Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 24. 1. 2021 meniny má Timotej

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
3
Dominik Vetrák
16. jún 2019, 14:58

10 najlepších anime na Netflixe ťa ohúri brilantnou akciou, premysleným príbehom a vtipnými animáciami

Netflix oplýva širokým záberom japonských animovaných seriálov. Ktoré sú tie najlepšie?

Dominik Vetrák
16. jún 2019, 14:58
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
10 najlepších anime na Netflixe ťa ohúri brilantnou akciou, premysleným príbehom a vtipnými animáciami
Zdroj: Netflix

Na Filmkulte sa sem-tam venujeme aj anime, no je toho toľko, že nevieme, kde máme začať. Nedávno sme odporúčali Demon Slayer v našich pravidelných sobotňajších tipoch, no a ešte predtým sme mali recenzie a tipy na seriály pre Devilman Crybaby, The Seven Deadly Sins, One Punch Man či Death Note. Až na prvého menovaného majú všetky tieto seriály jedného menovateľa – Netflix. 

 

Rozhodli sme sa preto zavŕtať hlbšie a priniesť výber 10 najlepších anime, ktoré momentálne nájdeš na Netflixe. Program sa rýchlo mení a možno niektorý zo seriálov ani nestihneš dopozerať, no v súčasnosti sa k nim dopracuješ a väčšinou sa nahrádza jeden kvalitný za ďalší výborný seriál, takže sa úplne sťažovať nemôžeme

 

1. Seven Deadly Sins

Ako sme už spomínali v samostatnom článku, Seven Deadly Sins je vynikajúce vzťahové anime s over the top scénami každého charakteru. Či už ide o akciu, japonskú úchylnosť, zábavnú teatrálnosť alebo megalomanské scény a odhalenia. Anime skvelo pracuje s napätím, dialógmi medzi postavami a umne buduje fantasy svet s úžasnými postavami, ktoré si ihneď zamiluješ. 

 


2. One Punch Man

Po 4 rokoch sme sa konečne dočkali 4. série a treba povedať, že to stálo za to. Bohužiaľ, dej sa odohráva naprieč niekoľkými dňami a pomaličky sa už blížime do finále, takže sa 2. séria prakticky sústreďuje na jeden veľký konflikt. V recenzii nájdeš množstvo dôvodov, prečo ho skúsiť. 

Dej sa zameriava na Saitamu, hrdinu pre zábavu, ktorý sa poctivým tréningom stal príliš silným. Neexistuje súper, ktorý by ho skolil a prakticky neexistuje nik, kto by vydržal viac ako jednu ranu. Žije vo svete plnom monštier a gigantických hrozieb pre ľudstvo, takže aspoň má čo robiť. Anime oplýva množstvom humoru, úžasnou akciou a niekoľkými skvelými postavami na čele so Saitamom. Zaujme aj organizácia hrdinov a jej postupne odkrývajúca sa štruktúra. 

 


3. Your Lie in April

Zabudni na akciu a fantasy svety. Anime ťa taktiež dokáže chytiť za srdce. Presne to je aj prípad Your Lie in April. V príbehu spoznáme nadaného klaviristu Kouseia Arimu. Stroj za klavírom, ktorého jeho chorá matka trénovala až za prah krvi. Keď však zomrela, Arima nebol schopný znova hrať. Tak tomu bolo dlhé roky, až do jeho života prišlo dievča, ktoré ho celý obrátilo naruby. Ani ona však nemusí byť dostatočne silným svetlom v tme. 

Your Lie in April je depresívne, častokrát očarujúce, citlivé a na konci nesmierne emotívne zobrazenie príbehu o strate, láske a živote ako takom. Postavy sú uveriteľné a sympatické, a aj keď záver odhadneš relatívne skoro, nič to nemení na tom, že je celkom zdrvujúci. Pripočítaj si k tomu nádherné tóny klasickej hudby a môžeš si byť istý, že si toto anime zamiluješ. 

 


4. Death Note

O Death Note sme všetko potrebné povedali už v minulom článku. Geniálne napísaný súboj L a Kiru vzbudil vášeň a napätie v miliónoch divákov po celom svete. Napriek tomu, že sa bavíme o príbehu starom 13 rokov, silno rezonuje dodnes a ešte dlho bude. Sledujeme v ňom študenta menom Light Yagami. Znudený životom a znechutený spoločnosťou sa dostáva k Death Note, zápisníku smrti. 40 sekúnd po tom, čo doň napíše meno hocikoho, daný človek umiera. 

Z Lighta sa stane veľmi inteligentný zločinec a kat všetkých zlých ľudí. Ešte predtým však urobí pár chýb, ktoré dovolia geniálnemu detektívovi menom L dostať sa k nemu bližšie. Nasleduje hra mačky s myšou, kedy sa pred tvojimi očami častokrát mení pozícia jedného a druhého. Priprav sa na majstrovské napätie, prekvapivé zvraty a skvelo napísaný príbeh s postavami. Škoda toho pokračovania s N, ale od prvej epizódy je to až po koniec súboja Kiry a L vynikajúce. 

 


5. Hi Score Girl

Opäť na chvíľu necháme túžby po masakrovaní, akcii a blockbusteroch za dverami. Toto anime rozpráva nesmierne nostalgický príbeh pre hráčov nielen arkádových hier. V priebehu prvej série hrajú hlavné postavy hry na vôbec prvých konzolách, v arcade herniach a dôjde aj na príchod prvého PlayStation. 

Silná je však aj dejová linka okolo tichého dievčaťa z chudobnej rodiny, ktorej dospelí diktujú celý život. Útechu nájde práve vo videohrách, ktoré ju spoja so spriaznenou chlapčenskou dušou. Následne sledujeme, ako spolu dospievajú a spoznávajú sa popri stále novších a legendárnejších hrách. Nemusíš milovať hry, aby si si zamiloval toto anime. Ak k nim však máš vzťah, nesmierne si ho užiješ. 

 


6. Fullmetal Alchemyst: Brotherhood

„Remake“ pôvodného anime podľa svetoznámej a milovanej mangy o bratoch Elricovcoch. Tí sa ako malé deti pokúsili transmutovať svoju mŕtvu matku, čo sa však vôbec nepodarilo. Rozhodnú sa nechať minulosť za sebou a stať sa štátnymi alchymistami v boji proti zločinu. Experiment však mal trvalé následky. Alphonse prišiel o celé telo a jeho starší brat Edward o ruku a nohu. Zaprisahajú sa, že svoje telá získajú späť. 

Namiesto toho sa však zapletú to intríg, zrady a megalomanských plánov stvorení silnejších než čokoľvek, čo predtým videli. Anime je plné svojského humoru, skvelých postáv, serióznych tém a brilantnej animácie. Tú oceníš hlavne, keď sa začne bojovať, či už ide o alchymistické triky alebo pästné súboje. Novšia anime verzia tohto príbehu sa chváli o čosi viac, najmä kvôli tomu, že bola natočená až po skončení mangy a je tak kompaktnejšia ako tá prvá. 

 

 

7. Devilman Crybaby

Vždy, keď vidím tento názov, automaticky si zapínam youtube a túto skladbu. Hrá na konci deviatej, nesmierne devastujúcej epizódy tohto depresívneho príbehu. Príbehu o dvoch priateľoch, ktorí chcú spoločne vyhnať démonov z povrchu zemského. Jeden z nich to celé naplánuje, druhý v sebe prebudí démona, no zachová si svoju ľudskosť. Niečo sa však v pláne pokazí a ľudia sa obrátia nielen proti démonom, ale aj proti samým sebe. 

Ostáva za nimi more krvi, bolesti a smrti nevinných. Práve tu anime zachytáva nesmierne autenticky a citlivo. Predstaví ti sympatické a živé postavy, ktoré sú vrhnuté do démonického sveta. Devilman Crybaby oplýva skvelou animáciou, oku lahodiacimi súbojmi démonov, silnými spoločenskými témami, psychologickými otázkami a nesmierne smutným vývojom deja. Ide o 10-dielne anime, takže nie je dôvod ďalej otáľať. Daj mu šancu ešte dnes.

 


8. Code Geass

Japonsko sa jedného dňa zobudilo do najsmutnejšieho dňa v jeho histórii. Krajinu napadli vojská Britannie a bez väčších problémov ju obsadili. Zmenili ju na svoju kolóniu s názvom Oblasť 11 (rovnako tak sa odvtedy volali aj pôvodní Japonci) a dlhé roky sa im darilo udržiavať mier. Lokálne skupiny odporu veľké skutky učiniť nikdy nemohli. Do toho všetkého sa ale zapletie študent Lelouch. Zhodou náhod  získa nadprirodzenú schopnosť. Po pozretí sa svojej obete do očí dokáže docieliť, aby urobila všetko, o čo ju žiada. 

Z Leloucha sa nestane milionár či sukničkár. Svoje schopnosti nezneužíva na nevinných, chudobných alebo na osobné záujmy. Rozhodne sa pomstiť Britannii (hoci je sám rovnakej národnosti), zvrhnúť jej vládu a vrátiť Japonsku samostatnosť a slobodu ako hrdina Zero. Tešiť sa môžeš na premyslené strategické hry vo vojne plnej hi-tech robotov.

 

Code Geass sa spolieha aj na svoje skvelo napísané postavy, zaujímavý vývoj príbehu a dejové zvraty. Nebojí sa zabíjať dôležité postavy a zbytočne svoj príbeh nenaťahuje. Je pravda, že sa prvé epizódy len rozbieha, no následne je to úžasná adrenalínová jazda. 

 


9. Attack on Titan

Momentálne prebieha 2. polovica 3. série a my môžeme s radosťou prehlásiť, že ide o skupinu vynikajúcich epizód. Sústreďujú sa pritom hlavne na akciu, keďže prvá polovica série bola hlavne o politike a vnútroštátnych záležitostiach. Attack on Titan rozpráva príbeh o tom, ako sa ľudská civilizácia dostala na pokraj vyhynutia. Z ničoho sa nič sa na Zemi objavili Titáni. Obrovské humanoidné stvorenia požierajúce výhradne ľudí dorastujúce aj do výšky viac ako 10 metrov majú len jednu slabinu. Aby padli, musíš im prezerať krčné tepny zozadu. 

 

Ako sa však dostať na krk 10-metrovému obru prahnúcemu po tvojich vnútornostiach? To sa dozvieš v anime, ktorému by si mal dať šancu. Možno sa zo začiatku trochu vlečie, ale akonáhle sa tempo rozbehne, seriál sa už nezastaví a dávkuje buď originálnu akciu, dejové zvraty, politické hry, geniálne strategické ťahy a rozvíjajúce sa vzťahy medzi sympatickými postavami. Anime si užijú fanúšikovia akcie, megalomanských momentov, ale aj priaznivci pomalších a emotívnejších epizód. 

 


10. Ingress: The Animation

Jeden z najnovších seriálov od Netflixu hovorí o výnimočných ľuďoch. Označujú sa ako Sensitive a majú špeciálne schopnosti. Medzi takýchto patrí aj mladý detektív, jeho nová kamarátka, ktorú sa rozhodne zachrániť pred nebezpečnou organizáciou a špeciálny agent, ktorý ich naháňa, aby získal odpovede. Ingress je hlavne o príbehu, postavách a zaujímavých zvratoch. Sem-tam však zaujme aj akcia a rozširovanie mytológie.

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.