Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 16. 7. 2019 meniny má Drahomír, Rút

hľadaj na refresheri

Odteraz si môžeš článok
uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Hudba - SK/CZ
15
Viktor Kniš
23. apríl 2019, 12:28

Čo dnes robia finalisti prvej SuperStar? Jaroš sa topí v peniazoch, Tomeček hrá na smeráckych MDŽ, väčšina upadla do zabudnutia

Víťazstvo v televíznej talentovej súťaži sa automaticky nerovná úspechu a jedným z dôkazov je aj snáď najpopulárnejší formát SuperStar.

Viktor Kniš
23. apríl 2019, 12:28
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
15
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Formát televíznych talentových súťaží je na Slovensku populárny už 15 rokov. Na začiatku bol program Slovensko hľadá SuperStar, ktorého princíp bol úplne jednoduchý. Najprv sa konali regionálne kastingy, z ktorých vzišli semifinalisti a následne finálová jedenástka. Z tej každý týždeň odišiel jeden súťažiaci, ktorý podľa divákov hlasujúcich cez SMSky podal najhorší výkon. 

 

 

My sme sa dnes rozhodli pozrieť sa na to, či bola SuperStar skutočne odrazovým mostíkom pre mladých talentovaných spevákov alebo len sofistikovanejšia reality show. Postupne prejdeme všetkých finalistov a povieme si čosi viac o tom, čo počas posledých 15 rokov robili a kde sú dnes. 

 

Len pre zaujímavosť, do prvej SuperStar sa prihlásilo 3620 súťažiacích a v každom z finálových kôl zaslali diváci v priemere okolo pol milióna hlasov, pričom v poslednom súboji o titul najlepšej speváčky rozhodoval až milión hlasov. Záujem Slovákov bol v tom čase obrovský, sme zvedaví, či by si na nasledujúce mená spomenuli aj dnes. 

 

Ešte pred tým, ako začneme, nalaď sa  legendárnou hymnou Kým vieš snívať

 

 

Martin Kelecsényi

Martin bol počas svojho krátkeho pôsobenia v šou veľmi nevýrazným jedincom, ktorý mal špeciálnu schopnosť upadnúť do zabudnutia 5 sekúnd po tom, čo si sa na neho prestal pozerať. Po vypadnutí v prvom finálovom kole ešte stihol vydať jeden album, potom už ale hudbu definitívne zavesil na klinec. 

 

Jeho jediný hit Musím už ísť sa chvíľu udržal aj v niektorých rádiách, dnes si však na jeho meno v súvislosti so SuperStar alebo vlastne čímkoľvek iným spomenie len málokto. Podľa dostupných informácií z rozhovoru pre košický Korzár v roku 2005 dokonca zo svojho debutového projektu predal viac ako 5-tisíc kusov, takže ak máš jeden doma, daj nám vedieť, ako túto investíciu s odstupom času hodnotíš. 

 

 

Petra Humeňanská

Petra sa už počas Superstar profilovala inak ako zvyšok súťažiacich. Po úspešnom ukončení bratislavskej VŠMU, kde vyštudovala muzikálové herectvo, sa dala na profesionálnu dráhu a je súčasťou najznámejších muzikálov aj divadelných predstasvení. Naďalej sa venuje aj hudbe, aj keď nie v tom komerčnom význame. 

 

V roku 2015 sa ešte podieľala na vzniku CD pre deti, odvtedy však nevydáva, venuje sa v prvom rade herectvu. Médiá o nej písali naposledy pri príležitosti svadby v roku 2017, platí však, že v odbore ostala aj naďalej a aj keď SuperStar k úspechu nutne nepotrebovala, patrí do úspešnej polovice finalistov. 

 

Peter Kotuľa

Hudbe sa po vypadnutí venoval aj Peter Kotuľa. Kým sa na neho úplne zabudlo, stihol ešte spraviť zopár úspešných skladieb, ktoré však mali spoločné to, že na nich nebol sám. Pozornosti sa tešila vec so speváčkou Tinou, Lobom a tiež legendárnym raperom DNA.

 

Médiá o ňom dlhodobo nepíšu, spomenuli si však, keď mal v roku 2014 svadbu, kde ako špeciálny hosť prišiel jeho spolužiak z vysokej školy Majk Spirit. Pluska ešte v roku 2016 zverejnila rozhovor, kde Peter prezrádza, že nastúpil do nejakej „finančnej firmy“.

 

Zároveň s odstupom času odhalil čosi viac z pozadia SuperStar, kedy ho vraj fanúšičky otravovali každý deň a nonstop mu zvonil telefón.

 

 

Peter Konček

V januári 2012 nás Peter Konček navždy opustil po tragickej havárii, ktorú on ani spolujazdec neprežili. Na požičanom aute značky BMW narazil do stromu a na mieste zomrel. Ešte pred tým si však posedel za mrežami po tom, čo sa nedostavil na pojednávanie, keď na neho prokuratúra podala obžalobu z vydierania, výtržníctva a ublíženia na zdraví.

 

Ešte skôr pracoval ako vedúci predajne v bratislavskej firme s luxusným nábytkom VIP nábytok, kde podľa dostupných informácií Nového Času spreneveril 35-tisíc eur. Bolo na neho podané aj trestné oznámenie. V súvislosti s jeho osobou sa nikdy o hudbe veľa nepísalo a aj keď talent na spev určite mal, nedokázal ho premeniť v zásadnejší úspech. 

 

Samuel Tomeček

NAČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK BEZPLATNE
Podpor tvorbu kvalitného obsahu
Roky tvoríme kvalitné autorské články, ktoré nikde inde nenájdeš. Ak chceš viac takýchto článkov, predplať si REFRESHER+ a dostaneš ďalšie výhody.
CHCEM PODPORIŤ

Jedným z mála aktívnych spevákov ostal až do dnešného dňa Samuel Tomeček, kritickejší hudobní fanúšikovia a zástancovia zdravého rozumu by však boli oveľa radšej, keby si svoje kroky viac premyslel. V hudbe pôsobí prakticky po celý čas, z nepochopiteľných dôvodov však nahral napríklad hymnu pre legíny a bez hanby tatiež vystúpil v rámci programu na MDŽ, ktorý organizuje politická strana SMER-SD. 

 

Jeho cieľová skupina sú tak nielen fanúšičky nevkusného kúska oblečenia, ale aj dôchodkyne, ktoré sa svojim hlasom podieľajú na korupcii. Všetky jeho najúspešnejšie skladby majú spolčného menovaťela – Suverena. 

 

Okrem bývalého rapera vďačí Tomeček za slávu aj šou Milujem Slovensko a novej priateľke, ktorá mu už stihla povedať áno. Viac ako všetky ostatné zaujíma bulvárne médiá a novú hudbu predstavuje len sporadicky. 

 


Miro Jaroš

Dnes už snáď nikto nepochybuje o tom, že Miro Jaroš je suverénne najúspešnejším superstáristom a aj keď mu to chvíľu trvalo, približne v roku 2012 objavil dieru na trhu a začal sa naplno venovať pesničkám pre deti.

 

Albumom Všetko najlepšie presvedčil aj rodičov a odvtedy je úspešným hudobníkom, ktorý si zároveň vytvoril špecifickú cieľovú skupinu starších detí. Tie cez svoje texty edukuje o základoch správania a snaží sa učiť ich, čo je slušné a správne.  

 

Počítadla views jeho klipov na YouTube zaznámenávajú desiatky miliónov a aj v našom aktuálnom rozhovore prezradil, že sa mu naozaj darí. A to aj po finančnej stránke, keďže míňa veľké peniaze na klipy a odmieta 90 % koncertov ročne. 

 

Robo Mikla

Robo Mikla bol suverénne najkontroverznejším členom finálovej jedenástky a aj po odstúpení zo sútaže sa s jeho osobou spájali len škandály. Najviac ho spomínajú médiá ako Topky alebo Nový čas, dlhé roky sme však o ňom nepočuli. Nedávno sa vo veľkom štýle vrátil na obrazovky, trúfol si však len na komparz v seriáli a následne jednu z hlavných úloh reality show Farma. 

 

Nahral iba pár vlastných veci, čo je v konečnom dôsledku aj dobre. Po sérii kontrovezností, ktoré predviedol na Farme, bude pravdepodobne dlhšiu dobu ticho, určite však už má plán, ako zarobiť ďalšie peniaze na svojej nie práve pozitívnej reputácii, ktorú získal práve vďaka SuperStar. 

 


Zdenka Predná

Zdenka sa hudbe po skončení SuperStar síce venovala, dokonca získala aj cenu Aurel v kategórii objav roka a jej debutový album zaznamenal zlatú platňu, iniciatíva jej však vydržala len do roku 2013. Má na konte veľa hitov, ktoré do dnešného dňa rotujú v rádiách, aktívne sa však už tvorbe nevenuje. 

 

Počas kariéry mala možnosť spolupracovať aj s rapermi a jej kvalitné výkony si fanúšikovia spájajú napríklad s Boybandom. Ak ak náhodou nevieš, tak sme ju mali spoločne s Mojou Rečou aj na našom prvom Freshtape, kde zabodovali so skladbou Kúsok

 

Nedávno sa vydala a je už mamou dvoch detí, čo ju teraz naplno zamestnáva, pravdou však ostáva, že mala našliapnuté na to, aby sa predbiehala s tými najlepšími. Šancu zo SuperStar teda premenila, len postupom času prehodnotila svoje priority. 

 

 

Tomáš Bezdeda

Tomáš Bezdeda získal za svoj debutový album z roku 2005 platinovú platňu. Následne sa mu podarilo nahrať ešte dva projekty, pričom ten zatiaľ posledný uzrel svetlo sveta v roku 2013. Diváci televíznych obrazoviek ho mali možnosť vidieť v tanečnej súťaži Let's Dance a viac ako novej tvorbe sa venuje spievanu svojich starších vecí.

 

Účinkoval vo viacerých reláciách, spieval v Chart Show a príjme pozvanie do doslova každej relácie, kde rotujú známejší ľudia, napríklad Zem spieva, Dobre vedieť alebo Čo ja viem. 

 

Na Instagrame je z neho už pomaly mikroinfluencer. V popise má však starú skladbu z roku 2016 a fotografie z Inkognita sú jasným znamením, že už len ťaží so svojho superstárového mena. 

 

Martina Šindlerová

Aj keď väčšina z nás asi Martinu po SuperStar nesledovala, jej sa v predajoch nosičov darilo nadštandardne na vtedajšie pomery a podľa vydavateľstva Sony BMG, pod ktorým vtedy vydávali všetci zo showm dokonca predala najviac, viac ako 20-tisíc kusov. Získala tiež dvoch Aurelov, v kategórii najpredávanejší album ako speváčka a najpredávanejší album ako absolútny víťaz. 

 

V roku 2008 ešte vydala aj druhý nosič, odvtedy však aktívne nevydáva, podľa jej Instagramu by sa však v dohľadnej dobe mohla prihlásiť o slovo, necháme sa však prekvapiť. Zúčastnila sa niektorých televíznych relácií a na základe sociálnych sietí si žije spokojný život známej osobnosti. 

 


Katarína Koščová

Víťazka speváckej súťaže rovnako začala po skončení pôsobenia v televízí produkovať hudbu, ani zďaleka sa však neuchytila tak ako veľa jej kolegov, teda minimálne v samotných predajoch. Verejnosť ju nikdy nevnímala ako súčasť akejsi hudobnej scény, skôr chaoticky a prvoplánovo vydávala albumy, ktoré sa však v konečnom dôsledku nechytili. 

 

Dnes už minimálne podľa YouTube aktívne netvorí a skôr sa venuje rodine. Jej meno sa s novou tvorbou dlhodobo nespája avšak podľa médií aspoň vystupuje naživo, takže sa pravdepodobne hudbou živí. 

 

 

Superstáristi teda dostali možnosť vydať aspoň nejaký projekt. Keď sa však už nikto nezastrešoval ich tvorbu po vydavateľskej stránke a zároveň neboli schopní postarať sa o seba sami, na spev zanevreli.  Do komentárov nám napíš, či si prvú SuperStar pamätáš a aké momenty ti v pamäti ostali. 

Pridaj sa k tým, ktorí nas podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
53
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.