Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. novembra 2021, 9:09
Čas čítania 0:54
Kamila Šebestová

Väčšina voličov SaS chce, aby Sme rodina odišla z vlády, ak neprijme reformy, tvrdí exkluzívny prieskum agentúry AKO

NEWS BORIS KOLLÁR NÁRODNÁ RADA SR
Uložiť Uložené

Za odchod strany Sme rodina je v prípade blokovania reforiem 21,5 % jej vlastných voličov.

Väčšina voličov koaličnej strany SaS je za odchod hnutia Sme rodina v prípade blokovania reforiem, informuje exkluzívny prieskum agentúry AKO pre TV Joj. Konkrétne ide o 65 %, čo predstavuje dve tretiny voličov strany Sloboda a solidarita. Odchod strany Borisa Kollára by v prípade blokovania reforiem chcelo aj 37,3 % voličov OĽaNO. Celkom prekvapivé je, že si ho želajú aj samotní voliči hnutia Sme rodina, konkrétne 22 %. 

Je možné, že ak bude Kollárova strana pokračovať v blokovaní reforiem, do parlamentu sa znova nedostane. Výsledok je však ťažké predpokladať, keďže väčšina z celkového počtu voličov bola proti odchodu Sme rodina z parlamentu (42,1 %) alebo nevedela na otázku odpovedať (13,9 %). 44 % z celkového počtu voličov si však želá, aby v prípade blokovania reforiem hnutie Sme rodina v koalícii skončilo. 

Domov
Zdieľať
Diskusia