Rodovým stereotypom sa rodičia úspešne vyhýbajú.
Rodičia sa zvyčajne chcú dozvedieť pohlavie svojho dieťaťa čo najskôr, aby mohli plánovať dopredu. Odjakživa sa ku dievčatám a chlapcom viazali rozdielne farby či špecifické očakávania o hračkách a vzhľade, ale v posledných rokoch sa čoraz viac rodičov rozhodlo počas prvých pár rokov rodové stereotypy o chlapcoch a dievčatách blokovať.
Aj Kyl a Brent Myerovci si povedali, že ich dieťa bude vyrastať bez určeného rodu, a preto sa stali súčasťou Gender Creative Parenting. Dieťa dostalo neutrálne meno Zoomer a rodiča jeho najmilšie chvíle zdieľajú aj na Instagrame, kde by si nenašiel dôkaz o tom, že je Zoomer nešťastné dieťa. Svoj malý dvojročný poklad začali oslovovať zámenom „theyby“, aby predišli určovaniu konkrétneho pohlavia zo strany verejnosti, a okrem najbližšej rodiny nevie bližšie informácie o pohlaví nikto, kto o tom vedieť nemusí.
Rodičia argumentujú aj tým, že pohlavie dieťaťa človeku nenapovie nič o tom, akú má osobnosť, temperament, obľúbenú farbu, obľúbené jedlá, zmysel pre humor či pohľad na klimatické zmeny. Ani fakt, že majú dve ruky nám o nich nenapovedá nič viac než to, že majú skutočne dve ruky.
Malý Zoomer by si mal vybrať svoj rod približne vo veku troch či štyroch rokov a obmedzovaním limitácie spoločenskými stereotypmi mu rodičia chcú umožniť rozvinúť kreativitu naplno. Zoomer si každý deň vyberá aj vlastné oblečenie podľa toho, ako sa práve cíti, takže nemusí nosiť chlapčenské nohavice, lebo to od neho spoločnosť očakáva, ale radšej má šancu vybrať si čokoľvek, čo sa mu práve zapáčilo.