Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 13. 4. 2021 meniny má Aleš

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?

Mladíci zavraždili človeka, lebo si chceli skúsiť, aký je to pocit poslať niekoho na druhý svet. O mesiac nato zmizol ich kamarát

Obe udalosti spája rovnaké miesto.

1. marec 2021, 9:34 Čas čítania: 7:43
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Refresher - Reportáže
1
Lukáš Čelka
1. marec 2021, 9:34
Čas čítania: 7:43

Mladíci zavraždili človeka, lebo si chceli skúsiť, aký je to pocit poslať niekoho na druhý svet. O mesiac nato zmizol ich kamarát

Obe udalosti spája rovnaké miesto.

Lukáš Čelka
1. marec 2021, 9:34
Čas čítania: 7:43
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok

Martinčanmi otriasa posledné týždne jedna tragédia za druhou. Najprv beštiálna vražda, potom záhadné zmiznutie mladého človeka bez stopy. Oba prípady sa však viažu na jedno miesto – opustený kryt civilnej ochrany.

 

Vražda sa udiala koncom januára. Okrem samotnej brutality, ktorú obvinení počas ohavného činu predviedli, ľudí desí aj motív, za ktorým sa ich agresivita skrývala. Polícia vo svojom stanovisku uviedla, že jeden z vrahov chcel „len zistiť, aký je to pocit zabiť človeka“.

 

Po necelom miesiaci od brutálneho činu sa v okolí toho istého krytu bez stopy stratil mladý človek – Viliam. Nezvestný je už dva týždne, pričom celej veci dodáva zaujímavosť fakt, že sa kamarátil s jedným z obvinených z vraždy. Vybrali sme sa priamo do Martina preskúmať, kam sa oba prípady posunuli a či môžu spolu nejako súvisieť.

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Čo sa presne stalo v osudný deň v kryte civilnej ochrany.
 • Ako sa zmenilo miesto činu.
 • Čo prezradilo obvinenú dvojicu.
 • Ako sa v minulosti správal Rudo, ktorý je obvinený z vraždy.
 • Čo hovorí rodina nezvestného Viliama na dohady, že mal niečo s vraždou.
 • S akými praktikami polície sa stretli pri hľadaní nezvestného chlapca.

 

Nevinnú obeť odchytili na pumpe

Obvinení z úkladnej vraždy, ktorých prípad vzhľadom na závažnosť prebral vyšetrovateľ NAKA, sú dvaja mladí Martinčania – 20-ročný Rudo a 19-ročný Milan. Podľa informácií z policajného uznesenia, ktoré zverejnil portál tvnoviny.sk, bol celý čas na mieste prítomný aj brat jedného z obvinených. Napriek tomu, že chcel miesto činu opustiť, Rudo s Milanom ho vraj prinútili zostať a nafotiť celý priebeh vraždy.

 

Svoju obeť, 47-ročného dôverčivého Jozefa, ktorý pochádzal z Dubového, stretli na benzínovej pumpe. Tam trojica Jozefa zlákala, aby si s nimi išiel vypiť do neďalekých katakomb. Keď sme sa boli pozrieť na pumpe, od ktorej boli katakomby vzdialené asi desať minút pešou chôdzou, personál nám povedal, že o vražde vedia len z médií a žiadnu opitú partiu so starším mužom si nepamätajú. „Robila iná zmena,“ odvetila pumpárka a odmietla sa s nami ďalej rozprávať.

 

Pumpa, na ktorej Rudo s Milanom nalákali svoju obeť, aby s nimi išla do priestorov krytu.
Pumpa, na ktorej Rudo s Milanom nalákali svoju obeť, aby s nimi išla do priestorov krytu. Zdroj: Lukáš Čelka / Refresher

 

Podľa portálu cas.sk Jozefovi údajne ušiel vlak, a tak sa naivne rozhodol počkať v kryte s mladíkmi na ďalší spoj. Tam mu však obvinení oznámili, že dnes nadišiel jeho čas a v noci zomrie. Jeden z agresorov sa vraj Jozefa dokonca dvakrát opýtal, aký je to pocit vedieť, že je tesne pred smrťou. Štyridsaťsedemročný muž podľa uznesenia len mlčal a pozeral do zeme. Potom sa začalo peklo.

 

Rudo obvinený z vraždy.
Rudo obvinený z vraždy. Zdroj: Instagram obvineného

 

Rudo s Milanom údajne Jozefa najprv ubili na smrť dreveným hranolom. Aby sa presvedčili, že je naozaj mŕtvy, jeden z útočníkov mu podrezal hrdlo črepom, ktorý našiel na zemi v katakombách opusteného krytu. Črep podal ďalšiemu obvinenému, ktorý chcel zistiť, ako vyzerá mozog, a preto mu vraj následne črepom rozrezal čelo. Po vražde a zohavení tela obete páchatelia v daný večer pokračovali v besnení. Jeden z obvinených údajne napadol ešte ďalšieho muža.

 

Rudo obvinený z vraždy.
Rudo obvinený z vraždy. Zdroj: Instagram obvineného

 

Podľa policajného uznesenia obvinení počas večera, keď sa dopustili vraždy, trúchlili nad stratou svojho priateľa. „Ten, komu napadlo vraždiť, mal psychické problémy a videl všade mŕtveho kamaráta. Vraj on mu povedal, čo má spraviť,“ povedal pre portál cas.sk Mišo, Rudov a Milanov známy.

Vraždou sa pýšili, to ich prezradilo

Rudo s Milanom si vraždu nenechali len pre seba. Ohavným činom sa vraj chválili viacerým kamarátom, pričom im údajne ukazovali fotky a videá z osudného večera. O vražde, ktorá sa stala 19. januára, podľa našich informácií vedelo do 9. februára, keď si po obvinených prišla polícia, približne pätnásť ľudí.

 

Niektorých z nich páchatelia dokonca na miesto činu aj zobrali a následne sa im vyhrážali smrťou, keď niečo vyzradia. Podľa našich informácií práve v dôsledku ich vychvaľovania sa bola vražda nakoniec aj odhalená.

 

Jedna z kamarátok obvineného Ruda ťarchu videa nezvládla a anonymne ho napriek vyhrážkam nahlásila na polícii. Odkedy videla video, trpí psychickými problémami.

 

 

Bunker zostal zamknutý

Miesto činu ohavnej vraždy sa po mesiaci zmenilo. Sneh, ktorý ho v čase tragických udalostí obklopoval, sa roztopil a mrežovaná bránka, ktorá bola v reportážach z času vyšetrovania vraždy zamknutá, je aktuálne otvorená.

 

Okolie bunkra, kde sa vraždilo.
Okolie bunkra, kde sa vraždilo. Zdroj: Lukáš Čelka / Refresher

Priamo dovnútra krytu sme sa dostať nevedeli. Na mohutných železných dverách pribudol nový zámok. Či ho tam dali vyšetrovatelia alebo mesto, aby predišlo ďalšej, podobnej tragédii, sa nám zistiť nepodarilo.

 

V čase, keď sme sa vybrali ku krytu civilnej ochrany, nebol v jeho okolí takmer nikto. Po ceste, ktorá sa tiahne povedľa fabrík, pred ktorých areálom sa kryt nachádza, prešli možno dvaja ľudia na bicykli. Smerom ku krytu sa radšej ani neohliadli.

 

Najprv brutálna vražda, potom záhadné zmiznutie. Aké tajomstvá ukrýva opustený bunker v Martine?
Zdroj: Lukáš Čelka / Refresher

Záhadné zmiznutie

Deviateho februára, v deň, keď NAKA zobrala Ruda a Milana a obvinila ich z úkladnej vraždy, zmizol ich rovesník Viliam. Ten je aktuálne už viac ako dva týždne nezvestný. Jeho posledné stopy zachytili práve pred komplexom fabrík, kde sa odohrala brutálna vražda. 

 

Areál v okolí bunkru.
Areál v okolí bunkru. Zdroj: Lukáš Čelka / Refresher

Rodina mladého chlapca rozvešala po celom Martine jeho fotky s prosbou o pomoc pri hľadaní. Tie však niektorí ľudia strhávajú alebo prefarbujú. Po tom, ako sa dostala táto informácia do médií, si ľudia začali Viliama spájať s vraždou a cez sociálne siete mu posielali rôzne nenávistné komentáre. Nezvestný Viliam bol totiž s obvineným Rudom kamarát. 

 

Rozvešané plagáty na pomoc pri hľadaní Viliama.
Rozvešané plagáty na pomoc pri hľadaní Viliama. Zdroj: Lukáš Čelka / Refresher

Viliamova sestra Petra a jeho otčim Milan nás pustili k sebe domov, aby nám priblížili, čo všetko sa stalo v osudný deň, keď sa chlapec stratil.

 

 

Zobrali Ruda, zmizol Viliam

Podľa slov otčima Milana bol Viliam celý čas v poriadku. Tvrdí, že prišiel k nemu na návštevu o siedmej večer. „Poslal som ho ešte do obchodu, doniesol mi minerálku. Sedeli sme tu spolu, rečnili a pozerali správy,“ ukázal Milan na televízor položený na poličke vedľa miesta, kde sme sedeli my.

 

Práve v tom čase sa vraj Viliam cez správu dozvedel, že obvineného Ruda zobrala polícia. „Zostal z toho prekvapený a obarený. Ešte mi povedal: Pozri, oco, čo spravil môj kamarát,“ dodal Milan.

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOM

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Čo hovorí Viliamova rodina na dohady, že mal niečo s vraždou.
 • Aký bol vzťah nezvestného Viliama s obvinenými z vraždy.
 • S akými praktikami polície sa stretli pri hľadaní nezvestného chlapca.
 • Ako sa v minulosti správal Rudo, ktorý je obvinený z vraždy.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: cas.sk, tvnoviny.skNáhľadový obrázok: Instagram / Refresher Tagy: martin, vrazda, pofidérne
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
1 Saudskoarabský princ kúpil falošný obraz od Leonarda da Vinci za 450 miliónov. Vraj nútil Louvre, nech ho vystavia s Monou Lisou
2 Rozdiel medzi slovenskými a maďarskými odborníkmi prirovnáva Matovič k operácii chirurgom a gynekológom
3 Extrémna zmena počasia: Počas niekoľkých hodín sa ochladilo o takmer 20 °C. V bratislavskom kraji zasahujú hasiči
4 Obľúbená ostrovná destinácia v Európe ti dá vreckové 200 eur, keď tam prídeš na letnú dovolenku
5 Krištof Králik o seriáli Pán profesor: Cvičil som viac, ako zvyčajne, aby to v seriáli vyzeralo, že do ringu patrím
1 Saudskoarabský princ kúpil falošný obraz od Leonarda da Vinci za 450 miliónov. Vraj nútil Louvre, nech ho vystavia s Monou Lisou
2 Obľúbená ostrovná destinácia v Európe ti dá vreckové 200 eur, keď tam prídeš na letnú dovolenku
3 Od 19. apríla sa zrejme otvoria všetky prevádzky, kde si netreba dávať dole respirátor, potvrdil premiér Heger
4 Od 19. apríla idú do škôl žiaci 8. a 9. ročníkov základných škôl, aby sa mohli pripraviť na prijímacie skúšky
5 MAPA: Už len dva „čierne“ okresy. Situácia sa zlepšuje, čoskoro sa otvoria školy, obchody a služby
1 Chceš ma vyhodiť z práce? Skús to, odkazuje Baťo novému nadriadenému Matovičovi. Nazval ho nulou, vraj šikanuje celú krajinu
2 VIDEO: Policajti sa vysmiali Jakubovi, ktorý upozornil na muža bez rúška. Jeho kamaráta označili vulgárnym výrazom
3 Pokuta 5 000 dolárov a stopka na tri roky. Mladá slovenská tenistka ovplyvňovala zápasy
4 Od 19. apríla sa zrejme otvoria všetky prevádzky, kde si netreba dávať dole respirátor, potvrdil premiér Heger
5 Šéfka PS Bihariová: Chodila som k lekárke, chcela som vyblednúť ako Jackson, roky som na seba plácala bieliace krémy
1 Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)
2 Rytmus naložil komičke Simone po tom, čo kritizovala Cibulkovú za jej výlet do exotiky. Vysmieva sa jej aj za postavu
3 Jasminu Alagič znechutil vlastný manžel Rytmus aj komička Simona: Drahý Paťko, svojou reakciou si za ňou skočil na dno
4 VIDEO: Iba 19-ročný hokejista zomrel po zásahu pukom do hlavy. Kapitán Dinamo Petrohrad bojoval o život tri dni
5 Moderátor TA3 v priamom prenose vyzval Roberta Fica, aby si dal dole respirátor: Keď sa dvaja dohodneme, tak môžeme
Viac z témy refresher
Mama na plný úväzok Tarra White. Ako dnes žije pornohviezda, ktorá očarila Rocca Siffrediho? (Rozhovor)Mama na plný úväzok Tarra White. Ako dnes žije pornohviezda, ktorá očarila Rocca Siffrediho? (Rozhovor)
Je dospelá, no vo vnútri žije len 4 roky. Dominika po nehode zabudla na 24 rokov svojho života (Rozhovor) Je dospelá, no vo vnútri žije len 4 roky. Dominika po nehode zabudla na 24 rokov svojho života (Rozhovor)
Ruské tanky smerujú k Ukrajine. Má sa Kyjev báť a o čo ide Putinovi? Ruské tanky smerujú k Ukrajine. Má sa Kyjev báť a o čo ide Putinovi?
Viac článkov
Sponzorované články
Krištof Králik o seriáli Pán profesor: Cvičil som viac, ako zvyčajne, aby to v seriáli vyzeralo, že do ringu patrím Krištof Králik o seriáli Pán profesor: Cvičil som viac, ako zvyčajne, aby to v seriáli vyzeralo, že do ringu patrím
Vychutnaj si krásu Štiavnických vrchov z veľkolepej nehnuteľnosti za viac ako 1 100 000 eur  Vychutnaj si krásu Štiavnických vrchov z veľkolepej nehnuteľnosti za viac ako 1 100 000 eur
Účasť na castingu im zmenila život. Získali množstvo followerov, vydali albumy a zarobili státisíce eur Účasť na castingu im zmenila život. Získali množstvo followerov, vydali albumy a zarobili státisíce eur
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Investigatívny novinár Adam Valček: Kočner je symbol, ale myslím si, že takých menších Kočnerov je na Slovensku viacInvestigatívny novinár Adam Valček: Kočner je symbol, ale myslím si, že takých menších Kočnerov je na Slovensku viac
Má len 15 rokov, no chcel robiť niečo dobré pre tento svet. Martin ošetruje choré vtáky a volá políciu, keď rúbu stromyMá len 15 rokov, no chcel robiť niečo dobré pre tento svet. Martin ošetruje choré vtáky a volá políciu, keď rúbu stromy
Počítač analyzujúci snímky mozgu lepšie ako skúsený lekár? Vďaka mladému slovenskému doktorandovi to môže byť onedlho realitaPočítač analyzujúci snímky mozgu lepšie ako skúsený lekár? Vďaka mladému slovenskému doktorandovi to môže byť onedlho realita
Rómom prajú smrť, Viola sa zas vraj mala lepšie obliekať. Nenávistné komentáre sú nechutným národným športom, rieši ich NAKARómom prajú smrť, Viola sa zas vraj mala lepšie obliekať. Nenávistné komentáre sú nechutným národným športom, rieši ich NAKA
Aké je to cestovať 77 hodín vlakom? Cestovateľ Martin sa s nami podelil o zážitky z Transsibírskej magistrályAké je to cestovať 77 hodín vlakom? Cestovateľ Martin sa s nami podelil o zážitky z Transsibírskej magistrály
Vďaka účinkovaniu vo vedomostnej súťaži ho spoznalo celé Slovensko. S Martinom Valachom sme zaspomínali na jeho pôsobenie v Dueli (Rozhovor)Vďaka účinkovaniu vo vedomostnej súťaži ho spoznalo celé Slovensko. S Martinom Valachom sme zaspomínali na jeho pôsobenie v Dueli (Rozhovor)
Rozhovor s exväzňom: Sériový vrah Ondrej Rigo mi povedal, že to na neho znova prichádza. Odišiel z cely, aby mi neublížilRozhovor s exväzňom: Sériový vrah Ondrej Rigo mi povedal, že to na neho znova prichádza. Odišiel z cely, aby mi neublížil
Vražda pražského taxi-bossa je dodnes nevyjasnená. V 90. rokoch bral výpalné a zhromažďoval informácie o podsvetí aj politikochVražda pražského taxi-bossa je dodnes nevyjasnená. V 90. rokoch bral výpalné a zhromažďoval informácie o podsvetí aj politikoch
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.