Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 13. 6. 2021 meniny má Anton

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Hudba - Slovensko

Čo dnes robia finalisti prvej SuperStar? Jaroš sa topí v peniazoch, Tomeček hrá na smeráckych MDŽ, väčšina upadla do zabudnutia

Víťazstvo v televíznej talentovej súťaži sa automaticky nerovná úspechu a jedným z dôkazov je aj snáď najpopulárnejší formát SuperStar.

Viktor Kniš
23. apríl 2019, 12:28 Čas čítania: 0:00
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Hudba - Slovensko
16
Viktor Kniš
23. apríl 2019, 12:28

Čo dnes robia finalisti prvej SuperStar? Jaroš sa topí v peniazoch, Tomeček hrá na smeráckych MDŽ, väčšina upadla do zabudnutia

Víťazstvo v televíznej talentovej súťaži sa automaticky nerovná úspechu a jedným z dôkazov je aj snáď najpopulárnejší formát SuperStar.

Viktor Kniš
23. apríl 2019, 12:28
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok

Formát televíznych talentových súťaží je na Slovensku populárny už 15 rokov. Na začiatku bol program Slovensko hľadá SuperStar, ktorého princíp bol úplne jednoduchý. Najprv sa konali regionálne kastingy, z ktorých vzišli semifinalisti a následne finálová jedenástka. Z tej každý týždeň odišiel jeden súťažiaci, ktorý podľa divákov hlasujúcich cez SMSky podal najhorší výkon. 

 

 

My sme sa dnes rozhodli pozrieť sa na to, či bola SuperStar skutočne odrazovým mostíkom pre mladých talentovaných spevákov alebo len sofistikovanejšia reality show. Postupne prejdeme všetkých finalistov a povieme si čosi viac o tom, čo počas posledých 15 rokov robili a kde sú dnes. 

 

Len pre zaujímavosť, do prvej SuperStar sa prihlásilo 3620 súťažiacích a v každom z finálových kôl zaslali diváci v priemere okolo pol milióna hlasov, pričom v poslednom súboji o titul najlepšej speváčky rozhodoval až milión hlasov. Záujem Slovákov bol v tom čase obrovský, sme zvedaví, či by si na nasledujúce mená spomenuli aj dnes. 

 

Ešte pred tým, ako začneme, nalaď sa  legendárnou hymnou Kým vieš snívať

 

 

Martin Kelecsényi

Martin bol počas svojho krátkeho pôsobenia v šou veľmi nevýrazným jedincom, ktorý mal špeciálnu schopnosť upadnúť do zabudnutia 5 sekúnd po tom, čo si sa na neho prestal pozerať. Po vypadnutí v prvom finálovom kole ešte stihol vydať jeden album, potom už ale hudbu definitívne zavesil na klinec. 

 

Jeho jediný hit Musím už ísť sa chvíľu udržal aj v niektorých rádiách, dnes si však na jeho meno v súvislosti so SuperStar alebo vlastne čímkoľvek iným spomenie len málokto. Podľa dostupných informácií z rozhovoru pre košický Korzár v roku 2005 dokonca zo svojho debutového projektu predal viac ako 5-tisíc kusov, takže ak máš jeden doma, daj nám vedieť, ako túto investíciu s odstupom času hodnotíš. 

 

 

Petra Humeňanská

Petra sa už počas Superstar profilovala inak ako zvyšok súťažiacich. Po úspešnom ukončení bratislavskej VŠMU, kde vyštudovala muzikálové herectvo, sa dala na profesionálnu dráhu a je súčasťou najznámejších muzikálov aj divadelných predstasvení. Naďalej sa venuje aj hudbe, aj keď nie v tom komerčnom význame. 

 

V roku 2015 sa ešte podieľala na vzniku CD pre deti, odvtedy však nevydáva, venuje sa v prvom rade herectvu. Médiá o nej písali naposledy pri príležitosti svadby v roku 2017, platí však, že v odbore ostala aj naďalej a aj keď SuperStar k úspechu nutne nepotrebovala, patrí do úspešnej polovice finalistov. 

 

Peter Kotuľa

Hudbe sa po vypadnutí venoval aj Peter Kotuľa. Kým sa na neho úplne zabudlo, stihol ešte spraviť zopár úspešných skladieb, ktoré však mali spoločné to, že na nich nebol sám. Pozornosti sa tešila vec so speváčkou Tinou, Lobom a tiež legendárnym raperom DNA.

 

Médiá o ňom dlhodobo nepíšu, spomenuli si však, keď mal v roku 2014 svadbu, kde ako špeciálny hosť prišiel jeho spolužiak z vysokej školy Majk Spirit. Pluska ešte v roku 2016 zverejnila rozhovor, kde Peter prezrádza, že nastúpil do nejakej „finančnej firmy“.

 

Zároveň s odstupom času odhalil čosi viac z pozadia SuperStar, kedy ho vraj fanúšičky otravovali každý deň a nonstop mu zvonil telefón.

 

 

Peter Konček

V januári 2012 nás Peter Konček navždy opustil po tragickej havárii, ktorú on ani spolujazdec neprežili. Na požičanom aute značky BMW narazil do stromu a na mieste zomrel. Ešte pred tým si však posedel za mrežami po tom, čo sa nedostavil na pojednávanie, keď na neho prokuratúra podala obžalobu z vydierania, výtržníctva a ublíženia na zdraví.

 

Ešte skôr pracoval ako vedúci predajne v bratislavskej firme s luxusným nábytkom VIP nábytok, kde podľa dostupných informácií Nového Času spreneveril 35-tisíc eur. Bolo na neho podané aj trestné oznámenie. V súvislosti s jeho osobou sa nikdy o hudbe veľa nepísalo a aj keď talent na spev určite mal, nedokázal ho premeniť v zásadnejší úspech. 

 

Samuel Tomeček

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2077 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Bozkávanie, četovanie, sex. Kedy už ide o neveru?Bozkávanie, četovanie, sex. Kedy už ide o neveru?
Šéf bitcoinmatov: Prvýkrát som bitcoin kupoval, keď stál 117 dolárov. Elon Musk ma sklamal, teslu si nikdy nekúpim (Rozhovor)Šéf bitcoinmatov: Prvýkrát som bitcoin kupoval, keď stál 117 dolárov. Elon Musk ma sklamal, teslu si nikdy nekúpim (Rozhovor)
REFRESHER STREETSTYLE: čo a za koľko si naposledy kúpili mladí z Košíc alebo ktorý módny kúsok je pre nich najvzácnejší?REFRESHER STREETSTYLE: čo a za koľko si naposledy kúpili mladí z Košíc alebo ktorý módny kúsok je pre nich najvzácnejší?
VIAC

Jedným z mála aktívnych spevákov ostal až do dnešného dňa Samuel Tomeček, kritickejší hudobní fanúšikovia a zástancovia zdravého rozumu by však boli oveľa radšej, keby si svoje kroky viac premyslel. V hudbe pôsobí prakticky po celý čas, z nepochopiteľných dôvodov však nahral napríklad hymnu pre legíny a bez hanby tatiež vystúpil v rámci programu na MDŽ, ktorý organizuje politická strana SMER-SD. 

 

Jeho cieľová skupina sú tak nielen fanúšičky nevkusného kúska oblečenia, ale aj dôchodkyne, ktoré sa svojim hlasom podieľajú na korupcii. Všetky jeho najúspešnejšie skladby majú spolčného menovaťela – Suverena. 

 

Okrem bývalého rapera vďačí Tomeček za slávu aj šou Milujem Slovensko a novej priateľke, ktorá mu už stihla povedať áno. Viac ako všetky ostatné zaujíma bulvárne médiá a novú hudbu predstavuje len sporadicky. 

 


Miro Jaroš

Dnes už snáď nikto nepochybuje o tom, že Miro Jaroš je suverénne najúspešnejším superstáristom a aj keď mu to chvíľu trvalo, približne v roku 2012 objavil dieru na trhu a začal sa naplno venovať pesničkám pre deti.

 

Albumom Všetko najlepšie presvedčil aj rodičov a odvtedy je úspešným hudobníkom, ktorý si zároveň vytvoril špecifickú cieľovú skupinu starších detí. Tie cez svoje texty edukuje o základoch správania a snaží sa učiť ich, čo je slušné a správne.  

 

Počítadla views jeho klipov na YouTube zaznámenávajú desiatky miliónov a aj v našom aktuálnom rozhovore prezradil, že sa mu naozaj darí. A to aj po finančnej stránke, keďže míňa veľké peniaze na klipy a odmieta 90 % koncertov ročne. 

 

Robo Mikla

Robo Mikla bol suverénne najkontroverznejším členom finálovej jedenástky a aj po odstúpení zo sútaže sa s jeho osobou spájali len škandály. Najviac ho spomínajú médiá ako Topky alebo Nový čas, dlhé roky sme však o ňom nepočuli. Nedávno sa vo veľkom štýle vrátil na obrazovky, trúfol si však len na komparz v seriáli a následne jednu z hlavných úloh reality show Farma. 

 

Nahral iba pár vlastných veci, čo je v konečnom dôsledku aj dobre. Po sérii kontrovezností, ktoré predviedol na Farme, bude pravdepodobne dlhšiu dobu ticho, určite však už má plán, ako zarobiť ďalšie peniaze na svojej nie práve pozitívnej reputácii, ktorú získal práve vďaka SuperStar. 

 


Zdenka Predná

Zdenka sa hudbe po skončení SuperStar síce venovala, dokonca získala aj cenu Aurel v kategórii objav roka a jej debutový album zaznamenal zlatú platňu, iniciatíva jej však vydržala len do roku 2013. Má na konte veľa hitov, ktoré do dnešného dňa rotujú v rádiách, aktívne sa však už tvorbe nevenuje. 

 

Počas kariéry mala možnosť spolupracovať aj s rapermi a jej kvalitné výkony si fanúšikovia spájajú napríklad s Boybandom. Ak ak náhodou nevieš, tak sme ju mali spoločne s Mojou Rečou aj na našom prvom Freshtape, kde zabodovali so skladbou Kúsok

 

Nedávno sa vydala a je už mamou dvoch detí, čo ju teraz naplno zamestnáva, pravdou však ostáva, že mala našliapnuté na to, aby sa predbiehala s tými najlepšími. Šancu zo SuperStar teda premenila, len postupom času prehodnotila svoje priority. 

 

 

Tomáš Bezdeda

Tomáš Bezdeda získal za svoj debutový album z roku 2005 platinovú platňu. Následne sa mu podarilo nahrať ešte dva projekty, pričom ten zatiaľ posledný uzrel svetlo sveta v roku 2013. Diváci televíznych obrazoviek ho mali možnosť vidieť v tanečnej súťaži Let's Dance a viac ako novej tvorbe sa venuje spievanu svojich starších vecí.

 

Účinkoval vo viacerých reláciách, spieval v Chart Show a príjme pozvanie do doslova každej relácie, kde rotujú známejší ľudia, napríklad Zem spieva, Dobre vedieť alebo Čo ja viem. 

 

Na Instagrame je z neho už pomaly mikroinfluencer. V popise má však starú skladbu z roku 2016 a fotografie z Inkognita sú jasným znamením, že už len ťaží so svojho superstárového mena. 

 

Martina Šindlerová

Aj keď väčšina z nás asi Martinu po SuperStar nesledovala, jej sa v predajoch nosičov darilo nadštandardne na vtedajšie pomery a podľa vydavateľstva Sony BMG, pod ktorým vtedy vydávali všetci zo showm dokonca predala najviac, viac ako 20-tisíc kusov. Získala tiež dvoch Aurelov, v kategórii najpredávanejší album ako speváčka a najpredávanejší album ako absolútny víťaz. 

 

V roku 2008 ešte vydala aj druhý nosič, odvtedy však aktívne nevydáva, podľa jej Instagramu by sa však v dohľadnej dobe mohla prihlásiť o slovo, necháme sa však prekvapiť. Zúčastnila sa niektorých televíznych relácií a na základe sociálnych sietí si žije spokojný život známej osobnosti. 

 


Katarína Koščová

Víťazka speváckej súťaže rovnako začala po skončení pôsobenia v televízí produkovať hudbu, ani zďaleka sa však neuchytila tak ako veľa jej kolegov, teda minimálne v samotných predajoch. Verejnosť ju nikdy nevnímala ako súčasť akejsi hudobnej scény, skôr chaoticky a prvoplánovo vydávala albumy, ktoré sa však v konečnom dôsledku nechytili. 

 

Dnes už minimálne podľa YouTube aktívne netvorí a skôr sa venuje rodine. Jej meno sa s novou tvorbou dlhodobo nespája avšak podľa médií aspoň vystupuje naživo, takže sa pravdepodobne hudbou živí. 

 

 

Superstáristi teda dostali možnosť vydať aspoň nejaký projekt. Keď sa však už nikto nezastrešoval ich tvorbu po vydavateľskej stránke a zároveň neboli schopní postarať sa o seba sami, na spev zanevreli.  Do komentárov nám napíš, či si prvú SuperStar pamätáš a aké momenty ti v pamäti ostali. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy hudba
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.