Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 25. 5. 2019 meniny má Urban, Vivien

hľadaj na refresheri

Odteraz si môžeš článok
uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Tech - Hry
4
Dominik Vetrák
Ondřej Jarůšek
13. jún 2018, 19:03

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

Zamerali sme sa na to najlepšie, čo E3 tento rok ponúkla.

Dominik Vetrák
Ondřej Jarůšek
13. jún 2018, 19:03
10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou
Zdroj: Naughty Dog/Sony
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

E3 2018 stále nie je za nami. Sony napríklad po dva dni počas streamov oznamuje ďalšie hry, ponúka panely s tvorcami (najmä ten pre TLou2 stál za to) a ukazuje rozšírené gameplay videá. Konferencie, na ktorých sa však dialo to podstatné, sú už však za nami. 

S Ondrom sme už tradične vybrali desiatku hier, ktoré sa nám na celej E3 páčili najviac. Niečo sa samozrejme nevošlo, ako napríklad Battlefield V, z ktorého sme stále veľa nevideli, rovnako tak Death Stranding. Kojima konečne ukázal nejaký gameplay, ale miesto nejakých odpovedí máme stále viac a viac otázok. 

Nezmestilo sa ani nič z Nintenda, ktoré najviac potešilo odhalením nového Fire Emblem či Overcooked 2 s množstvom herných noviniek. Sám, vo dvojici či vo štvorici, do kuchyniek sa vrátime už toto leto. Smash direct sa v podstate veľa iným hrám nevenoval a nič ďalšie sa neoznámilo, takže Nintento v dnešnom článku priestor nedostane. 

Poďme sa teda pozrieť na to naj z E3, na hry, z ktorých chceme hrať všetky a ktoré by nemali uniknúť ani vašej pozornosti. Pôjde o zoznam, nie rebríček, takže našu natešenosť či hype z danej hry vycítite asi až z textu.

 

1. Sekiro: Shadows Die Twice – 2019 (From Software, Hidetaka Miyazaki) – PS4, PC, Xbox One

 

Žiadny Bloodborne, žiadne nové Dark Souls, aj tak sme však stále v soulsborne žánri. Teda tak trochu. Shadows Die Twice bude akčnou adventúrou, nie RPG titulom. Rozlúčte sa so stratou "krvi" či duší po smrti, upgradovaním postavy či zbrane a koridorom so skratkami medzi levelmi.

 

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

 

Sekiro bude viac otvorenejšie, ponúkne rozsiahly žijúci svet plný množstva druhov nepriateľov. Samozrejmosťou sú bossovia, ale aj rôzne gadgety, ktoré si hlavná postava nasadí namiesto ruky. 


Potešil nás gameplay, dejové zasadenie a taktiež prostredie. Hovoríme o From Software, takže sa nemusíme báť ani úrovne combatu, ktorého kvalita nám už bola naznačená v gameplay záberoch.

 

 

2. Ghost of Tsushima – TBA (Sucker Punch, Jason Connell, Nate Fox)  – PS4

 

Autori inFamous sa vyfarbili veľmi pekne. Nakoniec, farebná škála v prezentovanom deme nás aj ohúrila. Ghost of Tsushima je prezýka Jina Sakaia, jedného z posledných žijúcich samurajov na ostrove Tsushima, ktorý napadli Mongoli. 

 

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

 

Pôjde o brutálny open world, ktorý sa bude držať nohami pevne na zemi. Žiadne sci-fi ani fantasy, ale poctivá japonská krvavá akcia. V hre bude dôležitý aj váš kôň, katana nemusí byť jedinou zbraňou a demo, ktoré sme videli, obsahoval len side quest. Predstavte si, ako budú vyzerať hlavné úlohy. 


Samozrejme, príbehom vás budú môcť sprevádzať aj japonské hlasy, ak vám však vyhovuje anglický dabing, nie je v tom problém. Titul bude nesmierne detailný, farebný a pocítite v ňom pohyb všetkého, od padajúceho lístia po kvapky krvi. 

 

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

 

 

3. The Last of Us Part II – TBA (Naughty Gods Dog, Neil Druckmann, Anthony Newman, Kurt Margeneau) – PS4

 

Odhaleniu hrateľnosti sme už venovali samostatný článok. O Last of Us Part II sa toho ale dá povedať omnoho viac. Neexistuje prakticky nič, čo by sa nám doteraz nepáčilo a potvrdené máme už aj to, že ten gameplay je reálny a Huber z Easy Allies ho videl na vlastné oči. 

 

Post-apo brutalita, revolučné animácie a plynulosť pohybu/combatu, krásne cutscény s novými technológiami snímania pohybu tváre/postavy, vertikálny gameplay (levely rozšírené do výšky, nielen do šírky), skvelá AI a množstvo ďalšieho. Určite ste si všimli, ako chlapík kričí na svoju kamarátku, ktorú Ellie práve spod auta zabila.

 

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

 

Hráči budú cítiť, že ubližujú reálnym ľuďom, že zabíjaním ničia životy ľudí a že ich brutalita bude od svojich činov odrádzať. The Last of Us Part II pôsobí nesmierne autenticky a miestami až príliš živo. 

Prítomné budú aj novinky v podobe rozšíreného craftingu, najväčšie herného sveta, aký Naughty Dog vytvorilo či rôzne časové línie. Ellie môže skákať (na rozdiel od Kratosa), skrývať sa pod autami (ani tam však nie je v bezpečí), predierať sa cez úzke priestory a podobne.

 

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

 

Vyzerá to na ďalší generačný skok a hru pôsobiacu tak dobre, že tomu neverí ani šéf vývoja nového Tomb Raidera, ktorý animácie označil ako fake (tweet neskôr vymazal). V Naughty Dog so sebou musia byť spokojní.

 

 

4. Spider-Man – 7. september 2018 (Insomniac Games, Bryan Intihar a Ryan Smith) – PS4

 

Spidey vyzerá jednoducho úžasne. Lepšie by to však bolo, keby neexistovala Arkham séria od Rocksteady. Súboje sa totiž až príliš podobajú na Batmana, a to rozhodne nie je dobre. Nie že by to v Batmanovi nefungovalo, ale od Spideyho očakávame vlastný štýl.

Ten sa tak trochu aj prezentuje, no my dúfame, že v tejto hre uvidíme hrateľnostné novinky a akrobaciu/útoky pavúčieho muža, aké sme nevideli nikdy predtým, či už šlo o filmy, hry, alebo animáky.

 

Spidey ponúka obrovský potenciál pre originálne spracovanie príbehu a gameplayu, že sa to dá aj ľahko pokaziť. Insomniac však znamená kvalitu, a tak bude chalanom a babám držať palce.

 

Očarila nás aj vzdialenosť, do akej hráč vidí a detailnosť prostredia na veľkú vzdialenosť. Nakoniec, presvedčte sa sami v tomto videu (až Spidey vylezie na vrch Empire State).

 

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

 

 

5. Resident Evil 2 Remake – 25. január 2019 (Capcom Division 1, Yasuhiro Ampo) – PS4, Xbox One, PC

 

Všetci sme už netrpezlivo čakali, ako bude vyzerať R2MAKE. Capcom si dal záležať a pravdepodobne stvoril jeden z najlepších dielov série. Jednak mohli stavať na skvelej dvojke a obohatiť ju o nové príbehové linky a lokácie, jednak všetci milujú odprezentovaný materiál.

Leon ani Claire nebudú môcť kosiť zombíkov po desiatkách. Tí budú aj pomalší, no zároveň nebezpečnejší. Ako ste si určite všimli aj z gameplayu, jedna rana do hlavy už nestačí.

 

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

 

Aj osamotený nemŕtvy vám teda môže spraviť vrásky na čele, obzvlášť, ak vás prekvapí a nemáte dostatok surovín (pôjde o survival horor, takže ak máte po Evil Within 2 po tomto žánri hlad, tešte sa na január).

 

Staví sa viac na horor, ťaživejší pohyb postavy, ktorá sa nebude môcť tak rýchlo pohybovať a ani odkopávať nepriateľov na 5 metrov. Celkovo to pôsobí značne náročnejšie, atmosférickejšie a napínavejšie. Pocit úzkosti bude spôsobovať nielen tmavé prostredie a hudba, ale aj fakt, že ak si hráč nedá pozor, škaredo na to doplatí. 

Čo viac dodať? Buďme radi, že to prichádza tak skoro. Resident Evil 2 Remake má potenciál stať sa jednou z najlepších častí celej série a možno aj survival hororu žánru ako takého.

 

10 najlepších hier z E3, ktoré nám vyrazili dych očarujúcou grafikou a hrateľnosťou

 

Keďže ste už trailery videli včera, ponúkame vám aj dlhší gameplay

 

6. Gears of War 5 – TBA (The Coalition, Rod Fergusson) – Xbox One, PC

 

Majitelé konzole Xbox One už málem zažili hořké zklamání. Když se totiž na konferenci Microsoftu objevilo logo slavné značky Gears of War, došlo nejprve na prezentaci nové mobilní hry Gears Pop, kterou následně vystřídala chystaná tahová strategie Gears Tactics. Pak ale přeci jen přišlo to, co si všichni přáli vidět nejvíc – ohlášení plnohodnotného pokračování legendární série. 

 

V povedeném traileru, který jemně brnká na emotivní strunu, si hráči mohou všimnout několika starých známých tváří, a to včetně Marcuse Fenixe, jenž je vůbec nejvýraznější postavou celé série. Jeho přítomnost tak jistě mnoho fanoušků přivítalo.

 

 

V hlavní roli Gears 5 však uvidíme někoho jiného. Protagonistkou se totiž stane Kait Diaz. Ta se nám poprvé představila už ve čtyřce a v pokračování této brutální third-person řežby se vydává odhalit pravdu o své rodině. Doprovázet jí pravděpodobně budou Marcus a Del.

 

Data vydání jsme se zatím nedočkali, podle některých spekulací by se ovšem měla hra na pultech obchodů ukázat příští rok.

 

 

7. Beyond Good and Evil 2 – TBA (Ubisoft Monpellier, Michael Lancel) – PlayStation 4, Xbox One, PC (?)

 

Velkolepá, vtipná a nesmírně ambiciózní. Alespoň tak by se dala krátce shrnout připravovaná space opera Beyond Good and Evil 2 vyvíjená studiem Ubisoft Montpellier, která nás nepřestává bavit a udivovat každým zveřejněným trailerem. A jinak tomu nebylo ani tentokrát.

 

Často se o hře mluví jako o open-worldu, to ale není v tomto případě zcela přesné. Jednat se totiž má rovnou o jakýsi open-universe. Ve hře totiž budeme cestovat po zdejší sluneční soustavě a navštěvovat zde nejrůznější obdivuhodné i prapodivné světy, a to prý zcela bez jakéhokoliv načítání.

 

Záleží přitom jen na nás, zda dáme přednost výhradně singleplayerovému zážitku, nebo se pustíme do kooperace s dalšími hráči.

 

 

Nutno připomenout, že akční adventura Beyond Good and Evil 2 nebude žádným přímým pokračováním slavného prvního dílu z roku 2003, ale prequelem, který se bude od svého předchůdce značně lišit. Pravděpodobně neuvidíme ani žádnou ze starých postav.

 

To řadu milovníků jedničky možná zklame, ale my do hry i přesto vkládáme veliké naděje a už se těšíme, až se do ní konečně budeme moci ponořit. Kdy se tak ale stane, je zatím velká neznámá. Rok 2019 by ale autoři snad stihnout mohli.

 

  

8. Metro Exodus – 22. února (4A Games, Andrej Prokhorov) – PlayStation 4, Xbox One, PC

 

V našich končinách vysoce oblíbená série Metro se vrací zpátky na scénu. A má být větší, otevřenější a celkově svobodnější než kdy dříve. Ano, možná si říkáte, že úzké koridory k této slavné značce patří a bez nich už to možná nebude ono.

 

Autoři zároveň slibují, že těšit se můžeme i na několik právě takových pasáží, které nám dají vzpomenout na první dva díly. Jak ale podotkl mluvčí studia, změna už byla načase, protože striktně lineární střílečky pod zamrzlou pustinou nelze dělat donekonečna.

 

 

Hlavní hrdina Arťom se tak z moskevského podzemí vydává ven na povrch, aby našel lepší místo k životu. A je ochoten kvůli tomu procestovat klidně i celé postapokalyptické Rusko. Vydává se tak na dlouhé roční putování, během kterého budeme sledovat změnu všech ročních období a po krku nám půjdou všemožná zmutovaná monstra a příšery.

 

Někteří zahraniční redaktoři už měli to štěstí, že si mohli kousek ze hry vyzkoušet na vlastní kůži, a dle jejich dojmů se to zatím vypadá, že se máme opravdu nač těšit.

 

Hra celosvětově vychází 22. února (február) 2019, a to na tradiční trio PlayStation 4, Xbox One a PC.

 

 

9. Assassin's Creed Odyssey – 5. října (Ubisoft Quebec) – PlayStation 4, Xbox One, PC

 

Říkejte si o Ubisoftu, co chcete, ale jedno se společnosti prostě upřít nedá – vytváří jedny z nejkrásnějších herních světů vůbec. A výjimkou podle všeho nebude ani jejich nejnovější přírůstek do letité série Assassin’s Creed s podtitulem Odyssey. V tom se totiž podíváme do antického Řecka, které nás bude okouzlovat svými přírodními a architektonickými krásami snad na každém kroku.

 

Jednou z velkých změn v sérii bude způsob, jakým se tvůrci rozhodli přistoupit ke stylu hry. Už se totiž nemá jednat o „obyčejnou“ akční adventuru s prvky RPG, ale o plnohodnotné RPG. Nebudou tak například chybět dialogové volby, bohatá úprava postavy a podobně. Určitě jsme tedy zvědaví, jak se autorům tento posun podaří zvládnout.

 

 

Vůbec poprvé v sérii si na začátku hry zvolíme, za jakou postavou chceme hrát. Na výběr jsou přitom dvě možnosti – mužský hrdina Alexios, nebo jeho dámský protějšek Kassandra. A za postavu, kterou si v úvodu zvolíme, pak budeme hrát už po celý zbytek hry.

 

Řadu hráčů snad potěší, že do série se v plné míře vrací námořní bitvy, kterými se blýskl Black Flag. Chybět nemá zdokonalování korábu, úprava plachet či kostýmu posádky. Jednou ze zajímavých novinek, která je k vidění na zveřejněných ukázkách ze hry, pak je hromadná bitva na pláži mezi spartskými a athénskými vojáky. Dříve jsme totiž bojovali spíše jen v malých skupinkách, to se ale nyní zřejmě změní.

 

Assassinský háv navlékneme už 5. října (október) tohoto roku a hrát budeme na PlayStationu 4, Xboxu One a PC.

 

 

10. Cyberpunk 2077 – TBA (CD Project Red, Mateusz Kanik) – PlayStation, Xbox One, PC

 

Připravované RPG od autorů legendární série Zaklínač bezpochyby patří mezi nejočekávanější hry současnosti, stále nad ním ovšem visí nejeden otazník. Ten největší se zřejmě týká toho, kdy se hry vlastně dočkáme, jelikož hra je ve vývoji již od roku 2012 a ještě nějaký ten rok se do megakorporacemi ovládané metropole budoucnosti Night City pravděpodobně nepodíváme.

 

Myslím, že si můžu dovolit mluvit za většinu z nás, když řeknu, že rozhodnutí tvůrců vyvíjet hru jako FPS snad nikdo nečekal. Ale je to tak. Polští vývojáři potvrdili, že hrát budeme skutečně z pohledu první osoby, budeme mít k dispozici arzenál zbraní různého typu, k dispozici bude cover systém a svými činy po městě budeme získávat renomé, které nám po čase zpřístupní nové možnosti hraní.

 

 

Nemá se však jednat o běžné FPS s prvky RPG, ale o plnohodnotné RPG z vlastní perspektivy. To proto, abychom se prý lépe sžili s hlavní postavou jménem V. Tu vytvoříme sami a jednat se může jak o muže, tak i ženu. Pro svého protagonistu si pak vybereme některou z nabízených tříd, příběhové pozadí a postupně budeme zdokonalovat jeho (nebo její) schopnosti a dovednosti. Naše volby během hraní pak mají mít dalekosáhlé důsledky na příběh a jeho vyústění.

 

Hra to má být skutečně obrovská, o čemž svědčí už jen skutečnost, že na ní pracuje až dvakrát větší tým než na třetím Zaklínači. A to už je co říct. Primárně se sice jedná o singleplayerové RPG, ve tře bude ale přítomen i tzv. „seemless multiplayer“ (přijde ale až po launchi). Příznivou informací je pak to, že titul nebude obsahovat žádné mikrotransakce a DLC budeme dostávat zdarma.

 

 

Bonus: Unravel Two – již k dostání (Coldwood Interactive) – PlayStation 4, Xbox One, PC

 

Oznámení pokračování jedné z nejroztomilejších plošinovek posledních let vykouzlilo úsměv na tváři snad každému. Opojné audioviuzální pojetí se stalo příznačným už pro první díl a pochopitelně nechybí ani ve dvojce. V Unravel Two se navíc k červené postavičce Yarnymu připojuje modrý kamarád, a tak si nyní budeme moci luštění hádanek a enviromentálních puzzlů užít i ve dvou díky lokální kooperaci.

 

 

Pohyb postaviček by měl být v porovnání s prvním dílem vylepšení a lokace, které ve hře navštívíme, rozlehlejší. A pokud byste si chtěli pořádně polámat hlavu, vyzkoušet můžete i speciální úrovně, kde vaši šikovnost a bystrost otestují náročné výzvy.

 

A aby toho nebylo málo, autoři nám při odhalení hry rovnou oznámili, že je ihned dostupná ke stažení (PlayStation 4, Xbox One a PC). Co víc si přát? Zamrzí snad jen absence na Switch, na který by byla hra jako dělaná, což šéf vývoje vysvětluje tím, že takový port by spolkl velké množství práce, na kterou malé, nezávislé studio ze Švédska momentálně bohužel nemá dostatek prostředků. I tak jsme ale z nového dílu nadšení.

 

Která hra se nejvíce líbila vám?
The Last of Us Part 2
559 hlasov
Gears 5
32 hlasov
Resident Evil 2 Remake
59 hlasov
Assassin's Creed Odyssey
232 hlasov
Metro Exodus
200 hlasov
Spider-Man
99 hlasov
Cyberpunk 2077
356 hlasov
Beyond Good and Evil 2
37 hlasov
Ghost of Tsushima
118 hlasov
Sekiro: Shadows Die Twice
37 hlasov
Jiná
102 hlasov
Tagy: E3 2018
Ohodnoť článok
37
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.