Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. decembra 2017, 12:44
Čas čítania 0:00
Radka T.

Vznikla prvá kozmetická značka určená pre trans ľudí. Oslavuje individualizmus a prekračuje hranice štandardu

ZAUJÍMAVOSTI MAKE-UP
Uložiť Uložené

Vďaka Jessice Blacklerovej, ktorá značku založila, sa trans ľudia konečne nebudú cítiť nepríjemne pri kupovaní mejkapu.

Mejkap nepozná rod. Aj tak by sa dala charakterizovať nová značka určená výhradne pre trans ľudí. Stojí za ňou Jessica Blacklerová. Inšpirovala sa špecifickými požiadavkami na krásu práve u transrodových ľudí.

Jessica je mejkap artistka, pričom skúsenosti naberala vo filme i televízii. Okrem toho sa stretávala so záujmom o správne nanášanie si mejkapu práve u trans ľudí. Všimla si, že mnohí s tým nemali skúsenosti a cítili sa aj nepríjemne. O pomoc preto neraz žiadali samotných zamestnancov obchodov s kozmetikou, no to ich pocit nekomfortu len zvyšovalo.

Naopak, Jessicu si obľúbila aj LGBT komunita. Slovo dalo slovo, a tak prišla s vlastnou líniou kozmetiky, ktorá uľahčí transgender ľuďom život. Ako prezradila v rozhovore pre magazín The Cut, začiatky tohto nápadu sa datujú ešte do roku 2015. No trvalo istý čas, kým sa rozhodla uviesť značku na trh. 

Napriek tomu, že produkty značky Jecca môže použiť ktokoľvek, Jessica pripomína, že jej kozmetika prehliada rod a oslavuje individualitu. „Nie sme značkou, ktorá sa zameriava len na ženy,“ prízvukuje s tým, že jej produkty sú vegánske.

Na svet tak prišla napríklad paleta korektorov, ktorej úlohou je dokonale zamaskovať akékoľvek náznaky brady či fúzov. Na rad majú prísť aj riešenia na jednoduché kontúrovanie. Svoju značku Jessica oficiálne spustí online už o niekoľko dní, konkrétne 18. decembra. Verí, že sa jej z nej podarí vybudovať niečo väčšie a najmä, že rozšíri portólio svojich produktov. 

Odporúčané
TOP 10 riaseniek, ktoré patria medzi najlepšie hodnotené na trhu. Za niektoré dáš len 10 eur TOP 10 riaseniek, ktoré patria medzi najlepšie hodnotené na trhu. Za niektoré dáš len 10 eur 21. marca 2024, 11:30

Jessica sa však nezameriava len na mejkap, v budúcnosti by chcela prispieť k šíreniu osvety o LGBT aj inou formou, napríklad prednáškami v školách či na pracoviskách. 

Domov
Zdieľať
Diskusia