Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 27. 1. 2021 meniny má Bohuš

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
0
Dominik Vetrák
7. apríl 2019, 10:54

Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má po Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!

4. Fáza MCU sa už začína pekne rysovať, hoci oficiálne Marvel Studios zatiaľ mlčí.

Dominik Vetrák
7. apríl 2019, 10:54
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má po Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!
Zdroj: Disney/Marvel Studios

Avengers: Endgame ukončí Infinity Sagu, a teda prvé tri Fázy MCU. V nich sa po apríli už bude nachádzať úctyhodných 22 filmov, no my vieme, že je to stále len začiatok. MCU čaká ešte množstvo nových hrdinov, hrozieb a taktiež množstvo Avengers filmov. Nikto však nepochybuje, že práve koniec začiatku bude to najväčšie, čo Marvel Studios vyprodukuje.

Ten wow efekt, ansámbel milovaných hercov a postáv, ako i rozlúčka s nimi už jednoducho nebudú mať takú šťavu s Doctorom Strangeom, Black Pantherom a Captain Marvel. Iron Man, Hulk, Captain America, Thor, Hawkeye a Black Widow to celé začali a majú v sebe niečo, čo novým postavám chýba. Netreba sa teda čudovať, že predaje lístkov sekajú rekord za rekordom.

 

Fáza 4 až tak veľmi nebude súvisieť s koncom Avengers 4. Kevin Feige a spol. už majú naplánované filmy do roku 2025 a my vieme, že minimálne polovica filmov z Fázy 2 a 3 dostane ďalšie diely. Určite sa rozlúčime s niektorými postavami, no a dorazia aj nejaké nové origin stories (príbehy o tom, ako daný superhrdina vznikol) či ďalšie tímovky. Začneme najprv filmami, ktoré sú prakticky isté.

 

Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má po Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!

Doctor Strange 2 - 2020?

Potvrdené to samozrejme nie je, ale na konci jednotky na nás predsa vybehlo, že sa Doctor Strange vráti. A myslí si to aj spoluscenárista C. Robert Cargill. Ten prezradil, kam sa majú v úmysle s režisérom Scottom Derricksonom uberať. Z hlavného záporáka by chceli urobiť postavu menom Nightmare, čo je démon a vládca Dream (snovej) dimenzie.

 

Ten dokáže čerpať silu z psychických energií a z podvedomia snívajúcich bytostí. No nezabudol ani na Morda (Chiwetel Ejiofor), ktorý by mal byť v ďalších častiach poriadne prepracovaný (je pravdepodobné, že okrem dvojky uvidíme aj trojku). V súvislosti s Dormammuom reč nepadla, je ale jasné, že aj on do príbehu nejako zasiahne.

 

Derrickson navyše nedávno zdieľal spoločný komiks Strangea s Namorom (akási marvelácka verzia Aquamana), ktorý následne aj rýchlo zmazal. Podobne ako Hulk, ani Namor sa nemôže objavovať vo vlastnej sólovke, keďže distribučné práva na túto postavu vlastní Universal, ktorému by tak Marvel musel platiť. V MCU sa tak ukáže v inak pomenovanom filme a Feige nebude musieť vysoliť ťažké prachy inému štúdiu. 

 

Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5?
Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5? Zdroj: Marvel Studios

Black Widow - 2020

Po rokoch špekulácií a prosieb fanúšikov sa Marvel pustil do aktívnych príprav pre sólovku Natashy Rumanoff, známejšej pod menom Black Widow. Jac Schaeffer, režisérka filmu TiMER, by sa mala postarať o scenár. O réžiu sa zase postará Cate Shortland (Lore, Berlin Syndrome). Na projekt dohliada aj samotná Scarlettka, ktorá by zaň mala dostať 15 miliónov dolárov. 

Posledné týždne sa špekuluje, že sa okrem Scarletty dočkáme aj Florence Pugh (The Little Drummer Girl, Midsommar, Lady Macbeth, Outlaw King), Emmy Watson, Andreho Hollanda, Aleca Baldwina či Rachel Weisz. Ani jeden z týchto hercov však nie je potvrdený. Aj naďalej tak ostáva jej jediným kolegom David Harbour (Hellboy, Stranger Things). Natáčanie by malo začať už v júni a my už vieme, že určite nepôjde o R-ko.

PS: A rátali by sme aj s Clintom aka Hawkeyeom. Nakoniec, všetci vďaka Avengers vieme, že spolu s Natashou boli na pár akciách, mimo iného aj v Budapešti. 

 

Eternals - 2020

Ide o komiksovú záležitosť od Jacka Kirbyho zo 70. rokov, v ktorej sa objavujú najmä mimozemské bytosti. Eternals stvorili Celestials (v MCU ich zastupuje napríklad Grandmaster z Thora či Collector z GotG), aby chránili Zem.

 

Malo by ísť o rozšírenie vesmírnej časti MCU a vzhľadom na to sa Marvel môže pustiť do hocijakého ich príbehu s hocijakými postavami z komiksovej predlohy, takže nemá zmysel ďalej špekulovať. Hovorí sa však, že by jednou z hlavných postáv mal byť Hercules. Mohlo by ísť o prvého homosexuálneho herca v MCU, ktorého chce štúdio obsadiť? 

 

Hollywood Reporter tvrdí, že scenár napíšu bratia Firpovci. Tí sa preslávili najobľúbenejším scenárom na Black Liste za rok 2017 (ide o zbierku nepoužitých scenárov). Ich prácu prebral Justin Kurzel (Macbeth, Assassin’s Creed) ako režisér, pričom si vo filme zahrá aj Gal Gadot.

 

Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5?
Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5? Zdroj: Marvel/Disney

 

Snímka hovorí o bývalom náckovi, ktorý sa rozhodne vyhľadať a zabiť všetkých členov jeho SS jednotky, aby tak očistil hriechy spáchané počas vojny. To však nie je všetko. Eternals nemusia byť výsostne filmom o mimozemskej rase. Môže ísť o origin story Thanosa, ktorý je synom jedného z Eternals menom A'lars. V komiksoch šlo o zakladateľa Eternals na Titane, rodisku Thanosa.

 

Zdá sa, že čriepky pre samostatný Thanosov spin-off a zároveň rozšírenie MCU univerza ďalším vesmírnym príbehom boli zasadené už v Infinity War. A úprimne, kto by nechcel vidieť Thanosovu minulosť a jeho dobývanie vesmíru? V posledných dňoch sa na internete objavila správa, že Marvel plánuje do jednej z hlavných ženských rol obsadiť Angelinu Jolie. Režírovať by mala Chloe Zhao (The Rider).

Guardians of the Galaxy Vol. 3 - 2022?

James Gunn prehlásil, že plánuje trojku vydať v roku 2020. Nový diel každé tri roky, to celkom spĺňa aktuálne normy. Prišlo však vytiahnutie nešťastných tweetov a Disneymu tak neostávalo nič iné, než Gunna vyhodiť. Prešiel však rok, situácia utíchla a Disney Gunnovi "odpustilo" a znova ho zamestnalo. Údajne pritom vôbec nehľadalo žiadnu náhradu, akurát chcelo, aby sa situácia upokojila.

Gunn však medzitým prijal ponuku Warneru. To ho vyzvalo na napísanie scenára a následné zrežírovanie soft rebootu Suicide Squad s novým tímom a viacerými inými hercami. Viac sa o tom dozvieš tu. Čo sa trojky Guardians týka, scenár je napísaný už roky a momentálne sa vlastne len čaká na to, kedy Gunn dokončí práce na Suicide Squad. Premiéra Guardians 3 by sa tak mohla uskutočniť v priebehu roka 2022. 

O deji toho veľa nevieme, no dúfame, že sa tím dostane z riešenia rodinných vzťahov Star-Lorda, ktorý mal problém s vnútornými démonmi ako v jednotke vďaka mamke a "otcovi" Yonduovi, tak aj v dvojke, opäť vďaka Yonduovi a tentoraz aj skutočnému otcovi. A aby toho nebolo málo, v Infinity War si riešil konflikt so svokrom.

 

Členom tímu sa možno stane aj Adam Warlock, prípadne nám ho trojka "len" predstaví. Možná je aj účasť Novy. Nakoniec, aj toho ako člena vesmírnej časti MCU treba poriadne predstaviť. 

 

Black Panther 2 - 2021?

Feige sa vyjadril, že si na Cooglera pokojne počkajú. Už v októbri minulého roka sme ťa potom informovali, že sa tak aj stalo a Coogler naozaj natočí sequel. Ťažko povedať, o čom by mohol byť, ale režisér už údajne rokoval ako s Michaelom B. Jordanom (Killmonger), tak s Donaldom Gloverom (predstaviteľ Landa z nového Han Sola). Podľa nás sa Marvel pokúsi obsadiť množstvo veľkých afroamerických hviezd a pôjde o jeden z najväčších blockbusterov nielen daného roka. 

Naše prianie? Denzel Washington, Donald Glover, Will Smith, Danny Glover, Lakeith Stanfield, Jamie Foxx a Halle Berry. Úprimne, vieš si predstaviť podobne nabitý herecký káder? Ani my nie, preto si nejaké hviezdy určite Marvel nechá aj na trojku. Ale toho Mahershalu a Idrisa Elbu asi nezískajú. 

Netreba zabúdať na udalosti Infinity War. Nie každému sa asi bude otvorenie Wakandy svetu páčiť, keďže prvé, čo z toho vznikne, je obrovská bitka a smrť mnohých vojakov. Ale Endgame to pravdepodobne celé aj tak zmení. Do budúcna môžeme rátať aj s viacerými či inými Panthermi a ochrancami africkej krajiny, no dvojka sa bude asi stále venovať T’Challovi.

 

Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5?
Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5? Zdroj: Marvel/Disney

Ant-Man 3 - 2021?

Rovnako ako v prípade Captain Marvel, ani tu netušíme, o čom by záverečná časť trilógie mohla byť. Vzhľadom na formát MCU sóloviek by sme mohli predpovedať, že tá trojka vznikne. Obidva filmy mali menšie budgety a hoci nezarobili tak, ako zvyšné marvelovky, rozhodne šli do zelených čísel.

 

Otázne je, či sa Marvelu oplatí vkladať do týchto filmov toľko energie a času a či sa ich nerozhodnú využiť lepšie. Nakoniec, Ant-Man sa môže spojiť s hrdinami v iných filmoch. Nemyslím, že by to niekomu vadilo. Ak by sme sa miesto trojky mali dočkať iného originálneho hrdinu či nového Thora/Hulka a podobne, asi by nik nenamietal.

 

Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!
Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!

Shang-Chi - 2021?

O tomto hrdinovi sme sa dozvedeli až začiatkom decembra, pravdepodobne rovnako ako aj ty. Shang-Chi je ázijský marvelácky hrdina, s ktorým bude chcieť najnovšie Kevin Feige zarobiť nejakú tú miliardu a pol amerických dolárov. Nakoniec, Čína miluje MCU. A Čína taktiež miluje svojich hrdinov. Pevne teda veríme, že tento film bude mať úspech. O príprave projektu sme ťa prvýkrát informovali v decembri minulého roka, kedy sa oficiálne začalo s výberom režiséra. Dnes už poznáme aj jeho meno.

Je ním Destin Daniel Creton, 40-ročný Havajčan ocenený aj na festivale Sundance. Pochváliť sa môže skvelými krátkometrážnymi snímkami, no oveľa viac ti povie Short Term 12 (taktiež podľa kratasu) či The Glass Castle. Aktuálne pre Warnerov natáča drámu Just Mercy. Snímka je adaptáciou knihy Just Mercy: A Story of Justice and Redemption od Bryana Stevensona a rozpovie nám príbeh založenia Equal Justice Initiative.

 

Hlavným hrdinom bude samotný Bryan Stevenson (Michael B. Jordan), mladý právnik, ktorý založí Equal Justice Initiative, čo je legálne poradenstvo a zastupovanie pre tých, ktorí ju zúfalo potrebujú: chudobní či nespravodlivo odsúdení. Jeden z prvých Stevensonových prípadov bude obhajoba Waltera McMilliana, mladého muža odsúdeného na trest smrti za vraždu. On ale tvrdí, že ju nespáchal.

 

 

Moon Knight - ?

Moon Knight je marveláckou odpoveďou na Batmana. Áno, až príliš sme to zjednodušili a spoločné majú azda len to, že sú obaja nechutne bohatí a v uliciach veľkomesta bojujú so zločinom. Vlastným menom Marc Spector, bývalý boxer, vojak a žoldnier umiera v Egypte. 

Oživí ho tamojší boh Khonshu pod podmienkou, že sa stane stelesnením božstva na Zemi. Spector sa teda vracia do USA, kde využíva svoje bohatstvo na boj so zločinom, pričom cez deň jazdí ako taxikár, aby si udržiaval kontakt s ulicou. Navyše trpí schizofréniou a ďalšími vnútornými démonmi. Silu čerpá z Mesiaca a jeho postavenia na oblohe. 

Otázku, či uvidíme túto postavu v MCU, zodpovedal Feige štýlom, že pravdepodobne áno. Možno o 5, možno o 15 rokov, no nápad na jeho film sa povaľuje na stole už istú chvíľu a niekto sa naň niekedy asi pozrie. Pôvodne sa špekulovalo, že dostane vlastný seriál na Netflixe, no ako všetci dobre vieme, to sa už nestane. Prichádza teda do úvahy Disney+, ale skutočne by sme sa asi radšej pozreli na celovečernú verziu. 

 

Captain Marvel 2 - 2022?

Nebudeme sa tváriť, že vidíme do budúcnosti, alebo že poznáme plány Marvel. Myslieť si však, že odštartujú príbeh novej hrdinky bez toho, aby už v hlavách mali celú trilógiu a jej účasť v tímovkách, je naivné. Marvel v pár veciach jednoducho neprekvapí a táto je jednou z nich. A ako už vieme vďaka tržbám, ktoré pred pár dňami prekročili miliardovú hranicu, úspech je v tomto prípade zaručený a my pevne veríme, že sequel bude oveľa väčší a zároveň aj lepší. 

Príbeh sa môže vyslať viacerými smermi, no myslíme, že sa Carol vydá podobnou cestou ako Wonder Woman. Postupne sa teda z 90. rokov dostaneme až do súčasnosti, no myslíme, že sa už viac príbehu bude odohrávať vo vesmíre. Škoda by v tomto prípade bola len absencia Nicka Furyho. Sam Jackson bol v jednotke skvelý a jeho chémia s Captain Marvel fungovala skvelo. Pokračovanie rozhodne príde, už nám ostáva len zistiť, kto ho natočí, akých hereckých posíl sa dočkáme a či znova uvidíme Scrullov. Tí boli na čele s Mendelsohnom vynikajúci.

 

Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!
Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!


Tímovka Hulka s ďalšou postavou - ?

Hulk v najbližšej dobe sólovku nedostane. Distribučné práva stále vlastní Universal, ktorý sa ich tak ľahko určite nevzdá, a tak Marvel Studios nemôže vyprodukovať film o Hulkovi bez toho, aby sa o zisk delili s Universalom, čo sme riešili už vyššie pri Namorovi. Hulk sa však môže objavovať v tímovkách a filmoch iných postáv. 

Zdá sa, že sa nesmie objaviť v názve filmu a všetko je v suchu. Je vysoko pravdepodobné, že Hulk prežije udalosti Avengers Endgame a budeme sa s ním v MCU stretávať aj naďalej. Azda nikto by nebol proti opätovnému buddy movie s Thorom. Možno sa ale dočkáme celkom iného "team-upu". 

Sme si istí, že producenti túto postavu určite využijú, teda pokiaľ prežije. Divácky záujem je v tomto prípade vysoký a Hulk je aj naďalej veľmi obľúbenou postavou. Mark Ruffalo si nepochybne užíva pôsobenie v MCU a jeho postava má stále čo ponúknuť.

 

Ak sa aj v Endgame stane Profesorom Hulkom, extrémne veľa priestoru určite nedostane, a tak by sme sa s ním v budúcnosti ešte určite radi stretli. Navyše si myslíme, že spoločné tímovky mu sadnú asi najlepšie, keďže by vlastnú dvojhodinovú sólovku potiahnuť osamote nemusel. 

 

Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5?
Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5? Zdroj: Marvel/Disney

Bucky-Captain America – ?

O tomto nevieme absolútne nič, ale niečo pravdepodobne vznikne. Sebastian Stan mal zmluvu na 9 filmov, pričom sa už objavil v 5 (Captain America 2, 3, Infinity War, Avengers 4, Black Panther), keďže úloha v Captain America 1 sa neráta.

 

Osobne si nemyslím, že má Stan na to nahradiť Capa a vlastne si ani nedokážem predstaviť, že by utiahol vlastnú sólovku. Snáď sa bude objavovať po boku svojich kolegov. Tam mu to svedčí najviac. Veľká škoda, že Chris Evans pravdepodobne končí. Jeho Cap bude MCU nesmierne chýbať a stále ostáva množstvo príbehov, ktoré by mohol rozpovedať. Tých pár rokov v kostýme by ešte pokojne mohol potiahnuť. 

 

Thor 4 – ?

Áno, chceme ďalšieho Thora. Hemsworth sa pod vedením Taiku Waititiho prebral a znova našiel vášeň pre rolu. Pomaly sa už tešil, že s bohom Asgardu po vypršaní kontraktu s Marvelom skoncuje (po Avengers 4), no v posledných dvoch rokoch postavu spomína už len v dobrom. 

Niet sa čomu čudovať, trojka Thora je skvelým komiksovým počinom, vďaka ktorej som si aj ja Thora zamiloval a neviem si už bez neho MCU predstaviť. Nejaké príbehy v zálohe ešte má a pokojne by ho znova mohli spojiť s Hulkom. Hemsworth je stále mladý a MCU je pre neho zlatá baňa. Marvel aj naďalej plánuje rozširovať svoje vesmírne univerzum a okrem Strážcov je na to Thor viac než vhodný.

 

Postava akoby nabrala druhý dych, pričom sa už na prvé dva počiny zabudlo. Nič teda nebráni tomu, aby ju Marvel využíval aj naďalej. Tržby trojky navyše presiahli hranicu 850 miliónov dolárov a ja osobne si myslím, že po Avengers 3 a 4 by to v prípade ďalšej sólovky už pokojne mohla byť aj miliarda. Fanúšikov má totiž oveľa viac. Taika Waititi by režírovať nemusel, no ak áno, mohlo by mu to vyjsť. 

Má síce režírovať hranú Akiru, no následne by sa do Thora pustiť mohol (s Disney má veľmi dobré vzťahy a sám povedal, že postavu Thora a Hulka má veľmi rád a chcel by sa k nim vrátiť). Premiéra by mohla prebehnúť v roku 2023, no je otázne, či to nie je veľmi neskoro. 

 

Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5?
Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5? Zdroj: Marvel/Disney


Iron Man 4 – ?

Dostali sme sa do časti článku plnej zbožných prianí. Downey síce hovoril, že zmluva mu končí už po Avengers 4 a vtedy v MCU asi aj skončí, no verí sa tomu len ťažko. Je najjagavejšou tvárou MCU, Marvel mu platí desiatky miliónov za pár minút screentimu a MCU bez neho by sklamalo množstvo divákov.

Herec naberá na veku a nepríjemne sa zranil aj pri natáčaní Iron Mana 3, takže ho istý čas mátali zlé myšlienky, no čosi nám hovorí, že Marvel ho ešte ukecá na ďalšie filmy. Logicky chýba v Spider-Man: Far From Home. Endgame je stále veľkým otáznikom a Marvel nechcel spoilovať jeho prípadné prežitie obsadením do iného filmu.

 

Je možné, že by padli aj dve miliardy a ja si nedokážem predstaviť vesmír, v ktorom do toho Marvel nepôjde a ani vesmír, v ktorom by Downey odmietol tých pár desiatok miliónov (a nečudoval by som sa, keby si vykopal rovnú stovku melónov). Jedine, žeby s postavou už chceli obe strany skončiť a dopriať jej odpočinok. No práve s charakterom takéhoto kalibru a takej dôležitosti by sme sa mali rozlúčiť vo vlastnej sólovke, kde na to bude mať priestor.

 

Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5?
Svet Marvelu: Ako bude vyzerať MCU po Avengers 4, na aké filmy sa môžeme tešiť vo Fáze 4 a o čom bude Avengers 5? Zdroj: Marvel/Disney


Avengers 5 - 2022-2023?

Ďalší Avengeri sú prakticky istí. Len sa nevie, v akom zložení a proti akému nepriateľovi. Môžeme sa dočkať New Avengers, epickosťou menšieho filmu, ktorý jednoducho spojí nové postavy v MCU v akčnú a nahláškovanú tímovku, no možností je oveľa viac. 

Možnosťou je aj Secret Invasion. Ide o komiksovú udalosť, kedy sa na Zemi odhalia členovia mimozemskej rasy Skrull. Tí pred dlhými rokmi zajali významné politické a iné osobnosti na Zemi, prebrali ich fyzickú podobu a začali sa pripravovať na plán ovládnutia našej planéty. Okrem toho však uniesli aj pár Avengerov. Je možné, že nie všetci Skrullovia Zem na konci Captain Marvel skutočne opustili. Kevin Feige už pravdepodobne vie, ako s nimi naloží, no my sme stále v tme. Potenciál je tu však obrovský (nielen na prekvapivé odhalenia).

 

Ako vidíš, potenciál je tu veľký. Asi by ale bolo vhodné, keby sa veľkoleposť a osudovosť Avengers dielov opäť stupňovala, z čoho mi vychádza, že Secret Invasion by bolo vhodnou témou pre, povedzme, Avengers 6. Fáza 4 sa môže vydať rôznymi smermi, rovnako ako ďalší Avengers film.

 

Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!
Ako bude vyzerať MCU po Avengers: Endgame? Marvel má Spider-Man: Far From Home naplánovaných už 7 ďalších filmov!
 

Treba sa však pripraviť, že do popredia vstúpi viac nová krv, pričom nám Marvel predstaví ďalších hrdinov, aj keď skôr počítam s tým, že viac origin príbehov a nováčikov do MCU príde vo Fáze 5. Predsa len, Marvel má stále plné ruky práce so sequelmi k úspešným snímkam.
  

Aj takto by mohla vyzerať Fáza 4:
2019 – Spider-Man: Far From Home
2020 – Doctor Strange 2, Black Widow, Eternals
2021 – Ant-Man 3, Black Panther 2, Shang-Chi
2022 – Captain Marvel 2, Guardians of the Galaxy 3, Spider-Man 3
2023 – Thor/Hulk,  Avengers?, xy

 
 
A ako to bude so začlenením X-Men? Osobne nerátam, že sa objavia už vo Fáze 4. Určite nie ako X-Men či nejaké organizácie. Svet MCU ich možno začne registrovať a dostaneme prvé náznaky/cameá či teasy na niektoré postavy, ale Marvel má toho stále v rukách strašne veľa s už zaužívanými postavami. 

Že sa vám tá kalendárna predpoveď nezdá? Popravde, ani nám nie. Nakoniec to bude vyzerať celkom inak a osobne si myslím, že Marvel prejde na 4 filmy ročne. Nemajú sa kde ponáhľať, no ak nechcú produkovať len sequely a zároveň sa nechcú rozlúčiť s polovicou svojich postáv (nehovoriac o tom, že tých X-Men raz začleniť budú musieť), tá produkcia bude musieť narásť. Možno toho už bude veľa a bude to mať negatívny účinok, no pevne veríme, že producentské schopnosti Kevina Feiga to zvládnu. 
 
Všetko sa dozvieme už čoskoro. Feige a spol. už totiž čo-to povedali o plánoch na odhalenie budúcnosti. Či to bude ako naposledy na Comic-Cone, kde Feige odhalil celú Fázu 3, to sa ešte uvidí. Vzhľadom na prepojenosť filmov a fakt, že už teraz vieme o 6-7, ktoré vzniknú na 100%, nie je veľmi dôvod držať niečo v tajnosti. Môžeš očakávať, že už čoskoro nám Marvel Studios odhalí plány pre minimálne 10 ďalších filmov, respektíve Fázu 4. 
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.