidáta rovnaký meter.

Áno, nemal. A nemám s tým absolútne žiadny problém. Mne je Zuzana Čaputová sympatická a Marian Kotleba nesympatický. To nemám problém povedať hocikedy. Ja netvrdím, že je to zlý človek, ktorý doma bije svoju ženu, ale jeho názory a pohľad na Slovensko sú protichodné s pohľadmi, ktoré mám ja. Preto si za tým stojím a vôbec mi to neprekáža.


Samozrejme, fanúškovia Kotlebu či Harabina sa mobilizovali a je vidno, že na internete fungujú veľmi intenzívne. Ja opakujem, my nie sme verejnoprávna inštitúcia. My sme si splnili zákonom stanovenú podmienku, že každému môžeme položiť tri otázky. Na odpoveď mali limitovaný čas – to je zákon. Rozhovory umiestnené na internet už regulované nie sú. To bolo čisto v mojej réžii.

 

Hnevám sa vždy, keď moju ženu niekto označuje ako „Sajfova frajerka“. To mi prekáža a viem, že to extrémne vadí aj jej. 

 

Budeš robiť pred parlamentnými voľbami rozhovory s predsedami politických strán?

Určite. Ak bude tá možnosť a v rádiu si povieme, že poďme do toho, nevidím dôvod, aby sa poslucháč Funrádia nedozvedel o kandidátoch niečo viac. Ja to považujem skôr za prospešné. Keď sme ohlásili, že sa ideme rozprávať s prezidentskými kandidátmi, veľa známych ľudí sa mi ozvalo, že to nemyslíme vážne, aby sme týmto ľuďom dávali priestor. Všetkým do radu som odpovedal, že im priestor dávať budeme. Ale že nemusia mať obavy, lebo to nebude rozhovor o tom, ako vnímajú Slovensko. Môj názor bude cítiť.

 

Influenceri nám prezradili, že za jeden instagramový post berú 1 500 € a za instagramovú story  500 €, koľko si pýtaš ty?

 

Článok môžeš dočítať len s aktívnym REFRESHER+
VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 3.99 € mesačne

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Koľko peňazí si vie Sajfa vypýtať za príspevok na Instagrame
 • Aké čiastky zarába za moderovanie
 • Ako je možné, že ho už tak často nevidíme v televízii
 • Kedy si s Veronikou vzájomne hodnotia svoje výkony
 • Prečo sa z času na čas nahnevá na bulvár
 • Ako kedysi vyzeral ich vzťah s Adelou

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Tagy: rozhovor, sajfa
Ohodnoť článok
22
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.