Sims hrá cca 88 miliónov hráčov a hráčok na celom svete. Čo im však hra prináša v reálnom svete?
Novinárka z denníka Washington Post si položila presne túto otázku. Hovorila so stovkami hráčov tejto populárnej hry a pýtala sa ich, ako a akým spôsobom mení ich životy. Zistila, že im hra pomáha pri podnikaní, vzťahoch, jazykoch, hľadaní koníčkov a snívaní o živote, aký chcú mať.
Najčastejšie spomínané body potom zhrnula v dlhom článku a na Instagrame. „The Sims sa nikdy nestane realitou, v hre sa môžete nechať uniesť mimozemšťanmi, porodiť stovky detí alebo navštíviť upíra. Hra je však navrhnutá tak, aby simulovala život človeka, a niektorí zistili, že hra z nich robí lepšieho človeka aj offline,“ píše novinárka.
Príklady pomoci v skutočnom svete
Sims môže pomôcť napríklad pri podnikaní. Priateľky Erin Gulleyová a Kristen Thomová najprv navrhli svoj obchod v hre a potom na jeho základe postavili skutočné kníhkupectvo v meste Nampa v americkom štáte Idaho.
Podobne vznikol aj Madelyn House, záhradkársky obchod, ktorý jeho majiteľka tiež najprv hodiny navrhovala v The Sims. „The Sims rozvíja fantáziu a tvorivosť, čo sa v reálnom živote ťažko robí,“ hovorí Madelyn o svojom obchode.
The Sims pomáhajú aj iným kreatívnym dušiam, napríklad tým, ktoré sa venujú maľovaniu. Nick, umelec a maliar, sa zveruje, že si vytvoril Simíka s rovnakými vlastnosťami ako on, vďaka čomu sa zlepšili aj jeho maliarske zručnosti.
Lepší opatrovateľ aj priateľ
Nejde však len o čisto praktické zručnosti. Novinárka vyrozprávala aj príbeh páru, ktorý sa nevedel rozhodnúť, či si má zaobstarať mačku. Nakoniec sa najprv pokúsili vytvoriť digitálne stvorenie s rovnakým menom a až potom si zaobstarali mačiatko, ktoré vyzeralo presne ako to v hre. Hovoria, že hra ich na starostlivosť dobre pripravila.
V The Sims sa dajú vytvárať aj spolky a komunity. Amira Virgil hrá hru už viac ako desať rokov. Chcela sa podeliť o svoju vášeň, a tak založila fórum s názvom The Black Simmer, kde s ostatnými diskutuje o oblečení a kultúre svojich Simíkov.