Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 29. 7. 2021 meniny má Marta

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme

10 najočakávanejších filmov a seriálov na Netflixe, HBO a iných streamovacích platformách

Na ktoré novinky sa tešíš najviac?

Dominik Vetrák
4. december 2020, 12:30 Čas čítania: 4:38
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Filmy a Seriály - Vybrali sme
0
Dominik Vetrák
4. december 2020, 12:30
Čas čítania: 4:38

10 najočakávanejších filmov a seriálov na Netflixe, HBO a iných streamovacích platformách

Na ktoré novinky sa tešíš najviac?

Dominik Vetrák
4. december 2020, 12:30
Čas čítania: 4:38
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Ani v poslednom mesiaci roka 2020 sa štúdiá neponáhľajú priniesť do kín veľké novinky. Sály po celom svete sú stále (alebo znova) zatvorené a aj slovenské budú otvárať len v priebehu decembra. Kým nebude vakcína v obehu a kým sa situácia neupokojí, veľké filmy zatiaľ nečakaj. 

 

Ťažko povedať, či sa situácia vôbec niekedy vráti na normálu, no na klasické chodenie do kín na hneď niekoľko očakávaných filmov mesačne môžeš do jari alebo leta pokojne zabudnúť. Zábleskom v tme je len štúdio Warner Bros., ktoré počas pandémie vydalo v kinách Tenet a teraz chystá aj pokračovanie Wonder Woman. 

 

 

Našťastie, absenciu kín nám aj naďalej ako-tak vynahrádzajú streamingové platformy, ako Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+ či Hulu. V článku tak už klasicky predstavíme 10 noviniek, na ktoré sa od týchto spoločností tešíme najviac. 

 

Pri Netflixe je zaujímavé, že do ponuky zaraďujú čoraz viac filmov namiesto seriálov. Má to však aj opodstatnenie. Blíži sa odovzdávanie Oscarov a všetky štúdiá sa snažia vydať filmy, ktoré by mohli pri nomináciách zamiešať kartami. V decembri tak od Netflixu uvidíme hneď dvoch kandidátov, ktorí majú veľké šance. 

 

Netflix

1. Big Mouth (4. séria) – 4. 12.

Obľúbený animovaný seriál od Netflixu sa zaoberá pubertou a všetkým, čo k tomu patrí. Robí to zaujímavým štýlom, keď ľudské pocity a myšlienky v príbehu ukazuje v podobe hormonálnych monštier, ktoré so svojimi „majiteľmi“ neustále komunikujú. Big Mouth je originálny, nesmierne vtipný a jedinečný seriál pred tínedžerov aj dospelých. 

 

 

2. Mank – 4. 12. 

Veľkolepý návrat Davida Finchera k filmom. Od Gone Girl (2014) totiž žiaden nenatočil a venoval sa najmä seriálom. Manka v zahraničí chválili ako precízne natočenú drámu s úžasnými hereckými výkonmi, ktorá však mierne zaostáva z hľadiska emotívneho vplyvu na diváka. Uvidíme, ako sa bude film páčiť nám. 

 

Hlavnú rolu Hermana J. Mankiewicza si zahrá oscarový Gary Oldman. Dej by sa mal zamerať na Hermanovo písanie scenára pre jeden z najdôležitejších filmov kinematografie – Občana Kanea. Prítomný bude aj samotný režisér Orson Welles (Tom Burke). Okrem nich si v dráme zahrajú aj Amanda Seyfried a Charles Dance.

 

 

3. The Prom – 11. 12. 

Jeho dej sa sústredí na partiu umelcov z Broadway (Nicole Kidman, Meryl Streep, James Corden a Andrew Rannells), ktorých nová divadelná hra trpko prepadla. Namiesto zachraňovania svojich kariér sa ale vyberú do štátu Indiana. Dočítali sa, že tam zakázali prísť na ples študentke, ktorá chcela ako partnerku priniesť svoju priateľku. Homosexuálne vzťahy škola zrejme nepodporuje. 

 


4. Ma Rainey’s Black Bottom – 18. 12.

Posledný film Chadwicka Bosemana si nechá ujsť len málokto. Zahraniční recenzenti nie sú výnimkou a chvália ako jeho, tak Violu Davis v hlavnej role bluesovej speváckej legendy Ma Rainey. Dej sa odohráva v 20. rokoch minulého storočia. Oscarová Viola Davis hrá postavu menom Ma Rainey, muzikantku s veľkým vplyvom.

 

Ma je ochotná urobiť všetko pre to, aby prerazila vo svete hudby ovládanej belochmi. Chadwick Boseman je Levee, jazzový trubkár ochotný potopiť ostatných, aby naplnil svoje ambície. Davis sa rozpovedala o tom, ako Boseman natáčal svoj posledný film a ako pri tom vyzeral. Viac sa o tom dozvieš tu.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2214 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Reportáž: navštívili sme čarodejnicu, ktorá nám vyveštila budúcnosť. Covid-19 bude mať podľa nej 5 obdobíReportáž: navštívili sme čarodejnicu, ktorá nám vyveštila budúcnosť. Covid-19 bude mať podľa nej 5 období
Krivé výpovede, záhadná návšteva na NAKA i v Leopoldove pred výsluchom a nevysvetlené výjazdy. Príbehy kajúcnikov sa zamotávajúKrivé výpovede, záhadná návšteva na NAKA i v Leopoldove pred výsluchom a nevysvetlené výjazdy. Príbehy kajúcnikov sa zamotávajú
Sem radšej nechoď: boli sme zisťovať, či Pyramída Markušovce aka Kóta 664 naozaj lieči alebo ide o podvodSem radšej nechoď: boli sme zisťovať, či Pyramída Markušovce aka Kóta 664 naozaj lieči alebo ide o podvod
VIAC


5. The Midnight Sky – 23. 12. 

George Clooney zrežíroval a zahral si vo vesmírnom epose o záchrane ľudstva. Snímka sa dostala na Netflix, pričom Clooney kritizoval Christophera Nolana a štúdio Warner Bros. za to, že v čase pandémie nalákali ľudí do kín s Tenetom.

 

Podľa neho by sa v súčasnej situácii filmy v kinách premietať nemali. Aj preto jeho ambicióznu snímku uvidíme na domácich obrazovkách. A my sa na ňu nesmierne tešíme. Už z traileru vyzerala nadpriemerne. 

 

Clooney si zahral aj hlavnú rolu osamoteného vedca na arktickom výskumnom stredisku. Príde na to, že na Zemi sa stala akási prírodná katastrofa. Má globálne následky a je možné, že sa život na planéte navždy skončí. Obracia sa tak na skupinu astronautov vo vesmíre s jasnou úlohou. Nájsť novú planétu, na ktorej by ľudstvo mohlo začať odznova.

 

 

HBO Max

6. Euphoria – dve špeciálne epizódy (6. 12.)
Už 6. decembra uvidíme prvú z plánovaných dvoch epizód, ktoré tvorcovia Euphorie natočili počas pandémie Covid-19. Zatiaľ kompletnú 2. sériu natočiť nemohli a tak fanúšikom skrátili čakanie aspoň týmito bonusovými časťami. Nevieme, kedy sa dočkáme druhej časti, ale zrejme to bude v priebehu decembra. Tá prvá sa zameria na Rue (Zendaya) po udalostiach prvej série a na obdobie Vianoc. Viac sa dozvieš tu.

 

 

Apple TV+

 

7. Wolfwalkers – 11. 12. 

Animák od tvorcov Song of the Sea zaujme kúzelnou animáciou a dojemným príbehom. Zahraniční recenzenti chválili aj skvelé spracovanie postáv. Vzhľadom na kvalitu predošlých filmov od týchto tvorcov sa máme na čo tešiť. 

 

Hlavnou postavou filmu je Robyn Goodfellowe, ktorá so svojím otcom cestuje do Írska v snahe uloviť poslednú vlčiu svorku. Robyn sa tam spriatelí s Mebh, o ktorej sa hovorí, že patrí ku klanu Wolfwalkers a že sa počas noci dokáže premeniť na vlka. Spoločne sa vydávajú hľadať stratenú matku Mebh a Robyn preniká hlbšie do sveta Wolfwalkers. Hrozí je, že sa stane tým, čo chce jej otec zlikvidovať.

 

Disney+

 

8. Soul – 25. 12. 

Animák Duša/Soul je nesmierne očakávaným filmom z viacerých dôvodov. Je totiž od renomovaného štúdia Pixar. V rámci ich filmov ide o prvé stvárnenie Afroameričana v hlavnej role. Recenzenti sú snímkou nadšení a veľmi lákavé je aj jej jazzové pozadie. Pixar podľa nich nezabudol ani na humor, no v prvom rade by si si mal pripraviť vreckovky.

 

Kritici chvália aj bravúrnu technickú stránku a animáciu, vynikajúci soundtrack (postaral sa oň Trent Reznor zodpovedný za Gone Girl či Social Network) a kvalitný príbeh. Hlavnou postavou je učiteľ hudby Joe Gardner (Jamie Foxx). Joe sa túži dostať do jazzovej kapely, no tesne pred splnením svojho cieľa padne do kanálovej šachty a po nehode zostane v kóme.

 

Odmieta však umrieť, a tak sa dostane do inej dimenzie, kde sa štiepia osobnosti a charaktery ľudí predtým, než sa narodia. Spozná tam 22 (Tina Fey), ktorá mu pomôže dostať sa späť do sveta živých.

 

 

Amazon Prime Video

9. Sound of Metal – 4. december

Riz Ahmed si v napínavej dráme zahrá hudobníka, ktorý z ničoho nič začne drasticky rýchlo prichádzať o sluch. Odmieta však prestať hrať v skupine a je odhodlaný naučiť sa žiť s hudbou aj napriek tomu, že zrejme bude úplne nepočujúci. Nič iné mu ani neostáva. Predtým, než spoznal svoju priateľku Lou (Olivia Cooke) bol totiž drogovo závislým.

 

Ak nenájde spôsob, akým sa vyrovnať so stratou sluchu, hrozí, že sa znova dostane na cestu drog. Aj táto snímka zaznamenala u recenzentov veľmi pozitívne ohlasy. Už trailer sľubuje nesmierne dusnú a nepríjemnú atmosféru, ako aj strhujúce herecké výkony. Ide o režijný debut Dariusa Mardera, ktorý má veľké šance uchvátiť ťa. 

 


10. The Expanse – 16. december
Predposledná, piata séria úspešného sci-fi seriálu The Expanse sa zameria na skupinu lode Rocinante. Tá je roztrúsená po celom solárnom systéme, zatiaľ čo teroristická skupina plánuje nebezpečný útok ohrozujúci galaxiu, hlavne ale existenciu samotnej planéty Zem. V budúcom roku, respektíve v roku 2022 sa následne dočkáme aj finálnej série. 

 

The Expanse je obľúbený sci-fi seriál odohrávajúci sa v budúcnosti, kedy ľudstvo kolonizovalo takmer celú slnečnú sústavu. Dočkáš sa v ňom vesmírnych bitiek, politickej agendy, ale aj prepracovaných vzťahov a vynikajúceho vizuálu. 

 

 

Na HBO Max bude v decembri dostupné aj pokračovanie Wonder Woman. Na Slovensku však stále služba HBO Max nie je, a tak si film budeš môcť pozrieť v kinách. Viac sa o tom dozvieš tu. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy filmy a seriály
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Ružový diamant je späť! Lil Uzi Vert si ho opäť dal implantovať do čela Ružový diamant je späť! Lil Uzi Vert si ho opäť dal implantovať do…
VIDEO: Ťažkoodenci zakročili po deviatich hodinách demonštrácií a blokácie hlavných ťahov Bratislavy VIDEO: Ťažkoodenci zakročili po deviatich hodinách demonštrácií a…
VIDEO: Žena hádzala vajcia po médiách, muži napadli kameramana a protestujúci búchali či pľuli na autá VIDEO: Žena hádzala vajcia po médiách, muži napadli kameramana a…
Expedícia: Džungľa (Recenzia) Expedícia: Džungľa (Recenzia)
ZÁZNAM: Polícia proti demonštrantom zasahuje po deviatich hodinách, bránia pokrikmi „Gestapo“ ZÁZNAM: Polícia proti demonštrantom zasahuje po deviatich hodinách,…
Z dcéry kňaza hviezda Onlyfans. Svojím telom zarába 279 000 € mesačne Z dcéry kňaza hviezda Onlyfans. Svojím telom zarába 279 000 € mesačne
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť