Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. januára 2024, 9:30
Čas čítania 3:18
Adriana Královičová

FOTO: Radovan s otcom postavili tiny house v Podbrezovej, a preto ušetrili. V srdci prírody sa budeš cítiť ako v lepšom hoteli

KULTÚRA ARCHITEKTÚRA ZO SLOVENSKEJ A Z ČESKEJ REPUBLIKY CESTOVANIE PO SLOVENSKU DIZAJN INTERIÉROVÝ DIZAJN KAM NA VÝLET – SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Ubytovanie ponúka dokonalý interiér s úžasným výhľadom.

Tiny house Panoráma nájdeš v Podbrezovej. Ide o dizajnový domček, v ktorom si hostia užijú chvíle pokoja na vidieku s krásnym výhľadom na Nízke Tatry. Okrem dokonalého prírodného prostredia sa dom pýši veľmi moderným dizajnom, ktorý ti naozaj vyrazí dych. Radovan na ňom pracoval spoločne so svojím otcom. Noc v tiny domčeku ťa cez týždeň bude stáť 89 eur na noc, cez víkend 99 eur. „Mali sme k dispozícii pozemok. Na prvý pohľad nevyužiteľný, ťažšie dostupný, ale s krásnym výhľadom a v tom som videl najväčší potenciál,“ prezrádza majiteľ Radovan. Dnes sa venujú výstavbám takýchto domov profesionálne.

Radovan pochádza z dedinky Slovenská Ľupča, ktorá sa nachádza neďaleko Banskej Bystrice. Vyštudoval strednú umeleckú školu a pracuje ako dizajnér, prevažne grafický. Dizajn ho však baví v každom smere. Pre Refresher prezradil, že dom postavil svojpomocne a inšpiráciu hľadal prevažne v zahraničí.

V článku sa dočítaš, ako si s otcom rozdelili úlohy, čo bolo pri projekte najťažšie, ale aj to, o koľko prekročili svoj rozpočet. 

Na Slovensku máme množstvo šikovných ľudí, ktorí si svojpomocne postavili tiny domčeky a začali v tomto segmente podnikať. Prečítať si môžeš o manželoch, ktorí ukončili biznis s autami a postavili ubytovanie na Liptove, ale aj o Petrovi, ktorý postavil dizajnový dom na strome. Pre exkluzívny obsah odoberaj Refresher+. 
Tiny House Slovensko ubytovanie architektúra dizajn
Zdroj: Panorama Tiny House

Radovan riešil dizajn, technické veci mal na starosti jeho otec

„Inšpiráciu som mal hlavne zo zahraničia, kde sú podobné koncepty malých domov populárne už dlhší čas. Celú stavbu od dizajnu až po finalizáciu sme riešili dvaja, ja a môj otec. Ja som riešil dizajnové veci, otec technické veci ohľadom výstavby a funkčnosti. Otec sa venuje výstavbe profesionálne, aj preto všetko malo hlavu a pätu. Na tejto stavbe sme pracovali tak, že ja som bol pomocná sila a otec ako odborník,“ hovorí nám. 

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 151487 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Čo ponúka lokalita ubytovania v zimných a letných mesiacoch. 
  • Ako si rozdelili úlohy Radovan s otcom. 
  • Podarilo sa im prekročiť rozpočet?
  • Pri čom najviac ušetrili. 
Domov
Zdieľať
Diskusia