Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. apríla 2022, 15:30
Čas čítania 1:27
Dominik Vetrák

KOMENTÁR: Mads Mikkelsen je oveľa lepší Grindelwald ako Johnny Depp

KOMENTÁR: Mads Mikkelsen je oveľa lepší Grindelwald ako Johnny Depp
Zdroj: Warner Bros.
FILMY A SERIÁLY FANTASTICKÉ ZVERY 3 JOHNNY DEPP MADS MIKKELSEN
Uložiť Uložené

Videli sme film Fantastické zvery 3 a s radosťou oznamujeme, že Mads Mikkelsen nielenže nahradil Johnnyho Deppa v role Grindelwalda, ale on ho rovno aj prekonal.

Keď hollywoodske štúdio Warner Bros. a herec Johnny Depp ohlásili, že herec už viac nebude hrať postavu Gelerta Grindelwalda v sérii Fantastické zvery, fanúšikovia boli smutní. Depp bol v role dobrý a stále bol veľmi populárny herec. Aj my sme si jeho Grindelwalda užívali.

Súd však dal za pravdu britskému denníku The Sun, ktorý v roku 2018 Deppa označil za násilníka, ktorý fyzicky napadol svoju bývalú manželku Amber Heard. Hollywoodske štúdio Warner Bros. oznámilo Deppovo prepustenie už o štyri dni neskôr a hneď za neho začalo hľadať náhradu. 

Odporúčané
Deppa odstrčil Hollywood na vedľajšiu koľaj, Amber Heard si užíva najlepšie obdobie. Ako sa stal z vášnivej romance čistý horor? Deppa odstrčil Hollywood na vedľajšiu koľaj, Amber Heard si užíva najlepšie obdobie. Ako sa stal z vášnivej romance čistý horor? 9. októbra 2021, 14:30

O necelé tri týždne neskôr sme sa dozvedeli, že Deppa nahradí dánsky herec Mads Mikkelsen. Šlo o vynikajúcu správu, keďže Mikkelsen je úžasný herec, ktorý má na konte výnimočné filmy.

Spomenúť môžeme bondovku Casino Royale, seriálového Hannibala, Rogue One: A Star Wars Story, ale hlavne menej známe, no o to kvalitnejšie dánske filmy ako Hunt (Hon/Lov), Another Round (Chľast), Riders of Justice (Rytieri spravodlivosti) či Adamove jablká. Najbližšie ho uvidíme v dobrodružnom filme Indiana Jones 5, kde zrejme bude hrať záporáka bojujúceho s postavou Indianu Jonesa v podaní Harrisona Forda.

Za film Hon dokonca vyhral na prestížnom filmovom Festivale v Cannes cenu za najlepší herecký výkon. Jednoducho sa nebolo treba báť, že by Mads niečo pokazil.

Po tom, čo sme film videli, môžeme s istotou povedať, že to bol geniálny kastingový ťah. Mikkelsen je oveľa lepší ako Johnny Depp, a to azda v každom aspekte postavy Grindelwalda. Už len samotný vzhľad postavy sedí viac na muža, ktorý mal vzťah s niekým, ako je Albus Dumbledore.

Fantastické zvery 3 Johnny Depp Mads MIkkelsen Grindelwald
Mads Mikkelsen možno nahradí Johnnyho Deppa ako Grindelwald vo Fantastických zveroch 3. Zdroj: Warner Bros.

Mikkelsenov Grindelwald pôsobil hrozivejšie, sebaistejšie, múdrejšie a hercovi sa podarilo predať pocit, že v sebe skrýva veľkú bolesť a silnú motiváciu k svojim činom. Režisér filmu David Yates a scenáristka J. K. Rowling mu síce vôbec nedali priestor, aby z Grindelwaldovej osobnosti ukázal viac, no herec aj napriek tomu dokázal dostať z minima maximum. 

Odporúčané
10 zaujímavostí o Johnnym Deppovi, o ktorých si (možno) nevedel 10 zaujímavostí o Johnnym Deppovi, o ktorých si (možno) nevedel 9. júna 2022, 9:30

Všetky jeho repliky „mali váhu“ a celkovo pôsobil ako zaujímavejšia verzia Grindelwaldovej postavy. Ako sme spomínali v recenzii, film má veľmi veľa chýb, ale Mikkelsen ňou nie je. Nevieme si predstaviť herca, ktorý by túto náročnú úlohu, teda nastúpiť do existujúcej roly po Johnnym Deppovi, zvládol lepšie. 

Fantastic Beasts 3
Zdroj: Warner Bros.
Zoznam najlepších filmov herca Mads Mikkelsen nájdeš v našej filmovej databáze.
Domov
Zdieľať
Diskusia