Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. apríla 2021, 7:51
Čas čítania 1:00
Marián Mauik Biel

Epic Games plánuje vytvoriť virtuálny svet pre všetkých. Na projekt Metaverse už nazbierali miliardu dolárov

Epic Games plánuje vytvoriť virtuálny svet pre všetkých. Na projekt Metaverse už nazbierali miliardu dolárov
Zdroj: Flickr.com / @marina guimarães
TECH FORTNITE VIRTUÁLNA REALITA
Uložiť Uložené

Začína sa rysovať plán na stvorenie nového sveta. Metaverse má byť o stretávaní sa, hraní aj prezentácii produktov v obrovskej virtuálnej realite.

Epic Games, herné štúdio stojace za celosvetovým hitom Fortnite, ktorý má viac ako 350 miliónov registrovaných používateľov, oznámilo, že na projekt Metaverse sa mu podarilo od investorov získať už 1 miliardu amerických dolárov (okolo 835 miliónov eur). Nemalá investícia ukazuje, že nepôjde o nič malé. Epic Games sa chystá vytvoriť spoločný virtuálny svet pre všetkých.

Odporúčané
Takto vyzerá prvý virtuálny dom na svete. Majiteľ zaň zaplatil pol milióna dolárov Takto vyzerá prvý virtuálny dom na svete. Majiteľ zaň zaplatil pol milióna dolárov 23. marca 2021, 12:44

Výkonný riaditeľ spoločnosti Tim Sweeney pre Venture Beat povedal, že o tomto virtuálnom vesmíre začal uvažovať v roku 2017 po prvých úspechoch ich hry Fortnite. Aj vďaka nej má spoločnosť momentálne trhovú hodnotu vo výške 28,7 miliardy dolárov.

Domov
Zdieľať
Diskusia