Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. apríla 2022, 8:38
Čas čítania 0:42
Viktor Kniš

Obvinený Marek Para nejde do väzby, rozhodol súd. Advokát zastupuje Norberta Bödöra aj Mariana Kočnera

NEWS NÁRODNÁ KRIMINÁLNA AGENTÚRA SÚDY
Uložiť Uložené

Marek Para nie je obvinený spoločne s Robertom Ficom a Robertom Kaliňákom, ale v kauze, kde bol podľa vyšetrovateľov sám hlavným aktérom.

Obvineného advokáta Mareka Paru prepustil sudca Špecializovaného trestného súdu na slobodu. Potvrdil to jeho právny zástupca s tým, že ide o zákonné a správne rozhodnutie. Samotný Para označil celé stíhanie za účelové. 

Súd zároveň konštatoval, že stíhanie Paru vníma ako dôvodné, ale kolúzny dôvod väzby momentálne nevidí, pretože v kauze už boli vypočutí všetci dôležití svedkovia a nemá tak koho ovplyvňovať. 

Advokát podľa vyšetrovateľa vedome pomáhal členom zločineckej skupiny Norberta Bödöra, podľa uznesenia úmyselne navodil situáciu, ktorá by umožnila stíhať prokurátora Vasiľa Špirka. „S cieľom znemožniť výkon dozorovej činnosti prokurátora minimálne v trestnej veci týkajúcej sa dodávok informačných technológií MV SR a taktiež vo veci týkajúcej sa spoločnosti BA HAUS, k čomu obvinený využil podnikateľa Ľubomíra Vargu,“ píše sa v uznesení podľa TV Noviny. 

Národná kriminálna agentúra zadržala Paru v stredu, jeho skutok však priamo nesúvisí s Robertom Ficom a Robertom Kaliňákom, ktorých obvinili v rovnaký deň. Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Marek Para zastupuje Mariana Kočnera v prípade vraždy Jána Kuciaka a príprav vrážd prokurátorov. Zastupuje aj viacerých obvinených z kauzy Očistec. 

Marek Para
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia