Streda 25. 4. 2018 meniny má Marek

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Najluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmi

Detroitský autosalón je miestom, kde Audi predstavuje veľmi reálny predobraz toho, čo príde budúci rok na cesty.

11. január 2017, 11:54

Detroitský autosalón je miestom, kde Audi predstavuje veľmi reálny predobraz toho, čo príde budúci rok na cesty.

O chystanom prírastku do portfólia Audi sme vás nedávno informovali prostredníctvom prvých oficiálnych náčrtov. Odvtedy ale prešiel nejaký ten čas a keďže autosalón v Detroite už otvoril svoje brány, úplné novú Q8-čku spoznávame v plnej kráse. Iste vám došlo, že vo veci je zatiaľ len jej koncepčná podoba, základ karosérie ako taký ale jasne naznačuje, čo môžeme v priebehu niekoľkých mesiacov reálne čakať. Masívne SUV so strechou v štýle kupé, ostrými hranami karosérie a až 23" kolesami (!) meria na dĺžku 5020, na šírku 2040 a na výšku 1700 milimetrov. Je jasné, že viacero detailov sa do sériovej podoby neprenesie, v duchu súčasných trendov značky je ale vysoko pravdepodobné, že napríklad taká maska vo výsledku asi na rozmeroch nestratí. Veľmi efektným detailom disponujú následne horizontálne prepojené zadné svetlomety, ktoré si miesto našli relatívne blízko zadného okna a "zrezaného" C-stĺpika. Mimochodom, pre zmenu vpredu nechýbajú svetlá Digital Matrix Laser. Koniec koncov, dizajn Q8-čky má byť citeľne agresívnejší a športovejší než "klasická" Q7-čka, navyše v Ingolstadte hovoria o blížiacom sa prírastku ako o najluxusnejšom vozidle tejto značky v histórii.

 

Tomu nasvedčuje najmä interiér, kde by ste konvenčné tlačidlo hľadali márne, na druhú stranu, kokpit rovnako od sériovky až tak na míle vzdialený nie je. Veľmi minimalistický dizajn doplnený o množstvo lesklých plôch a hlavne rozmerných displejov. Samozrejme, pred vodičom nechýba stále populárnejší Virtual Cockpit, uprostred horizontálne situovanej palubovky nájdeme ďalšiu obrazovku, no a do tretice, nemalý displej evidujeme aj v stredovom tuneli. Vnútrajšok je výhradne 4-miestny, keďže medzi zadnou dvojicou sedadiel sa nachádza masívna stredová opierka s ďalším displejom. Batožinový priestor ponúka 630 litrov, za zaujímavejšími údajmi sa ale musíme vybrať pod kapotu. Pri príležitosti odhalenia štúdie sa do motorového priestoru nasťahoval benzínový šesťvalec TFSI s výkonom 245 kW / 333 koní a krútiacim momentom 500 N.m. Nakoľko ale ide o plug-in hybrid, klasickému agregátu sekunduje elektromotor so silou 100 kW a 330 N.m. Začlenený je do 8-stupňovej automatickej prevodovky a vo výsledku s konvenčným motorom tvoria sústavu s výsledným výkonom 330 kW / 450 koní a 700 N.m. Q8-čka tak dokáže šprintovať z 0-100 km/h len za 5,4 sekundy a rozbehne sa až na 250 km/h. Audi pritom informuje o priemernej spotrebe len na úrovni 2,3 l/100 km, do veľkej miery ale v tomto údaji treba brať do úvahy skutočnosť, že SUV-čko dokáže na čisto elektrický pohon prejsť až 60 kilometrov. Lithium-iónové akumulátory o kapacite 17,9 kWh dopĺňa nabijete za približne 2,5 hodiny. Štandardom je nielen stály pohon všetkých štyroch kolies quattro, ale aj vzduchový podvozok a adaptívne tlmiče, čím je možné regulovať svetlú výšku v rozsahu až 90 milimetrov. Produkčnej verzie sa dočkáme najneskôr v roku 2018, vyrábať sa bude v Bratislave.

 

Najluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmiNajluxusnejšie Audi naberá na reálnosti. Koncepčná Q8-čka je obrovský plug-in hybrid so 450 koňmi

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
guruperu12. január 2017, 19:26

zaujimavy interier aj zadna strana auta,ale predok by som asi trošku inač riešil

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
bOuNcEr14. február 2017, 14:35

krása

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie