Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. apríla 2024, 18:16
Čas čítania 0:31
Anna-Marie Hanzlíková Radoslava Juračková

Operácia na docielenie brazílskych zadkov dostáva Turecko do problémov. Porušuje zákon?

Operácia na docielenie brazílskych zadkov dostáva Turecko do problémov. Porušuje zákon?
ZDRAVIE ZDRAVIE
Uložiť Uložené

„Lákavé sexy krivky – si ready na to, že sa za tebou budú otáčať?“ Aj takto lákajú turecké kliniky na svoje zákroky. Niektoré reklamy však údajne porušujú zákon.

Problematický je predovšetkým zákrok nazývaný brazilian butt lift (skratkou BLL), v doslovnom preklade brazílske „nadvihnutie“, teda lifting zadku. Docieli sa ním známy efekt „ako od Kim Kardashian“. Pri operácii sa odoberie tuk z inej časti tela a injekčne sa zavedie naspäť do oblasti zadku.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Esvita Clinic (@esvita.clinic)

Žiadny zákrok však nie je bez rizika. Aj pri tých kozmetických môže dôjsť ku komplikáciám a nežiaducim vedľajším účinkom. Ako píše denník The Guardian,  BBL patrí medzi tie rizikovejšie. Zomrie pri nich jeden človek zo štyroch tisíc.

Minimálne problematická je teda reklama, ktorá zákrok prezentuje ako pohodovú dovolenku. Kliniky totiž často ponúkajú balíčky, ktoré zahŕňajú aj hotel a letenku. Na hrane, minimálne britských zákonov, sú však predovšetkým príspevky, ktoré sľubujú nereálne výsledky a vôbec neupozorňujú na prípadné riziká podobných zákrokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia