Piatok 23. 2. 2018 meniny má Roman, Romana

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Pixabay

Podarilo sa zachrániť 170 psov, ktoré by inak skončili v polievke. Zvieratá z juhokórejskej farmy dostanú šancu na normálny život

Zvieratá chovali v otrasných podmienkach a plánovali ich zabiť elektrickým prúdom.

7. december 2017, 11:07

Zvieratá chovali v otrasných podmienkach a plánovali ich zabiť elektrickým prúdom.

Kým väčšina ľudí vníma psy ako svojich priateľov či členov domácností a nedá na ne dopustiť, v niektorých kútoch sveta to tak nemusí byť. Psy vrátane šteniatok niekde čakajú na to, kým skončia v polievke, v otrasných podmienkach a často aj s chorobami. No vďaka organizácii Human Society International (HSI) sa podarilo z jednej juhokórejskej farmy zachrániť pred istou smrťou 170 psov. Tie tak teraz dostanú nádej na normálny a najmä lepší život.

 

Psy boli umiestnené na farme v meste Namyangju, kde ich plánovali usmrtiť elektrickým prúdom a potom použiť do polievky. Na farme ich držali v špinavých klietkach a nemali žiadnu veterinárnu starostlivosť. Podľa HSI mnoho z nich trpelo infekciami očí, kožnými ochoreniami alebo mali zranené labky, čo im spôsobovalo veľké bolesti. Nachádzali sa tam rôzne plemená vrátane mastifov, chrtov či zlatých retrieverov. Teraz ich v rámci záchrannej akcie zameranej na ukončenie obchodovania so psím mäsom odviezli do Spojených štátov, Británie či do Kanady. 

 

 

Na záchrane sa podieľala aj celebrita Pete Wicks. „Vidieť horor na farme bol jedným z najemotívejších zážitkov v mojom živote. Môjho psa Erica milujem celým svojím srdcom a stále som myslel na to, aké hrozné by to bolo, keby na takomto mieste strávil čo len jeden deň,“ vyznal sa. Vyzdvihol aj to, že napriek tomu, čím si psy prešli a aké mali zničené napríklad chvosty, sa chovali priateľsky. Pete teraz vyzýva politikov, aby pomohli HSI tento obchod zastaviť. Farma v Namyangju je však len kvapkou v mori, takýchto miest je len v Južnej Kórei 17-tisíc, kde sa chová za účelom ich konzumácie až 2,5 milióna psov.

 

Záchrana zúbožených psov určených na pokrm však leží na srdci viacerým ľuďom. Jedným z nich je aj Marc Ching. Američan riskuje svoj život tým, že na vlastnú päsť zachraňuje zvieratá z fariem v Ázii. Odhaduje sa, že každý rok v Ázii zabijú 30 miliónov psov, z toho 10 miliónov v Číne. Tento priemysel je obzvlášť brutálny kvôli mýtusu, že ak psy pred smrťou mučia, ich mäso vraj chutí lepšie.

 

 

 

Na to, aby sa mu podarilo psy zachrániť, sa tvári ako biznismen, ktorý ich chce kúpiť za účelom konzumácie pre trh v USA. Namiesto toho ich však dostane do svojho centra, kde je o zvieratá nielen ukážkovo postarané, ale sa im zároveň hľadá aj nová rodina. Kvôli svojim cestám do Ázie však často čelí nebezpečným situáciám. Do tých sa dostane aj preto, že sa nechá prevalcovať emóciami. Jedného muža raz kvôli tomu kopol do tváre, takže sa dostal do konfliktu s ďalšími. Za záchranu bezbranných psov mu to však stojí. 

 

Tlak rôznych organizácií aj jednotlivcov zrejme začína mať vytúžený efekt. Majitelia niektorých fariem, ktoré sa podarilo zavrieť, začali na svojich pozemkoch namiesto chovania psov pestovať plodiny a venovať sa humánnemu živobytiu. Záchrana psov a zatváranie fariem je súčasťou širšej stratégie, cieľom je povzbudiť juhokórejskú vládu, aby skoncovala s týmto krutým priemyslom. 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia10 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
10 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
LightYagami7. december 2017, 14:26

Iný kraj iný mrav... Onic horšie ako kadejaké bitunky špinavé v Európe a v iných krajinách...

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Borisko Borko Litvin7. december 2017, 11:14

A ostane zvieratá nezachrania?

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Hahane8. december 2017, 0:05

nie, ostatne nie su tak roztomile asi.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jaja Nevrlkova11. december 2017, 6:14

oprava ně ---ně

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jaja Nevrlkova11. december 2017, 6:13

je to hnus jak se tyto státy chovají ke psům chtěla bych vidět jak by se tvářily kdyby je někdo myslím lidi hodil do vařící vody a sežral jsou to prasata nechutní dělá se mi ble sakra to nemají co jiného žrat mám 2 psy jsou to moji miláčci a nedokážu si ani představit ani kdybych neměla co do huby dát si do úst kus psa raději bych zdechla hlady mor na mě hajzlové

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kvet778. december 2017, 13:11

Kaleidoglobe , začni myslet hlavou a ne hubou !!!!

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kvet778. december 2017, 13:09

Proč by lidi měli umřít, ty vole ?? Co takhle vegetariánství nebo se omezit ve "žraní".... Pes je nejlepší přítel člověka a on se mu odvděčuje tím, že ho mučí (pokusy) a sežere ho. Těch šikmookých je na světě miliardy a nevědí už co by. Tržiště se psy a za živa je hází do hrnců a vařící vodou a pak je prodávají. HANBA !!!

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Helena298. december 2017, 11:13

Je úžasné, že se najde někdo, komu ta situace není lhostejná. Pejsků je mi strašně moc líto a jsem aspoň za tyhle šťastná, že je zachránili. Klobouk dolů před Vámi. Kéž by se podařilo zachránit všechny pejsky, kteří tam čekají na smrt.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
kaleidoglobe7. december 2017, 16:53

a ľudia pomrú od hladu

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Rikatoka8. december 2017, 14:25

Co takhle používat antikoncepci? Je jich jak dobrejch..

0 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie