Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. decembra 2017, 17:48
Čas čítania 0:00
Radka T.

Slováci vymysleli dron, aký nemá obdoby. Hrať sa s ním dá cez smartón a len v interiéri

TECH HRAČKA
Uložiť Uložené

Dron síce vonku nevypustíš, no jeho výrobcovia aj tak sľubujú veľkú zábavu.

Zo Slovenska už vzišlo niekoľko pozoruhodných projektov či technických hračiek, čo len svedčí o tom, že šikovných ľudí je v našej malej krajine viac než dosť. Medzi úspešne zrealizované nápady, ktoré si vyslúžili pozornosť, sa dá zaradiť aj  Drone n Base

Za zaujímavou hračkou, ktorá zrejme tak skoro neomrzí, stojí spoločnost Anima Technika. Vymyslela interiérový dron ovládaný pomocou smartfónu a schopný hrať rôzne hry, a to aj proti ostatným dronom.

Dron n Base obsahuje podľa informácií z jeho webovej stránky 30 hier a trikov. Na klasické lietanie s dronom po vonku tak môžeš rovno zabudnúť. Tvorcovia tejto interiérovej hračky však sľubujú veľkú zábavu, a to preto, že tieto drony sú spojením herných scenárov i rozšírenej reality. 

Hry sú určené pre jedného, ale aj viacerých hráčov - dokopy ôsmich, takže izbu dokážu premeniť na zábavné miesto. Pravdaže, aby bol pocit z hry čo najefektívnejší, vhodnejšia je v tomto prípade väčšia miestnosť.

Tento dron je totiž určený na používanie v interiéri, perfektne funguje len vnútri kvôli infračervenej technológii, ktorú by vonku narúšalo slnečné žiarenie. 

Hračku charakterizuje aj extrémna odolnosť. Herný dron je ovládateľný už deťmi od deviatich rokov, no výrobcovia odporúčajú, aby ho deti mladšie ako 14 rokov radšej používali pod dohľadom dospelých.

Domov
Zdieľať
Diskusia