Pondelok 21. 5. 2018 meniny má Zina

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Tesla sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov. Model X ťahal najnovší Boeing až 300 metrov

Elektromobil verzus lietadlo.

18. máj 2018, 10:29
18. máj 2018, 10:29

Elektromobil verzus lietadlo.

Automobilov, ktorým sa podarilo potiahnuť niekoľko metrov menšie či väčšie lietadlá, sme tu už mali množstvo. Naposledy týmto štýlom Porsche odprezentovalo svoje luxusné SUV, keďže za Cayenne kompetentní zapriahli najväčšie osobné lietadlo sveta Airbus A380. Stalo sa tak na letisku Charles de Gaulle v Paríži, kde variant Turbo S potiahol 285-tonový kolos 42 metrov, čím sa zapísal do Guinnessovej knihy rekordov.

 

Ešte predtým V10-kový Touareg potiahol legendárny Jumbo Jet, teda Boeing 747, no a najnovšie sa o obdobný rekord postarala pre zmenu automobilka Tesla. Známy austrálsky letecký prepravca Qantas totiž v najnovšom videu ukazuje v plnej kráse svoj novučičký Boeing 787-9, podstatou však nie je len Dreamliner ako taký. Pozornosť sa upriamuje najmä na elektromobil Model X vo verzii P100D.

 

Tesla sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov. Model X ťahal najnovší Boeing až 300 metrov

 

Najsilnejší variant rodinnej Tesly totiž dokázal rovných 300 metrov ťahať približne 115-tonový Boeing najnovšej generácie, čím sa mladučká automobilka zapísala v danej disciplíne do Guinnessovej knihy rekordov v rámci elektromobilov. Papierovo síce značka uvádza, že Model X dokáže utiahnuť maximálne 2250-kilogramový príves, hravo si poradila aj s veľkým lietadlom, ktoré v danej konfigurácii prepraví 236 cestujúcich. 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Najčítanejšie