Sobota 21. 4. 2018 meniny má Ervín

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: wallpapershd

Rodičia odmietajú prezradiť, akého pohlavia je ich dieťa. Chcú, aby si mohlo rod vybrať samo bez zbytočného ovplyvňovania stereotypmi

Rodovým stereotypom sa rodičia úspešne vyhýbajú.

16. apríl 2018, 13:54

Rodovým stereotypom sa rodičia úspešne vyhýbajú.

Rodičia sa zvyčajne chcú dozvedieť pohlavie svojho dieťaťa čo najskôr, aby mohli plánovať dopredu. Odjakživa sa ku dievčatám a chlapcom viazali rozdielne farby či špecifické očakávania o hračkách a vzhľade, ale v posledných rokoch sa čoraz viac rodičov rozhodlo počas prvých pár rokov rodové stereotypy o chlapcoch a dievčatách blokovať.

 

Aj Kyl a Brent Myerovci si povedali, že ich dieťa bude vyrastať bez určeného rodu, a preto sa stali súčasťou Gender Creative Parenting. Dieťa dostalo neutrálne meno Zoomer a rodiča jeho najmilšie chvíle zdieľajú aj na Instagrame, kde by si nenašiel dôkaz o tom, že je Zoomer nešťastné dieťa. Svoj malý dvojročný poklad začali oslovovať zámenom „theyby“, aby predišli určovaniu konkrétneho pohlavia zo strany verejnosti, a okrem najbližšej rodiny nevie bližšie informácie o pohlaví nikto, kto o tom vedieť nemusí.

 

 

Rodičia argumentujú aj tým, že pohlavie dieťaťa človeku nenapovie nič o tom, akú má osobnosť, temperament, obľúbenú farbu, obľúbené jedlá, zmysel pre humor či pohľad na klimatické zmeny. Ani fakt, že majú dve ruky nám o nich nenapovedá nič viac než to, že majú skutočne dve ruky.

 

Malý Zoomer by si mal vybrať svoj rod približne vo veku troch či štyroch rokov a obmedzovaním limitácie spoločenskými stereotypmi mu rodičia chcú umožniť rozvinúť kreativitu naplno. Zoomer si každý deň vyberá aj vlastné oblečenie podľa toho, ako sa práve cíti, takže nemusí nosiť chlapčenské nohavice, lebo to od neho spoločnosť očakáva, ale radšej má šancu vybrať si čokoľvek, čo sa mu práve zapáčilo.

 

 

 

 

 

My darling Zoomer, today you are 23 months old. When people ask how old you are, we say you’re 2, we aren’t the type of people who say “Zoomer is 23 months old” (mainly because we aren’t that great at knowing the date). But today I noticed it was the 20th and that means you’ll be TWO next month! Zooms, even though you’ll always be my baby, you aren’t a baby anymore. You like pointing to any child who is smaller than you and saying “baby.” And you love your puppy and your horse and your elephant. You take such good care of them. You strike up games of peek-a-boo with strangers ALL the time. You hide behind something and pop up with a HUGE smile on your face and laugh and hide again. You sure do like to eat. You sign and say “eat” and you open up the fridge like you’re about to casually whip something up. You like to drink your parents’ smoothies, even when they have intense ingredients like turmeric or jalapeño. Every afternoon when we pick you up from daycare you walk right into the daycare kitchen and patiently wait while we fill a little plastic cup with cereal or goldfish so you can have a snack for the super long (2 block) ride home. You’re very silly and love making mommy and daddy laugh. You run and jump and spin and roll and slide. You keep us on our toes for sure! You like to pick out your own outfits. Today you chose a black and blue “Secret Life of Pets” shirt that our Instagram friends, Braden & Casper, gave you for Christmas, and some hand-me-down hot pink pants with stars on them. You chose one purple-stripey sock and one pink-stripey sock and some glittery leopard print boots. You got style, kid. You love being outside! You love running and climbing and playing in dirt. I had so much fun with you at Goblin Valley and Arches this weekend. And I can’t wait to take you on another adventure this weekend! I love you, sweet Zoomer. Thank you for the silliest, cutest, snackiest 23 months ever! Now, let’s plan that birthday party, boo!!

Příspěvek sdílený raising zoomer (@raisingzoomer),

 

 

“Twuck!”

Příspěvek sdílený raising zoomer (@raisingzoomer),

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia12 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
12 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
atrrej16. apríl 2018, 14:24

tento fanatický liberalizmus je na smiech....

15 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka16. apríl 2018, 14:51

Chudáci deti. O 15 rokov tu máme celú generáciu ľudí s krízou identity

14 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvojaBabka16. apríl 2018, 14:55

Rodičia zneužívajú svoje dieťa na vlastný boj o kúsok pozornosti - "attention whores". Len aby boli niečim zaujímaví/trendy, sú ochotní používať svoje dieťa ako hračku/módny doplnok.

12 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Laurence Barnes16. apríl 2018, 15:29

tak tupe ovce ti ludia... tak teda nech mu daju na vyber v jednej ruke noz 20centimetrovy bliskajuci sa a v druhej ruke zubnu kefku....ked si vyberie noz tak mu ho mozu dat a moze sa ist hrat.... alebo nech mu daju na jeden tanier kopcom cokolady farebnej kadejakej lentilkovej a na druhy tanier farebnu zelenu fazulu rajciny atd a nech si vybera... som zvedavy co si vyberie teda...... uplne j€bnute tupe hovada podaktore pary... to by som seriozne dal riesit socialke.....

tak narodi sa decko zdrave a spravim z neho choreho debila pretoze na svete existuju dalsi chory kadejaky ludia ktory maju posrate hormony a nevedia co so sebou alebo sa im posrala mozgova biochemia a j€be im mozgovo a spravia zo seba dinosaura/draka ...... ked je to teda normalne a prirodzene tak nech sa vsetci na svete daju preoperovat na chlapa (muzi zostanu a zeny sa daju prerobit) a ludska rasa skonci.... lebo ved to je normalne nie?

10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Michel Angelo16. apríl 2018, 14:15

Ja len dúfam, že si teda vyberie správne, a keď mu v dospelosti rodičia budú rozprávať ako sa ho snažili vychovať tak im možno odpustí s tým, že keď sa narodil bola strašne divná doba.

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Paul Vojník16. apríl 2018, 23:49

to nieje dobou..to je j3bnutostou ludi..

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
mahauve16. apríl 2018, 14:14

chory pristup, sorry

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Ševa17. apríl 2018, 14:52

Bože prečo to dieťa tak obmedzujú iba na výber pohlavia? Veď by kľudne si mohol vybrať či bude napríklad psom/mačkou/koňom/hadom/krokodýlom/transformerom atď atď... ľudská hlúposť (fantázia) je totižto zdá sa neobmedzená. Mal som normálne detstvo, až teraz som si uvedomil že rodičia mi tým zničili život! Chcel som byť lietadlo!

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
lea19. apríl 2018, 15:30

pochybujem, že v tej zbláznenej amerike sú ešte nejaké rodové stereotypy...nerozumiem, aký bol ich zámer. mne osobne by bolo jedno, či sa môj syn hrá s bábikami alebo sa moja dcéra chce ostrihať nakrátko. ale pohlavie je jeden zo základných pilierov človeka, spolu s menom, vekom a podobne... a čo si pomyslia jeho kamaráti zo škôlky? budú len od malého veku zbytočne zmätení. a ako si nájde Zoomer partnera, pretože keď nemá pohlavie, nemôže ani vedieť či je hetero alebo homo... je to celé na hlavu a ľutujem že tomuto dieťaťu zničili detstvo.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
pistola17. apríl 2018, 19:17

ja byt tym decko a vyrastiem, tak ich nafackujem. kydaju ma na instagram, len aby boli zaujimavi. asi by som im to neodpustil nikdy... aaale vlastne ved su to tupci, preco by som sa s nimi mal vobec v dospelosti bavit?! a este k clanku.... je fajn ze toto ukazete, kam az tato chora doba speje. ale smutne je, ze refresher to nedava preto aby upozornil, ale aby toto tlacil ludom do hlav. a to je nebezpecne, lebo vas sleduje vela mladych

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
galaxi17. apríl 2018, 8:42

Fuuu...

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Tomáš Juracska17. apríl 2018, 6:11

Je to chlapec.vybavene

0 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie