Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 7. 8. 2020 meniny má Štefánia

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
3
Dominik Vetrák
16. jún 2019, 14:58
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

10 najlepších anime na Netflixe ťa ohúri brilantnou akciou, premysleným príbehom a vtipnými animáciami

Netflix oplýva širokým záberom japonských animovaných seriálov. Ktoré sú tie najlepšie?

Dominik Vetrák
16. jún 2019, 14:58
10 najlepších anime na Netflixe ťa ohúri brilantnou akciou, premysleným príbehom a vtipnými animáciami
Zdroj: Netflix
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Na Filmkulte sa sem-tam venujeme aj anime, no je toho toľko, že nevieme, kde máme začať. Nedávno sme odporúčali Demon Slayer v našich pravidelných sobotňajších tipoch, no a ešte predtým sme mali recenzie a tipy na seriály pre Devilman Crybaby, The Seven Deadly Sins, One Punch Man či Death Note. Až na prvého menovaného majú všetky tieto seriály jedného menovateľa – Netflix. 

 

Rozhodli sme sa preto zavŕtať hlbšie a priniesť výber 10 najlepších anime, ktoré momentálne nájdeš na Netflixe. Program sa rýchlo mení a možno niektorý zo seriálov ani nestihneš dopozerať, no v súčasnosti sa k nim dopracuješ a väčšinou sa nahrádza jeden kvalitný za ďalší výborný seriál, takže sa úplne sťažovať nemôžeme

 

1. Seven Deadly Sins

Ako sme už spomínali v samostatnom článku, Seven Deadly Sins je vynikajúce vzťahové anime s over the top scénami každého charakteru. Či už ide o akciu, japonskú úchylnosť, zábavnú teatrálnosť alebo megalomanské scény a odhalenia. Anime skvelo pracuje s napätím, dialógmi medzi postavami a umne buduje fantasy svet s úžasnými postavami, ktoré si ihneď zamiluješ. 

 


2. One Punch Man

Po 4 rokoch sme sa konečne dočkali 4. série a treba povedať, že to stálo za to. Bohužiaľ, dej sa odohráva naprieč niekoľkými dňami a pomaličky sa už blížime do finále, takže sa 2. séria prakticky sústreďuje na jeden veľký konflikt. V recenzii nájdeš množstvo dôvodov, prečo ho skúsiť. 

Dej sa zameriava na Saitamu, hrdinu pre zábavu, ktorý sa poctivým tréningom stal príliš silným. Neexistuje súper, ktorý by ho skolil a prakticky neexistuje nik, kto by vydržal viac ako jednu ranu. Žije vo svete plnom monštier a gigantických hrozieb pre ľudstvo, takže aspoň má čo robiť. Anime oplýva množstvom humoru, úžasnou akciou a niekoľkými skvelými postavami na čele so Saitamom. Zaujme aj organizácia hrdinov a jej postupne odkrývajúca sa štruktúra. 

 


3. Your Lie in April

Zabudni na akciu a fantasy svety. Anime ťa taktiež dokáže chytiť za srdce. Presne to je aj prípad Your Lie in April. V príbehu spoznáme nadaného klaviristu Kouseia Arimu. Stroj za klavírom, ktorého jeho chorá matka trénovala až za prah krvi. Keď však zomrela, Arima nebol schopný znova hrať. Tak tomu bolo dlhé roky, až do jeho života prišlo dievča, ktoré ho celý obrátilo naruby. Ani ona však nemusí byť dostatočne silným svetlom v tme. 

Your Lie in April je depresívne, častokrát očarujúce, citlivé a na konci nesmierne emotívne zobrazenie príbehu o strate, láske a živote ako takom. Postavy sú uveriteľné a sympatické, a aj keď záver odhadneš relatívne skoro, nič to nemení na tom, že je celkom zdrvujúci. Pripočítaj si k tomu nádherné tóny klasickej hudby a môžeš si byť istý, že si toto anime zamiluješ. 

 


4. Death Note

O Death Note sme všetko potrebné povedali už v minulom článku. Geniálne napísaný súboj L a Kiru vzbudil vášeň a napätie v miliónoch divákov po celom svete. Napriek tomu, že sa bavíme o príbehu starom 13 rokov, silno rezonuje dodnes a ešte dlho bude. Sledujeme v ňom študenta menom Light Yagami. Znudený životom a znechutený spoločnosťou sa dostáva k Death Note, zápisníku smrti. 40 sekúnd po tom, čo doň napíše meno hocikoho, daný človek umiera. 

Z Lighta sa stane veľmi inteligentný zločinec a kat všetkých zlých ľudí. Ešte predtým však urobí pár chýb, ktoré dovolia geniálnemu detektívovi menom L dostať sa k nemu bližšie. Nasleduje hra mačky s myšou, kedy sa pred tvojimi očami častokrát mení pozícia jedného a druhého. Priprav sa na majstrovské napätie, prekvapivé zvraty a skvelo napísaný príbeh s postavami. Škoda toho pokračovania s N, ale od prvej epizódy je to až po koniec súboja Kiry a L vynikajúce. 

 


5. Hi Score Girl

Opäť na chvíľu necháme túžby po masakrovaní, akcii a blockbusteroch za dverami. Toto anime rozpráva nesmierne nostalgický príbeh pre hráčov nielen arkádových hier. V priebehu prvej série hrajú hlavné postavy hry na vôbec prvých konzolách, v arcade herniach a dôjde aj na príchod prvého PlayStation. 

Silná je však aj dejová linka okolo tichého dievčaťa z chudobnej rodiny, ktorej dospelí diktujú celý život. Útechu nájde práve vo videohrách, ktoré ju spoja so spriaznenou chlapčenskou dušou. Následne sledujeme, ako spolu dospievajú a spoznávajú sa popri stále novších a legendárnejších hrách. Nemusíš milovať hry, aby si si zamiloval toto anime. Ak k nim však máš vzťah, nesmierne si ho užiješ. 

 


6. Fullmetal Alchemyst: Brotherhood

„Remake“ pôvodného anime podľa svetoznámej a milovanej mangy o bratoch Elricovcoch. Tí sa ako malé deti pokúsili transmutovať svoju mŕtvu matku, čo sa však vôbec nepodarilo. Rozhodnú sa nechať minulosť za sebou a stať sa štátnymi alchymistami v boji proti zločinu. Experiment však mal trvalé následky. Alphonse prišiel o celé telo a jeho starší brat Edward o ruku a nohu. Zaprisahajú sa, že svoje telá získajú späť. 

Namiesto toho sa však zapletú to intríg, zrady a megalomanských plánov stvorení silnejších než čokoľvek, čo predtým videli. Anime je plné svojského humoru, skvelých postáv, serióznych tém a brilantnej animácie. Tú oceníš hlavne, keď sa začne bojovať, či už ide o alchymistické triky alebo pästné súboje. Novšia anime verzia tohto príbehu sa chváli o čosi viac, najmä kvôli tomu, že bola natočená až po skončení mangy a je tak kompaktnejšia ako tá prvá. 

 

 

7. Devilman Crybaby

Vždy, keď vidím tento názov, automaticky si zapínam youtube a túto skladbu. Hrá na konci deviatej, nesmierne devastujúcej epizódy tohto depresívneho príbehu. Príbehu o dvoch priateľoch, ktorí chcú spoločne vyhnať démonov z povrchu zemského. Jeden z nich to celé naplánuje, druhý v sebe prebudí démona, no zachová si svoju ľudskosť. Niečo sa však v pláne pokazí a ľudia sa obrátia nielen proti démonom, ale aj proti samým sebe. 

Ostáva za nimi more krvi, bolesti a smrti nevinných. Práve tu anime zachytáva nesmierne autenticky a citlivo. Predstaví ti sympatické a živé postavy, ktoré sú vrhnuté do démonického sveta. Devilman Crybaby oplýva skvelou animáciou, oku lahodiacimi súbojmi démonov, silnými spoločenskými témami, psychologickými otázkami a nesmierne smutným vývojom deja. Ide o 10-dielne anime, takže nie je dôvod ďalej otáľať. Daj mu šancu ešte dnes.

 


8. Code Geass

Japonsko sa jedného dňa zobudilo do najsmutnejšieho dňa v jeho histórii. Krajinu napadli vojská Britannie a bez väčších problémov ju obsadili. Zmenili ju na svoju kolóniu s názvom Oblasť 11 (rovnako tak sa odvtedy volali aj pôvodní Japonci) a dlhé roky sa im darilo udržiavať mier. Lokálne skupiny odporu veľké skutky učiniť nikdy nemohli. Do toho všetkého sa ale zapletie študent Lelouch. Zhodou náhod  získa nadprirodzenú schopnosť. Po pozretí sa svojej obete do očí dokáže docieliť, aby urobila všetko, o čo ju žiada. 

Z Leloucha sa nestane milionár či sukničkár. Svoje schopnosti nezneužíva na nevinných, chudobných alebo na osobné záujmy. Rozhodne sa pomstiť Britannii (hoci je sám rovnakej národnosti), zvrhnúť jej vládu a vrátiť Japonsku samostatnosť a slobodu ako hrdina Zero. Tešiť sa môžeš na premyslené strategické hry vo vojne plnej hi-tech robotov.

 

Code Geass sa spolieha aj na svoje skvelo napísané postavy, zaujímavý vývoj príbehu a dejové zvraty. Nebojí sa zabíjať dôležité postavy a zbytočne svoj príbeh nenaťahuje. Je pravda, že sa prvé epizódy len rozbieha, no následne je to úžasná adrenalínová jazda. 

 


9. Attack on Titan

Momentálne prebieha 2. polovica 3. série a my môžeme s radosťou prehlásiť, že ide o skupinu vynikajúcich epizód. Sústreďujú sa pritom hlavne na akciu, keďže prvá polovica série bola hlavne o politike a vnútroštátnych záležitostiach. Attack on Titan rozpráva príbeh o tom, ako sa ľudská civilizácia dostala na pokraj vyhynutia. Z ničoho sa nič sa na Zemi objavili Titáni. Obrovské humanoidné stvorenia požierajúce výhradne ľudí dorastujúce aj do výšky viac ako 10 metrov majú len jednu slabinu. Aby padli, musíš im prezerať krčné tepny zozadu. 

 

Ako sa však dostať na krk 10-metrovému obru prahnúcemu po tvojich vnútornostiach? To sa dozvieš v anime, ktorému by si mal dať šancu. Možno sa zo začiatku trochu vlečie, ale akonáhle sa tempo rozbehne, seriál sa už nezastaví a dávkuje buď originálnu akciu, dejové zvraty, politické hry, geniálne strategické ťahy a rozvíjajúce sa vzťahy medzi sympatickými postavami. Anime si užijú fanúšikovia akcie, megalomanských momentov, ale aj priaznivci pomalších a emotívnejších epizód. 

 


10. Ingress: The Animation

Jeden z najnovších seriálov od Netflixu hovorí o výnimočných ľuďoch. Označujú sa ako Sensitive a majú špeciálne schopnosti. Medzi takýchto patrí aj mladý detektív, jeho nová kamarátka, ktorú sa rozhodne zachrániť pred nebezpečnou organizáciou a špeciálny agent, ktorý ich naháňa, aby získal odpovede. Ingress je hlavne o príbehu, postavách a zaujímavých zvratoch. Sem-tam však zaujme aj akcia a rozširovanie mytológie.

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
2
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.