Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento článok je PR správa spoločnosti Toyota.
14. júna 2024 o 10:00
Čas čítania 2:37
Sponzorovaný obsah

Počet obetí na slovenských cestách sa zvýšil o 9 percent. Toto sú najčastejšie príčiny nehôd

Počet obetí na slovenských cestách sa zvýšil o 9 percent. Toto sú najčastejšie príčiny nehôd
Zdroj: PxHere
TECH AUTONEHODA DOPRAVA TOYOTA
Uložiť Uložené

Na cestách nezabíja iba alkohol.

Krajiny Európskej únie majú stále problém so zlepšovaním bezpečnosti cestnej premávky. Policajné štatistiky za rok 2023 ukázali, že v tejto oblasti má ešte čo zlepšovať aj Slovensko. Nedarí sa nám znížiť počet nehôd s fatálnymi následkami, na cestách stále úraduje aj alkohol. Navyše, pasažieri sa často dopúšťajú zásadnej chyby, ktorá ich môže stáť život.

K najvážnejším prehreškom vodičov, ktoré môžu byť doslova životu nebezpečné, patrí odpútavanie pozornosti a nesústredenie sa na šoférovanie, ignorovanie dopravných značiek a prekračovanie maximálnej povolenej rýchlosti.

Na toto si daj pozor

Bohužiaľ, mnohí pasažieri stále ignorujú aj taký elementárny úkon, akým je zapnutie bezpečnostného pásu.

„Čo jednoduchšie môžeme pre seba pri nasadaní do auta urobiť, ako sa pripútať? Ide o pohyb, ktorý zaberie niekoľko sekúnd, nie je nijako rušivý ani nepríjemný počas jazdy, preto nerozumieme teóriám niektorých vodičov, že im pás prekáža pri šoférovaní alebo že je dokonca nebezpečný. Sú dokonca ochotní radšej zniesť zvuk signalizácie nezapnutého bezpečnostného pásu, mať zapnutý pás za svojím chrbtom alebo použiť falošnú sponu bezpečnostného pásu,“ opisuje vedúci oddelenia BECEP na Ministerstve dopravy SR Roman Török.

Používanie bezpečnostných pásov vyplýva zo zákona, to by však nemalo byť tvojou jedinou motiváciou, prečo si ho zapínať. Najdôležitejšia je, samozrejme, ochrana pri prípadnom náraze, prevencia vážnych zranení a zachovanie kontroly nad vozidlom v prípade neočakávaných udalostí, ako je šmyk.

bezpečnostný pás
Zdroj: Unsplash/Remy Lovesy

Technológia zapínania bezpečnostných pásov je kľúčovým prvkom aj v automobiloch značky Toyota.

„Systém modelov Toyota monitoruje pasažierov na predných aj zadných sedadlách. Keď si vodič či ďalší pasažieri nezapnú bezpečnostný pás, aktivujú sa upozornenia. Sú navrhnuté tak, aby boli dostatočne rušivé a výrazne sa stupňuje ich intenzita, čo pasažierov motivuje pripútať sa,“ hovorí generálny riaditeľ lokálneho zastúpenia značky Toyota Milan Kočka.

Počet obetí stále rastie

Policajné štatistiky týkajúce sa bezpečnosti na slovenských cestách za rok 2023 odhalili viacero znepokojujúcich trendov. Aj keď vlani klesol počet dopravných nehôd takmer o 400, počet ich obetí sa zvýšil oproti predchádzajúcemu roku o 9 %. Podľa Romana Töröka ide o trend vo viacerých ďalších krajinách EÚ, ako napríklad Dánsko, Švédsko, Nemecko či Rakúsko, ktoré boli zvyčajne dlhodobo lídrami v bezpečnosti na cestách.

Prekvapujúcim zistením je nárast počtu dopravných nehôd, ktoré zavinili chodci. „Ide o najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, ktorí nie sú ničím chránení, ani prilbou či airbagom, preto ich stret s motorovým vozidlom býva často fatálny. Celkovo narástol počet dopravných nehôd s tragickými následkami pre chodcov,“ vysvetľuje Roman Török.

Zdôrazňuje, že je nutné viac dbať na ochranu zraniteľných účastníkov cestnej premávky, vytvárať pre nich bezpečnejšie prostredie a posilňovať vzájomný rešpekt medzi vodičmi a chodcami.

rozbité čelné sklo, nehoda
Zdroj: Unsplash/ Will Creswick

K najvážnejším problémom na našich cestách, ktorý zároveň Slováci často banalizujú, patrí alkohol. Hoci je pozitívne, že v roku 2023 u nás klesol počet dopravných nehôd, počas ktorých bol vinník nehody pod vplyvom alkoholu (–93 nehôd), prekvapivo narástol počet nehôd spôsobených opitými motocyklistami (+10).

Pomôcť môžu asistenti aj kurz pre prvovodičov

Veľkej časti nehôd dokážu zabrániť alebo zmierniť ich následky bezpečnostné systémy auta. Významným pomocníkom môže byť asistent Toyota T-Mate, ktorý je už v základe v každom modeli tejto automobilky. Napríklad predkolízny bezpečnostný systém dokáže zaznamenať prítomnosť iných vozidiel, chodcov či cyklistov a zabrániť hroziacim zrážkam.

Za bezpečnosť jazdy je však finálne zodpovedný vodič.

toyota kurz
Zdroj: Toyota

Aj preto Toyota realizuje projekt s názvom Bezpečne s Toyotou, ktorým si dáva za cieľ znížiť počet vážnych dopravných nehôd na slovenských cestách. Je zameraný primárne na prvovodičov, teda držiteľov vodičského oprávnenia 1 – 5 rokov, ktorí sú najrizikovejšou skupinou vodičov a významnou mierou sa podieľajú na celkovej nehodovosti.

Účastníci si počas kurzu otestujú limity auta a svojich schopností v krízových situáciách a pripravia sa na nečakané rizikové udalosti na cestách. Kurz prebieha na špecializovanom cvičisku, postavenom podľa rakúskeho modelu tréningových centier, a je bezplatný. Veľký záujem o projekt ukazuje, že čerstvým vodičom má zmysel pomáhať v začiatkoch ich praxe a že takéto preventívne projekty môžu pomôcť k postupnému poklesu dopravnej nehodovosti.

Kurzy Bezpečne s Toyotou hradí spoločnosť Toyota, vďaka čomu sú pre účastníkov úplne zadarmo. Prihlasovanie a ďalšie informácie o kurze nájdeš na stránke www.bezpecnestoyotou.sk.
prihlás sa na kurz
Domov
Zdieľať
Diskusia