Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 15. 6. 2021 meniny má Vít

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Šport

Nečakaná výzva od Piráta a Karlosova čistá dominancia nad Francúzom: Sledovali sme Oktagon 20

Oktagon 20 bol plný emócií a skvelých zápasov.

Lukáš Čelka
31. december 2020, 0:33 Čas čítania: 5:25
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Šport
4
Lukáš Čelka
31. december 2020, 0:33
Čas čítania: 5:25

Nečakaná výzva od Piráta a Karlosova čistá dominancia nad Francúzom: Sledovali sme Oktagon 20

Oktagon 20 bol plný emócií a skvelých zápasov.

Lukáš Čelka
31. december 2020, 0:33
Čas čítania: 5:25
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok

Okrem zápasov nabitých emóciami a najlepšej štartovky, akú kedykoľvek Oktagon mal, čakali na divákov aj tematické kulisy pripomínajúce cirkus. Vo finále celého galavečera sa proti sebe postavili Karlos „Terminátor“ Vémola a ostrieľaný Francúz Alex Lohoré.

 

Okrem hlavného zápasu však mali diváci možnosť sledovať aj súboje ďalších talentovaných bojovníkov. Turnaj sa konal bez divákov priamo, tí ho mohli sledovať z pohodlia domova na stránke Oktagon.tv. 

 

 

Turnaj odštartoval súbojom šampióna v thajskom boxe Slováka Daniela Hromka s jeho protivníkom z Čiech Janom Fajkom, ktorý zápasil v Oktagone druhýkrát. Hneď v úvode zápasu sa pokúsil Fajka o takedown, ktorý mu aj vyšiel a dokázal ho zopakovať viackrát po sebe, konkrétne štyrikrát, a to hneď v prvom kole.

 

Druhé kolo zápasu patrilo jednoznačne opäť Fajkovi. Tretie kolo zápasu sa síce Hronek pokúsil odštartovať v standupe, ale Fajk hneď išiel po ďalšom takedowne. Aj keď sa Hromek ku koncu tretieho kola pokúsil otočiť Fajkovu prevahu, ten ostal zapálený pre boj a zvíťazil na body. Na pódiu sa však nedokázal vyjadriť k svojmu víťazstvu, došlo mu nevoľno a vypýtal sa na WC.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

    

V ďalšom zápase sa proti sebe postavili Čech Tomáš Fiala proti Nemcovi Said Salambek Elderbiev reprezentujúcom Sok Chai Gym. Pre Tomáša bol tento zápas zároveň aj premiérou v Oktagone. Hneď na začiatku boja vznikla prestrelka, ktorú zastavil Fiala a chytil si Saida, ktorý bol v prvom kole v jednoznačnej prevahe. Na zemi zvíťazil pomocou tvrdých úderov, a to hneď po prvých troch minútach, po spŕške rán svoju prehru sám Said odklepal.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

Pred hlavnou kartou nás čakal aj zápas víťaza Oktagon Undeground, Daniela Škvora, ktorému sa v klietke postavil predtým neporazený Francúz Oumar Sy, ktorý si premiérou v MMA prešiel len minulý rok v lete.

 

Sy sa hneď v úvode zápasu pokúsil o takedown, avšak Škvorovi sa podarilo vstať. Ten získal v standupe prevahu nad Syom, ktorý však zvládal odolávať a ku koncu prvého kola sa osmelil aj on sám a rozdal Škvorovi dobre trafené rany. Druhé kolo odštartoval vo svoj prospech Sy, keď dostal Škvora do nepríjemnej pozície, z ktorej ho vedel kontrolovať . Neskôr sa mu podarilo Škvora uškrtiť , čím zvíťazil po viac ako štyroch minútach zápasu.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2081 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
23-ročná Slovenka Žaneta nám porozprávala, prečo sa dala zaočkovať Sputnikom V: Robia z komára somára23-ročná Slovenka Žaneta nám porozprávala, prečo sa dala zaočkovať Sputnikom V: Robia z komára somára
TOP 5: Najlepšie slovenské rapové albumy prvej polovice roka 2021TOP 5: Najlepšie slovenské rapové albumy prvej polovice roka 2021
Zsuzsová mala krátko po vražde tep ako pretekár, správy o zuboch a snehu skúmal kryptológ. Pokračuje kauza KuciakZsuzsová mala krátko po vražde tep ako pretekár, správy o zuboch a snehu skúmal kryptológ. Pokračuje kauza Kuciak
VIAC

Ďalší súboj patril dvom ženám, elitným bojovníčkam zo svetovej 50-tky, Magde Šormovej a jej súperke z Poľska Eweline Vozniak. V prvom kole jasne dominovala Poľka, ktorej sa podarilo dostať Šormovú pod svoju kontrolu na zemi. 

 

Svoju dominanciu si Vozniak potvrdila aj v druhom kole, keď Šomrovú na zemi potrápila až tak, že to vyzeralo, že ju v tomto kole aj ukončí. Šomrová doslova bojovala o prežitie. Tretie kolo sa opäť odohrávalo na zemi a väčšinu času znovu dominovala Vozniak. Rovnako ako my, to videli aj rozhodcovia. Vozniak nakoniec porazila Magdu Šomrovú po troch kolách na body.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

Posledný zápas pred hlavnou kartou si odbúchali český borec Václav Holota proti Nemcovi Christianovi Jungwirthovi. Prvého kola sa jednoznačne zmocnil Jungwirth, aj keď sa Holota snažil odolávať.  Na začiatku druhého kola mal Holota šancu Nemca ukončiť, avšak ten sa opäť ubránil a zvyšok kola bol dominantný. Podarilo sa mu Holotovi natrhnúť obočie. V treťom kole sa mu darilo rovnako, čo mu zabezpečilo aj víťazstvo. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

 

Hlavnú kartu galavečera otvoril dlho očakávaný zápas o opasok a určil víťaza piatej série Oktagon Výzvy. Proti sebe sa postavili talentovaný Roman Paulus a miláčik fanúšikov Tomáš Zajac. Zaujímavosťou zápasu bolo, že sa proti sebe postavili zverenci najlepších gymov na Slovensku. Paulus pod vedením Attilu Végha bojoval za Spartakus Fight Gym, Zajac pod vedením Ilja Škondrič reprezentoval Octagon Fighting Academy. 

 

V prvom kole dominoval Zajac, ktorý sa hrnul s Paulusom do prestreliek úderov, ten sa však snažil do žiadnej nepustiť a taktizovať, súper mu napriek tomu uštedril nemálo tvrdých rán. Druhé kolo bojovníci odštartovali podobne, avšak Paulusovi sa neskôr podarilo Zajaca dostať na zem a získať nad ním prevahu. Od začiatku tretieho kola dominoval jednoznačne Paulus, ktorý si našiel techniku, ako na Zajaca.

 

Štvrté kolo sa síce Zajac zobudil a naskočil agresívne do prestrelky, Paulus ho však opäť zhodil na zem a kontroloval. Štvrté kolo mal rovnako, ako predchádzajúce vo svojich rukách Paulus. Zajac sa pokúsil o takedown, tento pokus  sa mu  však stal osudným. Od tohto momentu držal jeho súper prevahu až do konca kola. Paulus sa na konci zápasu pokúsil aj o K.O. avšak neúspešne, napriek tomu jednoznačne vyhral v plnom čase. Stal sa tak víťazom piatej série Oktagon Výzvy

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

V ďalšom zápase galavečera sa postavil Miroslav „Inkvizitor“ Brož proti „Kráľovi Severu“ Janovi Malachovi. Prvé kolo dominoval Brož, ktorému sa podarilo dostať Malacha pod seba. Druhé kolo však až také jednoznačné nebolo, hoci sa Brož snažil aplikovať techniku, ktorá sa mu osvedčila v prvom kole, Malachovi sa dokázalo uvoľniť sa uštedriť „Inkvizítorovi“ naozaj tvrdé rany. Tretie, finálne kolo si Brož opäť dokázal celkom kontrolovať, a to napriek tomu, že celý čas na neho Malach tlačil. Na výhru kontrola však Brožovi nestačila, víťazstvu sa nakoniec prekvapivo tešil  Malach. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

Počas večera si ďalej zmerali sily Leo Brichta a Matouš Kohout. Prvé kolo otvorili obaja borci dynamicky, avšak od začiatku bol aktívnejší Brichta. Jeho nátlak na súpera sa mu vyplatil, po viacerých rýchlych úderoch, ktoré Kohout zinkasoval ho Brichta uškrtil. Vyhral tak hneď v prvom kole na submisiu. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

Atraktívny bol aj súboj Slováka Milana Ďatelinku, ktorý sa vrátil do klietky po roku a pol a stál v nej proti Čechovi Davidovi Hošekovi. Ďatelinka v ňom totižto bojoval o veľa. Hneď v úvode prvého kola sa mu podaril takedown a na zemi dominoval Hošekovi. Po chvíli jasnej dominancie to Hošeka odklepal, a tak sa Ďatelinkovi podarilo vyhrať hneď v prvom kole na submisiu. Toto víťazstvo ho posunulo bližšie na jeho ceste k titulovému zápasu.

 

Ku koncu galavečera už išlo do tuhého. V hlavnom predzápase sa proti sebe postavili veteráni UFC Čech Viktora Pešta a Brazílčan Ildemar Alcantar. Pešta sa do klietky vrátil po vyše roku, keď mu vlani v novembri Michal Martínek zlomil čeľusť. V prvom kole zápasu sa podarilo Peštovi dostať Brazílčana na zem, čo sa pre neho stalo osudným. Po tvrdých ranách Peštu bol Alcantar nútený zápas ukončiť. Viktor Pešta sa tak stal ďalším v poradí, ktorý si pripísal výhru počas večera Oktagon 20 v prvom kole na demisiu. 

 

Vémola vs Lohoré 

Hlavný zápas galavečera mal pikantnú predohru už pri včerajšom vážení. „Terminátor“ Vémola sa v boji o titul v strednej váhe postavil proti Francúzovi Alexovi Lohorému. To, že obaja sú skúsení zápasníci, dokazuje aj to, že v minulosti získali v rôznych organizáciách dokopy až 11 opaskov. 

 

Hneď v úvode prvého kola dostal Karlos Francúza na zem, kde mu jasne dominoval. Lohorého si držal celé kolo pod sebou a postupne mu dávkoval údery, až ho nakoniec otvoril.

 

Ku konci prvého kola to vyzeralo tak, že Francúza Karlos uškrtí, nakoniec sa mu však Lohoré uvoľnil.

 

V druhom kole sa Francúz síce rozbehol ale „Terminátor“ ho opäť dostal do pozície, kde je najviac doma - na zem. Tu mu uštedril neskutočne tvrdé údery.  Tretie kolo sa nieslo v podobnom duchu, avšak Lohoré mal v sebe stále bojovného ducha, odolávať mu však nestačilo, a tak si body za toto kolo pripísal Terminátor.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

Aj štvrtému kolu jasne dominoval Karlos a urobil si z Lohorého fackovacieho panáka, ten sa napriek tvrdým ranám, ktoré inkasoval nevzdal. Zápas sa dostal až do posledného piateho kola, v ktorom sa Karlos celý čas pokúšal ukončiť Lohorého na K.O., to sa mu však nepodarilo a zvíťazil na body. Prvým šampiónom strednej váhy Oktagonu sa tak stal Karlos Terminátor Vémola.

 

Hneď po titulnom zápase vošiel do klietky aj Pirát, ktorý Karlosa vyzval na súboj v 84-kilovej váhovej kategórii. Pobiť sa s ním chcel na najbližšom turnaji Oktagonu, pričom ho Karlos odmietol, že dovtedy nestihne zhodiť kilá na takú váhu. Výzvu však prijal s tým, že v apríli by mohol byť na zápas pripravený aj vo váhe.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Oktagon MMA
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy šport
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news
pred 52 minútami
Maserati sa chystá vzkriesiť slávne Granturismo. Na povestný zvuk motora však zabudni.
včera o 22:05
„Odfoť mi svoje brucho nalačno a pošli mi potom aj fotku, keď doješ pizzu,“ napísal svojej priateľke. Tešilo ho, že jej mohol objednať jedlo a nakŕmiť ju, kým nebola úplne plná. Pohľad na jej nafúknuté brucho ho sexuálne vzrušoval. Takto fungujú fat fetišisti.
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť