Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
4. novembra 2021, 16:30
Čas čítania 5:14
Dominik Vetrák

RECENZIA: Eternals

RECENZIA: Eternals
Zdroj: Marvel Studios
FILMY A SERIÁLY ETERNALS FILMY 2021 MARVEL MARVEL FILMY MARVEL FILMY 2021 MARVEL FILMY A SERIÁLY NOVÉ FILMY NOVÉ FILMY V KINÁCH (KINOPROGRAM)
Uložiť Uložené

Oscarová režisérka Chloe Zhao natočila jedinečnú marvelovku. Mal by si ju vidieť v kine?

Na Eternals sme sa celkom tešili. Malo to byť niečo nové a svieže, čo otrasie marvelovským svetom a jeho opakujúcou sa formulkou superhrdinských filmov. Réžie sa chopila oscarová Chloe Zhao (Nomadland) a herecký ansámbel bol nesmierne pestrý a nabitý talentovanými ľuďmi. Prišli však americké recenzie a my sme sa nestačili diviť.

Kritici snímku zhodnotili horšie ako Thor: The Dark World či The Incredible Hulk. Na Rotten Tomatoes je to dokonca prvý film od Marvel Studios s označením Rotten (nepáčil sa viac ľuďom, než koľkým sa páčil). Pripravili sme sa tak na veľké sklamanie. Aká je teda pravda?

Odporúčané
RECENZIA: Guardians of the Galaxy je herným prekvapením roka. Filmové postavy vyzerajú pri skvelej hre ako karikatúry RECENZIA: Guardians of the Galaxy je herným prekvapením roka. Filmové postavy vyzerajú pri skvelej hre ako karikatúry 3. novembra 2021, 12:30

Tím Eternals je na planéte Zem už tisícky rokov. Má ľudstvo ochraňovať pred Deviants, beštiami z vesmíru, ktoré ich rady požierajú. Nemôže zasahovať do vojen, zabiť Hitlera skôr, než neuspeje v kariére umelca, ani bojovať proti Thanosovi.

Eternals to prikázal Celestial Arishem, ktorý ich poslal na Zem (Celestials sú gigantické bytosti žijúce vo vesmíre, ktoré riadia chod celého univerza). Jednotlivých Eternals sme si predstavili v tomto článku. 

Príbeh s prekvapivými dejovými zvratmi ťa poteší

Niektorým Eternals však postupne dochádza trpezlivosť a nechápu, prečo nemôžu ľuďom pomáhať. Jedným z nich je aj Druig, ktorý dokáže ovládať mysle ľudí a prikázať im, čokoľvek mu napadne. Povie, že už toho má dosť, a zabráni vojnám. Z nejakého dôvodu sa však stiahne do ústrania a nechá ľudí, aby sa nasledujúce stovky rokov vraždili.

Nakoniec teda nezabránil ničomu a my celkom nechápeme, aký to celé malo zmysel. Občas si však pri marvelovkách musíš zvyknúť, že zmysel nedávajú. To platí aj pre ich večný problém. Zem sa blíži k zániku a umrie 8 miliárd ľudí, no ostatní Avengers sú asi na dovolenke, pretože to vôbec nikoho nezaujíma. Ale fungujú tak aj komiksy a tento problém sa nijako vyriešiť nedá, takže im ho treba odpustiť. 

eternals, marvel
Zdroj: Marvel Studios

Príbeh a zápletka ako taká ťa totiž potešia. Marvel pokračuje v tom, že v traileroch odhaľuje len minimum. Aj v Eternals ťa preto čaká hneď niekoľko prekvapivo fungujúcich a podarených dejových zvratov. Základnú premisu napĺňa boj s Deviants, ktorí sa nečakane prebudia a začnú robiť problémy. Akčné scény s nimi sú vynikajúce, ako napríklad súboje telo na telo alebo scéna, keď Ikaris (Richard Madden) začne lietať a strieľať z očí laser. 

Priemerné hodnotenie čitateľov
Tvoje hodnotenie
Aké hodnotenie by si dal ty?
Zobraziť výsledky
Skryť výsledky
0/10
Domov
Zdieľať
Diskusia