Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 19. 11. 2019 meniny má Alžbeta

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Filmy a Seriály - Vybrali sme
17
Jakub Hvozdovič
3. marec 2016, 12:22

Herci a herečky, ktorí sa dostali z ulice až na vrchol #2

Tušili ste, že aj váš obľúbený herec to nemal v živote až také ľahké?

Jakub Hvozdovič
3. marec 2016, 12:22
Herci a herečky, ktorí sa dostali z ulice až na vrchol #2
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
17
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Iba nedávno sa uskutočnil 88. ročník najprestížnejších ocenení filmového sveta a popri všetkých článkoch, fotkách a videách sme už začali vnímať niektorých zúčastnených takmer ako polobohov, ktorých život si ani nevieme predstaviť. Pravdou však je, že zopár ľudí sediacich v nádhernej sále divadla Dolby v Hollywoode (a samozrejme mnoho ďalších z brandže) si počas svojej cesty na vrchol museli preskákať viac ako ktokoľvek z nás. Dopredu ich hnala iba vášeň či láska k herectvu a v niektorých prípadoch neváhali obetovať aj to posledné. Niekedy bola pre nich strecha nad hlavou luxus, no dnes sú hodní desiatok miliónov dolárov. Na svoju minulosť však rozhodne nezabudli. 

 

Sylvester Stallone

Herci a herečky, ktorí sa dostali z ulice až na vrchol #2

 

Keď už spomíname tých Oscarov, je vhodné skonštatovať, že v istých prípadoch tento ročník poriadne rozdúchal plamienok vášní. Boli sme pobúrení vďaka rasovým kontroverziám, nadšení za Leovo víťazstvo, ale zopár z nás ostalo smutných po tom, čo sme nevideli zlatú sošku aj v rukách jedného z najznámejších a najvýraznejších tvárí niekdajšieho hollywoodskeho neba. Mark Rylance bol bez debaty úžasný, no excelentný výkon Sylvestera Stallonea v Creedovi stihol dostatočne spolarizovať filmovú verejnosť. Fanúšikovia sú so Stalloneho životom dozaista dostatočne oboznámení, no stále existuje množstvo tých, ktorí nevedia, že cieľavedomý pracant v istom momente svojho života musel natočiť šteklivý film či predať svojho najlepšieho priateľa.

 

Rovnako, ako v prípade Martina Sheena predstaveného v prvej časti, aj Sylvestrova strastiplná púť začala už pri komplikovanom pôrode. Doktori mu totiž pri rýchlom zásahu pinzetami pricvikli nerv, vďaka čomu jeho tvár v určitých miestach ochrnula. Toto nešťastie mu spôsobovalo obrovskú traumu počas dospievania, avšak vyústilo do dnes už legendárneho výrazu tváre so spadnutou perou či do typickej mrmlavej reči. Vyrastal v nehostinnej New Yorskej štvrti zvanej Hell's Kitchen a mnohokrát si ho rodičia prenechávali na opateru kvôli nefungujúcemu manželstvu. S pubertou prichádzali nepríjemnosti vo forme zlých známok či potýčok so spolužiakmi. V 15 rokoch sa presťahoval ku svojej matke do Philadelphie a vtedy ešte nevyspelému Slymu už svitalo na lepšie časy. Dokonca získal štipendium na štúdium vo Švajčiarsku a mohol si tak vychutnať život za hranicami, kde sa zoznámil s herectvom ako takým pri školskej adaptácii psychologickej drámy The Death of a Salesman od Arthura Millera. Udalosť ho inšpirovala natoľko, že po návrate do štátov študoval herectvo na University of Miami, no ako sám priznal, škola asi nie je nič preňho. V roku 1969 sa teda presťahoval do New Yorku.

 

Herci a herečky, ktorí sa dostali z ulice až na vrchol #2

 

Tu započal jeden z najinšpiratívnejších skutočných príbehov, aké by kedy mohol život vymyslieť. Stallone si rozosielal množstvo prihlášok na konkurzy a bez stálej práce sa čoskoro dostal na mizinu. Po tom, čo bol vysťahovaný z bytu, sa uchýlil ku kontroverznému kroku. Prijal rolu v softcore porno filme The Party at Kitty and Stud's (ktorý bol až roky po Stalloneho úspechu premenovaný na Italian Stallion). V peňaženke mal asi 200 dolárov a na konte množstvo odmietnutí. Dokonca bol donútený predať za pár drobných svojho milovaného psa Butkusa (bullmastiffa, ktorý sa neskôr objavil aj v Rockym). Nezastavujúc, začal písať vlastné scenáre. Prvýkrát sa mu výrazne podarilo presadiť v roku 1974 vo filme Lords of Flatbush, no aj napriek hlavnej postave to stále nebol moment, kedy mal zažiariť. Čudujete sa teda, ako sa dostal k Rockymu? Ďalším zaprením. 24. marca 1975 videl v televízii boxerský zápas medzi Muhamadom Alim a Chuckom Wepnerom. Aj keď bol Chuck jednoznačne slabším súperom, kolo čo kolo sa dokázal vzchopiť a Alimu vzdorovať. To Stalloneho oslovilo natoľko, že sadol za stroj a v priebehu takmer desiatich mesiacov napísal scenár, ktorý sa snažil predať veľkým štúdiám.

 

Producentov scenár zaujal, a tak po ňom skočili, samozrejme, až po tom, ako ho Sly niekoľkokrát upravoval. Problémom bolo, že si v hlavnej úlohe nepredstavovali jeho, chceli iba jeho scenár. Ten takúto ponuku odmietol a povedal, že scenár predá jedine pod podmienkou, že postavu Rockyho zosobní on. Na stôl sa teda dostala ponuka v hodnote 300 000 dolárov, čo je podľa infláciev dnešných podmienkach niečo okolo 1 milióna dolárov. Tušíte správne. Cieľavedomý „bitkár", majúc v tom momente „asi 106 dolárov v penaženke" odmietol ponúknuté peniaze a presadil si svoj vlastný cieľ. O rok na to sedel pri Oscaroch v hľadisku s nomináciou za najlepší mužský výkon, najlepší scenár, s dvoma producentmi si prebral zlatú sošku za najlepší film a dokonca si na pódiu aj zašantil so samotným Alim. Dnes je jeho net worth na hodnote 400 miliónov dolárov.

 

Demi Moore 

Herci a herečky, ktorí sa dostali z ulice až na vrchol #2

 

Aj keď by sa o kvalitách Demi ako prvotriednej herečky dalo seriózne pochybovať, nemôžeme jej odobrať status filmovej hviezdy, ktorej meno pozná naozaj každý. Málokto však vie, že život jej hádzal polená pod nohy už od útleho detstva. Nielen, že sa Demi narodila do obrovskej chudoby a podľa vlastných slov bola "trailer park kid" (dieťa z obytných prívesov), ale vyrastala aj bez otca a jediným chlapským vzorom bol mamin priateľ. Ten aj napriek tomu, že malú tmavovlásku vychovával ako svoju, často utápal svojich démonov v alkohole a fyzické násilie nebolo ničím výnimočné. Ničím výnimočným nebolo ani konštantné sťahovanie a k štrnástemu roku života sa s rodinou presťahovala viac ako 30-krát. To malo, samozrejme, na svedomí problémy v škole a tínedžerka tak nechala štúdium v šestnástich rokoch a odsťahovala sa od rodiny do New Yorku. Tam spoznala svojho o 12 rokov staršieho manžela, a tým sa začala ďalšia turbulentná fáza jej života a aj keď musela rýchlo dospieť, manželstvo dlho neprežilo. Postupom času si získavala mnoho malých rol (napr. seriál General Hospital) a najviac jej pomohla konkrétne tá z filmu St. Elmo's Fire od Joela Schumachera, ktorý jej osobne pomohol bojovať s drogovou závislosťou.

 

Pomaly sa na ňu začalo usmievať šťastie. Zasnúbila sa s hviezdnym Bruceom Willisom, prerazila v Duchovi s Patrickom Swayzem a narodili sa jej tri krásne dievčatká, no celé to netrvalo ani 10 rokov. Pár dní po tom, čo oznámila, že sa s Bruceom kvôli vzájomným nezhodám rozvádzajú, jej mama podľahla zákernej chorobe a Demi sa emočne zničená ocitla na dne. Jej kariéra začala narážať na jeden neviditeľný kameň za druhým a dostali sme tak filmy ako Striptíz, G.I. Jane či Passion of Mind. Nádherná bruneta cítila, že potrebuje oporu a tú našla v Ashtonovi Kutcherovi, ktorý bol o 15 rokov mladší. Rovnako, ako prvé manželstvo, ani toto nevydržalo príliš dlho a jeho rozpad priviedol Demi k predávkovaniu a odcudzeniu od svojich dcér. V posledných mesiacoch to však opäť prekonáva a vo svojom poslednom filme Forsaken podala podľa kritikov solídny výkon. My jej držíme prsty aj naďalej. Aj keď sa to nemusí tak zdať, Demiin net worth je v hodnote 150 miliónov dolárov.

 

Chris Pratt

Herci a herečky, ktorí sa dostali z ulice až na vrchol #2

 

Posúvame sa k jednej z najčerstvejších hollywoodskych hviezdičiek. Chris Pratt síce môže pôsobiť ako typický macho z obálky časopisu, ale jednoznačne oplýva zaujímavou charizmou. Myslíme, že nikto z vás nečakal, že aj tento sympaťák si vyskúšal spánok na verejných lavičkách či vyzliekanie za peniaze, avšak, je to pravda. Narodil sa síce do stredných pomerov, ale jeho prístup k vzdelaniu a povinnostiam nebol priveľmi svedomitý. Voľnomyšlienkársky Chris sa v sedemnástich vykašľal na výšku počas prvého semestra a zobral si prácu ako predavač lístkov či občasný striptér. To mu stačilo na to, aby si v devätnástich kúpil letenku na Hawaiský ostrov Maui, kde sa z neho prakticky stal bezdomovec spiaci na ulici či v starej dodávke. V rozhovore pre The Independent povedal, že: „Maui je úžasné miesto na život bezdomovca. Jediné, čo sme robili bolo fajčenie trávy, veľa chľastu a pár hodinová práca, ktorá nám ledva pokryla benzín a jedlo." Počas jednej jeho šichty si ho všimla herečka Rae Dawn Chong. Slovo dalo slovu a Chris bol čo nevidieť v lietadle nasmerovanom do LA. Tak sa dostal k svojej prvej role v horore Cursed Part 3 a zistil, že herectvo je to, čomu sa chce venovať.

 

Od roku 2000 absolvoval obrovské množstvo konkurzov a do povedomia sa dostal najmä kvôli seriálovým rolám (Everwood, The O.C. a spopularizoval ho predovšetkým obľúbený Parks and Recreation), no do hľadáčika filmových režisérov sa ako kvalitný herec zapísal až v roku 2011 po snímke Moneyball s Bradom Pittom. Neskôr sa ukázal v akčnej dráme Zero Dark Thirty a aj keď najprv odmietol rolu v Guardians of Galaxy, po osobnom stretnutí s režisérom na ňu neskôr kývol. Naposledy sme ho videli minulý rok v Jurskom Svete a vieme, že s poslednými dvoma spomínanými ešte urobí zopár pokračovaní. Jeho aktuálny net worth je na hodnote 30 miliónov a sme pevne presvedčení, že ešte porastie, najmä vzhľadom na záujem Hollywoodu o jeho služby.

 

Halle Berry

Herci a herečky, ktorí sa dostali z ulice až na vrchol #2

 

Rovnako, ako o pár riadkov vyššie, aj teraz sa dostávame ku kráske, ktorá svojím exotickým zjavom a neutíchajúcim šarmom zamotala hlavu už nejednému mužovi (vôbec sa teda Jamesovi Bondovi nečudujeme). So spomínanou kolegyňou taktiež zdieľajú traumatický zážitok z detstva. Halle totiž vyrastala v rodine, kde bolo jej matke ubližované až brutálnymi spôsobmi. Jej otec sa od nich našťastie odsťahoval a podľa slov herečky o ňom nemá do dnešného dňa vôbec žiadne informácie. V školských laviciach sa jej darilo nadmieru dobre a školu skončila s vyznamenaním. Jej krása bola evidentná už v skorom adolescentnom veku a ona si toho bola vedomá. Zúčastnila sa mnohých súťaží krásy, no jej cieľom bola herecká kariéra. Ako 23-ročná sa teda presťahovala do New Yorku, no čoskoro sa v osamotenom živote dostala na mizinu a tri týždne prespávala v útulkoch pre bezdomovcov. Slovo zlyhanie však nefigurovalo v jej slovníku, a tak sa pravidelne zúčastňovala rôznych kástingov. Prvú výraznejšiu rolu získala v roku 1991 v kritikmi ospevovanom filme Spike Lee-ho s názvom Jungle Fever, kde si zahrala mladú drogovú závisláčku a režiséri v nej uvideli veľký potenciál.

 

Obsadzovala stále väčšie a väčšie pozície v povedomí bieleho Hollywoodu a to sa jej vyplatilo, keďže v roku 2002 si zahrala hlavnú postavu v biografickej dráme Introducing Dorothy Dandridge, za ktorú bola ocenená Zlatým glóbusom. Na prelome milénia sa jej síce prihodila škaredá nehoda, pri ktorej ušla z miesta činu, našťastie sa však nikomu nič vážne nestalo a po zaplatení kaucie a odpracovaní povinných prác aj naďalej pokračovala v hraní. V tom istom roku zažiarila v tíme X-Men ako mocná Storm a o dva roky na to vyhrala ako prvá afro-americká žena zlatú sošku Oscara za hlavnú úlohu, v romantickej dráme Monster's Ball. Nevyhla sa ani bondovkám, konkrétne Die Another Day, no po kontroverznom výkone ako Catwoman jej sláva začala upadať. Podarilo sa jej ju chvíľkovo prebudiť v roku 2012 pri Cloud Atlas, avšak, jej meno už dnes nedrží takú váhu, ako kedysi. Tak či onak, nikto jej nevezme nadobudnuté úspechy, a to odzrkadľuje aj jej hodnota 80 miliónov dolárov.

 

 

Mark Wahlberg 

Herci a herečky, ktorí sa dostali z ulice až na vrchol #2

 

Pri mene Mark Wahlberg sa viacerým vybaví úspešný prechod z tínedžerskej hviezdy a rapera (Marky Mark) na herca a producenta. Bohužiaľ, málokto vie, že Marky absolvoval skôr prechod z nepoučiteľného kriminálnika vyrastajúceho v drsnom prostredí na uznávaného a akceptovaného člena dnešnej filmovej scény. Veď melódiu z Good Vibrations si vedia zahmkať aj mladšie ročníky, no schválne, koľko z vás vie, že rodák z Bostonu je najmladší z deviatich detí a už v trinástich rokoch bol drogovo závislý na kokaíne? Stále pendlujúc medzi rozvedenými rodičmi sa z neho stal bitkár, násilník a poriadny troublemaker. V pätnástich rokoch čelil už dvom obvineniam z obťažovania afro-amerických spolužiakov a v šestnástich bol dokonca súdený za pokus o vraždu. K útokom sa priznal a súd ho odsúdil na dva roky väzenia, z ktorých si maloletý odsedel iba 45 dní. Po pobyte vo väzení prehlásil, že chce radikálne zmeniť svoje správanie. „Po tom, čo som sa vydal na dráhu zločinu, som stále mával v hlave tichý hlások, ktorý mi hovoril, že skončím vo väzení. Traja moji bratia sedeli, moja sestra dokonca toľko, že som to prestal rátať. Konečne som sa mohol pochváliť, že som tam aj ja. Pri ľudoch ku ktorým som vzhliadal. Keď som sa však nad tým zamyslel, zistil som, že toto nie je cesta, akou sa chcem uberať. Skončil som na najhrozivejšom mieste, aké si viete predstaviť a vedel som, že sa nikdy nechcem vrátiť späť."

 

Mark sa snažil svoje slovo dodržať, aj keď sa mu úplne nedarilo. Absolvoval zopár fotení pre Calvin Klein a začal sa fušovať do filmovej brandže, kde prekvapil už v roku 1994 vo filme Renaissance Man či o rok neskôr po boku mladého Leonarda DiCapria vo filme The Basketball Diaries. Pravý zlom prišiel o pár rokov, keď zahviezdil v dráme Paula Thomasa Andersona, Boogie Nights. Postupom rokov pravidelne striedal kritikmi oceňované úlohy s priemernými až podpriemernými výkonmi. Najpodstatnejšia prišla v roku 2006 a fanúšikovia už vedia, o čom hovoríme. Úlohou v Scorseseho krimi dráme The Departed si totiž vyslúžil nomináciu na Oscara. Podobná pocta sa dostavila aj za film The Fighter, kde sa mu vrámci producentského tímu pritrafila nominácia za najlepší film. Podobne ako Halle Berry, aj on si momentálne udržiava fanúšikovskú základňu typickými rolami. Veď veľké množstvo ľudí si ho vybavuje práve z komédie Ted. Dnes už sa do starých dní Mark vracia s dospelým nadhľadom a svoje chyby sa snaží revanšovať vlastnou charitou pre bostonskú mládež. Dôvody a rozpočet na to má. Jeho net worth totiž činí nádherných 225 miliónov dolárov.

 

Samozrejme tento článok nemá za cieľ glorifikovať hercov pochádzajúcich z ťažších pomerov a nejakým spôsobom ponižovať tých, ktorí mali život o niečo ľahší. Berte ho skôr ako informačný náhľad do života jednotlivých ľudí, ktorí dokázali, že sebazaprenie a tvrdá robota je viac ako polená pod nohami. Ak sa tu neocitol váš favorit, prečítajte si aj prvý diel, možno sa nachádza práve tam. Je niekto, o kom viete, že by sa hodil do tretieho pokračovania a chceli by ste ho tu vidieť? Vedeli ste niečo z ponúknutých informácii ešte predtým, než ste si prečítali článok? Na vaše názory sa tešíme v diskusii nižšie.

Ohodnoť článok
15
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.