Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. júna 2024 o 9:42
Čas čítania 1:18
TASR

VIDEO: Aktivisti polepili nový oficiálny portrét kráľa Karola III. Nepáči sa im kruté zaobchádzanie so zvieratami

ZAUJÍMAVOSTI AKTIVIZMUS KAROL III. SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené

Jeden z aktivistov vysvetlil, že Karol je veľkým fanúšikom Wallacea a Gromita, preto sa ani nedal vymyslieť lepší spôsob, ako ho upozorniť na krutosť a zlé zaobchádzanie so zvieratami.

Dvaja aktivisti prelepili v utorok nový oficiálny portrét britského kráľa Karola III. nálepkou s tvárou animovanej postavičky chlapíka Wallacea, o ktorom je známe, že miluje syry.

Ich protestná inštalácia zahŕňala rečovú bublinu s posolstvom odsudzujúcim krutosť voči zvieratám na farmách certifikovaných Kráľovskou spoločnosťou pre prevenciu krutosti voči zvieratám (RSPCA), ktorej je kráľ Karol patrónom.


Ako informovala agentúra AFP, tvár postavičky Wallacea, známeho z animovaného seriálu Wallace a Gromit, sa objavila na novom oficiálnom portréte britského panovníka vystavenom momentálne v galérii Philip Mold Gallery v Londýne.


Wallace svojmu vernému psiemu spoločníkovi Gromitovi prostredníctvom „bubliny“ odkazuje: „Žiadny syr, Gromit. Pozri na všetku tú krutosť na farmách RSPCA!“ Ide o odkaz na závery správy organizácie Animal Rising, ktorá preverovala podmienky chovu zvierat na 45 farmách vrátane tých s pečaťou RSPCA.


Jeden z aktivistov vysvetlil, že Karol je veľkým fanúšikom Wallacea a Gromita, preto sa ani nedal vymyslieť lepší spôsob, ako ho upozorniť na krutosť a zlé zaobchádzanie so zvieratami na farmách s pečaťou RSPCA Assured, ktorá má byť pre zákazníkov zárukou dobrých podmienok chovu.


Spoločnosť RSPCA vo svojej reakcii uviedla, že je „šokovaná týmto vandalizmom“ aktivistov, a dodala, že podnety týkajúce sa prevádzky fariem s certifikátom RSPCA Assured sa preverujú.


Majiteľ londýnskej galérie Philip Mould informoval, že kráľovský portrét nebol poškodený, pretože je prekrytý ochrannými vrstvami. Navyše nálepky na ňom boli iba 10 alebo 15 sekúnd, potom ich zamestnanci galérie odstránili. Dodal, že na polícii podali trestné oznámenie.


Karol III. sa stal patrónom RSPCA v máji tohto roku, ale už dávno je známy ako sympatizant hnutia proti týraniu zvierat. Zasadzoval sa za nepodávanie vykŕmenej pečene foie gras v kráľovských rezidenciách.


Wallace a Gromit sú plastelínové postavičky z animovaných filmov scenáristu a režiséra Nicka Parka.

Domov
Zdieľať
Diskusia