Štvrtok 24. 5. 2018 meniny má Ela

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: TASR/AP

Elon Musk dokončil prvý tunel pre futuristickú prepravu. Zverejnil ho prostredníctvom Instagramu

Jazdy v tuneli sa chystá ponúkať zadarmo.

17. máj 2018, 12:53
17. máj 2018, 12:53

Jazdy v tuneli sa chystá ponúkať zadarmo.

Vizionársky miliardár a zakladateľ mnoho perspektívnych a prosperujúcich spoločností ako Tesla, SpaceX a The Boring Company Elon Musk nás stále neprestane prekvapovať. Nielenže má na svedomí úspešné projekty ako automobilku Tesla či nadčasový Hyperloop, no najnovšie si na svoje konto môže pripísať aj jeho prvý tunel pod Los Angeles.

 

Muskova The Boring Company konečne dokončila úplne prvý úsek už dlhšie avizovaného prepravného systému, ktorý bude mať za úlohu prevážať automobily, no taktiež aj chodcov či cyklistov. Projekt by mal odľahčiť silnú mestskú premávku na povrchu a zároveň ponúknuť presun z jedného miesta na druhé bez akéhokoľvek zdržania.

 

Elon pár dní dozadu na svojom Instagrame odhalil video s prejazdom v tuneli. Príspevok zobrazuje cestu malým úsekom, krátku zastávku a cestu späť. Podľa jeho slov sa čaká na konečné povolenia od regulátorov a ukážkové jazdy by mali byť pre verejnosť bezplatne dostupné už o pár mesiacov. Zdôraznil aj, že v systéme budú prioritou chodci s cyklistami a cena lístka bude menšia ako v prípade autobusu.

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Najčítanejšie