Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
29. decembra 2021, 10:31
Čas čítania 0:45
Martin Mičuda

Mercedes-Benz chystá úplne nový elektromobil s dojazdom 1 000 kilometrov

Mercedes-Benz chystá úplne nový elektromobil s dojazdom 1 000 kilometrov
Zdroj: Daimler
TECH AUTOMOBILOVÉ NOVINKY ELEKTROMOBILY MERCEDES-BENZ
Uložiť Uložené

Avizovaný elektromobil bude najprv koncept s názvom Vision EQXX.

Elektrické portfólio EQ spoločnosti Mercedes-Benz je širšie a širšie. Aktuálne najvyspelejší elektromobil s hviezdou v znaku zastupuje stále horúca novinka – luxusné EQS s rekordne veľkým akumulátorom. Jeho batéria s využiteľnou kapacitou až 107,6 kWh navyše verzii EQS 450+ zaručuje za ideálnych podmienok dojazd 770 kilometrov v zmysle metodiky merania WLTP.

Odporúčané
Nový Golf GTI Clubsport je ako stvorený na slovenské cesty. Ohúril nás živelnosťou aj dynamikou Nový Golf GTI Clubsport je ako stvorený na slovenské cesty. Ohúril nás živelnosťou aj dynamikou 26. októbra 2021, 9:30

EQS je teda momentálne úplnou špičkou medzi elektromobilmi na našom trhu, pre technikov v Stuttgarte však takýto dojazd stále nie je dostatočný. Preto už v úvode budúceho roka predstavia ďalší elektromobil, ktorý má zájsť s efektívnosťou pohonu ešte ďalej. Mercedes-Benz totiž práve odhalil svoje plány priviesť na trh elektromobil s dojazdom 1 000 kilometrov na jedno nabitie. O aký model presne pôjde, zatiaľ známe nie je, oficiálna upútavka však hovorí o koncepte Vision EQXX.

Mercedes-Benz, Vision EQXX,
Zdroj: Daimler


Z fotografie to vyzerá teoreticky na športové GT, ktoré príde s karosériou výrazne prispôsobenou aerodynamike. Model ukážu na veľtrhu CES v Las Vegas, a hoci pôjde zatiaľ len o koncept, jeho elektrické ústrojenstvo sa má objaviť neskôr v sériovej podobe. Ako uvádza značka, nová generácia akumulátora pojme rovnako veľa energie ako spomínané EQS, zaberie však až o polovicu menej miesta a zároveň bude až o 30 % ľahší. 

Domov
Zdieľať
Diskusia