Nový bar na Laurinskej ulici v Bratislave spája špičkové koktaily, pohodovú atmosféru a skvelých dídžejov. Refresher sa rozprával s majiteľmi Marošom a Gabrielom, ktorí zbierali skúsenosti v Austrálii.
Dáš si Dark And Horny so 69-percentným rumom, alebo Smoked Cherry Manhattan, ktorý ti pred tvojimi očami zaúdia údiacou pištoľou? V Mullet bare, kde sa posledné týždne koncentruje bratislavský nočný život, na tieto drinky nebudeš od objednania čakať dlhšie ako minútu.
Za novým podnikom stoja dvaja kamaráti Maroš a Gabriel, ktorí si svoje barmanské know-how priniesli až z ďalekej Austrálie. Myšlienkou tohto baru je fantastický produkt v neformálnej atmosfére, skvelí dídžeji a žúrky hoci aj za bieleho dňa. Názov odkazuje na slávny účes z 80. rokov mullet, ktorý je medzi Austrálčanmi veľmi populárny.
„Na Slovensku máme bary, kde je dobrý produkt, ale príliš formálna atmosféra. Je to vyslovene o tom, že si ideš sadnúť za dobrým servisom,“ hovorí Maroš, ktorý v Austrálii strávil tri a pol roka prácou v gastro sektore.
„Austrálske bary spájajú špičkové koktaily v neformálnej atmosfére. Hrá tam hudba, ľudia tancujú pri stoloch. To sme sa snažili priniesť aj sem,“ dodáva.
Austrálska barová scéna je podľa Maroša na úplnej inej úrovni – všade robia vynikajúce koktaily, ľudia ich poznajú a vedia si ich objednať. „Slováci nepijú toľko koktailov a nie vždy vedia, čo majú obsahovať. Tu sa väčšinou šotuje. Ak by si Austrálčan dal šot borovičky, asi by skolaboval. Keď som im dal vyskúšať domácu slivovicu, skoro umreli,“ smeje sa spolumajiteľ.
Mullet bar je takisto asi prvý podnik na Slovensku so zmiešanými toaletami. „Nech je tam mingle-bingle – vycikáš sa, namaľuješ, dostaneš pusu,“ hovorí s úsmevom Maroš.
V Refresheri objavujeme a navštevujeme zaujímavé miesta a prinášame ti výber toho najlepšieho, čo u nás a vo svete ochutnáš. Pre viac podobného obsahu sleduj tému Gastro Bratislava a Gastropriemysel. Nezabudni sa stať členom klubu Refresher+, ktorý ti odomkne všetky prémiové články.
Austrálsky sen
K protinožcom sa Maroš s Gabrielom prvýkrát dostali cez projekt Work and Holiday, ktorý umožňuje získať víza na ročný pobyt, počas ktorého môžeš pracovať a cestovať. Ešte predtým Maroš odišiel do Južnej Ameriky, kde precestoval Kolumbiu, Ekvádor, Peru, Bolíviu a Čile.
V Austrálii im dali možnosť pracovať buď v gastro segmente, alebo na farme. Vybrali si prvú možnosť. Prvých osem mesiacov strávili v Sydney, potom si kúpili obytnú dodávku a zvyšok roka strávili na severe krajiny v pobrežnom meste Port Douglas.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Ako vznikol nápad organizovať žúrky cez deň a ako to bude prebiehať.
- V akých podmienkach pracoval Maroš ďalšie roky v Austrálii.
- Ako zarobil za jeden deň 700 eur.
- V čom je Bratislava drahšia ako Austrália.
- Prečo si Maroš lockdown užil.
- Koľko zaplatíš za drinky a ako je možné, že ho dostaneš do minúty.