Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 24. 1. 2022 meniny má Timotej

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Ďalšie nahrávky Fica a Bödöra staršieho z poľovníckej chaty. Riešia šéfa úradu z kauzy Dobytkár aj ministra Ďalšie nahrávky Fica a Bödöra staršieho z poľovníckej chaty.…
Videli sme, ako páchateľ vytiahol pištoľ, a skryli sme sa na záchodoch, hovorí svedok piatkového útoku v bare na Obchodnej ulici Videli sme, ako páchateľ vytiahol pištoľ, a skryli sme sa na…
Leonardo DiCaprio varuje: Máme pred sebou 9 najdôležitejších rokov života, inak to nevyzerá dobre Leonardo DiCaprio varuje: Máme pred sebou 9 najdôležitejších…
NATO uvádza do pohotovosti svoje vojenské sily, oznámil generálny tajomník Stoltenberg NATO uvádza do pohotovosti svoje vojenské sily, oznámil…
Mladík v bratislavskom bare do krvi dobil 15-ročného tínedžera pažbou pištole. Spacifikoval ho policajný pes Mladík v bratislavskom bare do krvi dobil 15-ročného tínedžera…
VIDEO: MMA zápasník mohol vyhrať kontumačne po nepovolenom kolene do hlavy, súpera sa však rozhodol potrestať inak VIDEO: MMA zápasník mohol vyhrať kontumačne po nepovolenom…
Refresher - Rozhovory

Erik Kaliňák: Myslím, že aj v mojom ročníku sú nejaké práce, ktoré by mohli byť považované za plagiát (Rozhovor)

Erik Kaliňák je 28-ročný podpredseda Smer-SD. Na starosti má komunikáciu, je administrátorom stránok politikov Smeru a má ambíciu doviesť stranu na Tik Tok.

Viktor Kniš
2. august 2020, 13:56 Čas čítania: 19:37
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Erik Kaliňák: Myslím, že aj v mojom ročníku sú nejaké práce, ktoré by mohli byť považované za plagiát (Rozhovor)
Zdroj: Erik Kaliňák/FB
Refresher - Rozhovory
8
Viktor Kniš
2. august 2020, 13:56
Čas čítania: 19:37

Erik Kaliňák: Myslím, že aj v mojom ročníku sú nejaké práce, ktoré by mohli byť považované za plagiát (Rozhovor)

Erik Kaliňák je 28-ročný podpredseda Smer-SD. Na starosti má komunikáciu, je administrátorom stránok politikov Smeru a má ambíciu doviesť stranu na Tik Tok.

Viktor Kniš
2. august 2020, 13:56
Čas čítania: 19:37
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Erik Kaliňák: Myslím, že aj v mojom ročníku sú nejaké práce, ktoré by mohli byť považované za plagiát (Rozhovor)
Zdroj: Erik Kaliňák/FB
Odoberať newsletter REFRESHERu
10 najlepších člankov Refresheru, raz za týždeň. Ak ťa emaily prestanú baviť, tak ich kedykoľvek zrušíš. Zadaním emailu súhlasíš s podmienkami portálu.

Erik Kaliňák je 28-ročným podpredsedom Smeru. V strane pod vedením Roberta Fica má na starosti komunikáciu a kreatívu. Do politiky vstúpil nedávno, v parlamentných voľbách 2020 kandidoval z posledného 150. miesta a získal necelých 4-tisíc krúžkov. Netají sa tým, že ho k politike priviedol strýko Robert Kaliňák, ktorého zároveň nazýva najlepším ministrom vnútra, akého sme kedy na Slovensku mali. 

 

Erik však upozorňuje, že nemáme v politikoch hľadať dokonalosť, pretože je normálne, že robia chyby. „Aj keď o niekom poviete, že je najlepší minister vnútra, neznamená to, že je bezchybný a dokonalý. To nikto v strane Smer nebol. Je veľmi nebezpečné, ak sú medzi novinármi moralisti, ktorí očakávajú dokonalosť od politikov,“ povedal v našom rozhovore. 

 

 

Po svojom strýkovi „zdedil" Erik Kaliňák účty na Instagrame a Facebooku, kde sa pravidelne vyjadruje k politickej situácii. Sám sa ako influencer necíti a ani sa tak nechce prezentovať, sú však politici, ktorí sa tak podľa neho správajú.

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Prečo sú podľa Erika Kaliňáka Pellegrini a Danko influencermi, a prečo ním nechce byť on sám
 • Akú chybu v statuse Roberta Fica musel Erik Kaliňák po našom rozhovore opraviť
 • Prečo chce Erik Kaliňák, aby bol Smer na TikToku a akou formou by na tejto sociálnej sieti chcel vysvetľovať kauzy
 • Prečo si myslí, že aj jeho spolužiaci mohli obhajovať plagiáty diplomových prác
 • S kým vylučuje možnú povolebnú spoluprácu a s kým naopak vôbec nie

 

Na snímke zľava staronový predseda SMERu-SD Robert Fico a nový podpredseda SMERu-SD Erik Kaliňák počas tlačovej konferencie po pracovnom sneme strany Smer – sociálna demokracia v Bratislave 18. júla 2020.
Na snímke zľava staronový predseda SMERu-SD Robert Fico a nový podpredseda SMERu-SD Erik Kaliňák počas tlačovej konferencie po pracovnom sneme strany Smer – sociálna demokracia v Bratislave 18. júla 2020. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

V deň, keď ste sa stali podpredsedom Smeru, ste povedali, že chcete, aby bol Smer prvou stranou, ktorá bude na TikToku. O čom by malo byť prvé video?

TikTok vyvolal asi najväčšie emócie, ale pravdou je, že strane Smer nemôže byť cudzie žiadne médium, ktoré či už vzniklo alebo ešte v budúcnosti len vznikne. Čo sa týka priamo obsahu, aký by sme mali zverejňovať na TikToku, to je ešte živá debata.

Riešime, akou formou tam budeme dávať politiku aj to, či to bude skôr voľnejšie a pokúsime sa stranu ukázať vo vtipňejšom duchu. Neviem vám presne povedať, ako by malo vyzerať prvé video. 


Čo si ako kreatívec sľubujete od tejto sociálnej siete? Ako vnímate jej cieľovku, a prečo je atraktívna pre stranu s imidžom strany, ktorá sa pred voľbami zachraňuje 13. dôchodkami?

Strana Smer ešte vo voľbách v 2010 alebo 2012 mala najväčší počet podiel mladých ľudí, ktorí ju volili. Je pravda, že aj vtedy sme už mali väčší počet starších voličov než mladých, ale zo všetkých strán sme mali najviac mladých.

 

Sľubujem si od toho informovanosť, čo je mojím cieľom v politike. Ja nehovorím, že takto mladých ľudí dokážeme presvedčiť a strhnúť, ale za úspech budem pokladať, keď mladí ľudia budú informovanejší o tom, aká je pravda a budú mať informácie z prvej ruky. 

 

TikTok však je skôr sociálna sieť, kde ľudia chodia vyhľadávať zábavu, nie obsah s informačnou hodnotou. Chápem, že sa tam dá prezentovať aj niečo iné, ale nechápem, ako tam doniesť informácie, ktoré vy tvrdíte, že sú inak prezentované v médiách. 

Naším cieľom bude doniesť ich vtipnou a strohou formou, pretože tie videá bývajú do jednej minúty. Bude záležať od situácie.

 

Erik Kaliňák o Monike Jankovskej: „To, že to boli zlyhania, predtým si nikto oči v Smere nezatvára, ale ak urobila nejakú dobrú robotu, tak si zaslúžila poďakovanie a tam, kde zlyhala, si zaslúžila trest v zmysle odvolania, ktorý prišiel.“

 

Takže sa na TikToku dá vysvetliť nejaká kauza Smeru? 

Minimálne sa dá na TikToku veľmi dobre poukázať na to, že Igor Matovič tvrdí, že doniesol na Slovensko 43,8 miliardy a pritom je to 13,5. To znamená, že otvorene klame a zavádza Slovensko o 30 miliárd. Myslím, že z toho si dokážeme spraviť celkom dobrý fórik, aby sme túto informáciu dostali medzi mladých ľudí.

Napriek tomu, že sme mali 2 tlačové konferencie o tejto téme, printové aj online médiá naďalej pracujú s informáciou, že Slovensko dostane 43,8 miliardy eur, čo nie je pravda. 

  

Aká je vaša funkcia na jednotlivých profiloch politikov a strany Smer? Píšete ich vy? Skúste mi popísať ten proces.

Ja som primárne osoba, ktorá to zabezpečuje po technickej stránke. Napríklad, keď treba zadať reklamu, ale Facebook si myslí, že to je proti pravidlám, tak som ten, čo to komunikuje. Keď točíme video, som ten, kto stojí za kamerou, strihá to a robí podstprodukciu.

 

Skúsme konkrétne. Keď chce Robert Fico reagovať na aktuálnu vec, ako to vyzerá? 

Buď príde, alebo sa mi ozve a prídem ja. Prejdeme si, ako chce reagovať, čo bude najlepšia forma – či tlačová správa, tlačovka, video na Facebook alebo status. Následne si to pripraví a ak chce, aby to bolo video, pripraví sa kamera a mikrofón. Ak je to tlačová beseda, ide informácia médiám, aby sa dostavili. Statusy sú niekedy jeho slová, niekedy to nechá na náš tím. Napíše sa a ja to zavesím.

 

Vravíte „napíše sa", kto píše ten text?

 

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+82% článku dočítajú len členovia REFRESHER+ klubu. Pridaj sa k nám a čítaj bez obmedzení.82% článku dočítajú len členovia REFRESHER+ komunity. Pridaj sa k nám a čítaj bez obmedzení.
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOMUŽ MÁM PREDPLATNÉ: PRIHLÁSIŤ SA
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 87126 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Akú chybu v statuse Roberta Fica musel Erik Kaliňák po našom rozhovore opraviť
 • Kto je Erik Kaliňák v súkromí, aké sú jeho záľuby a na akú tému písal diplomovku
 • Prečo si myslí, že aj jeho spolužiaci mohli obhajovať plagiáty diplomových prác
 • Ako obhajuje Erik kauzy Jána Počiatka, Moniky Jankovskej, Dobroslava Trnku, Tibora Gašpara alebo svojho strýka Roberta Kaliňáka
 • Prečo si Erik Kaliňák myslí, že sú médiá neobjektívne a v prospech ktorej strany podľa neho lobuje Denník N
 • V čom je Erik Kaliňák rovnaký a v čom naopak úplne iný ako strýko Robert Kaliňák
 • S kým vylučuje možnú povolebnú spoluprácu a s kým naopak vôbec nie
 • Prečo si Erik myslí, že by nebolo dobré, keby boli predčasné voľby v dohľadnej dobe

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy refresher
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news
pred 36 minútami
Ďalšie nahrávky Fica a Bödöra staršieho z poľovníckej chaty. Riešia šéfa úradu z kauzy Dobytkár aj ministra.
pred hodinou
Mladík v bratislavskom bare do krvi dobil 15-ročného tínedžera (PAŽBOU PIŠTOLE) 
pred 2 hodinami
Komunikáciu s vládou hodnotia kladne iba 4 % podnikateľov. Jej opatrenia na zotavenie sa z pandémie len 1 %.
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Ďalšie nahrávky Fica a Bödöra staršieho z poľovníckej chaty. Riešia šéfa úradu z kauzy Dobytkár aj ministra Ďalšie nahrávky Fica a Bödöra staršieho z poľovníckej chaty. Riešia…
Videli sme, ako páchateľ vytiahol pištoľ, a skryli sme sa na záchodoch, hovorí svedok piatkového útoku v bare na Obchodnej ulici Videli sme, ako páchateľ vytiahol pištoľ, a skryli sme sa na…
Leonardo DiCaprio varuje: Máme pred sebou 9 najdôležitejších rokov života, inak to nevyzerá dobre Leonardo DiCaprio varuje: Máme pred sebou 9 najdôležitejších rokov…
NATO uvádza do pohotovosti svoje vojenské sily, oznámil generálny tajomník Stoltenberg NATO uvádza do pohotovosti svoje vojenské sily, oznámil generálny…
Mladík v bratislavskom bare do krvi dobil 15-ročného tínedžera pažbou pištole. Spacifikoval ho policajný pes Mladík v bratislavskom bare do krvi dobil 15-ročného tínedžera pažbou…
VIDEO: MMA zápasník mohol vyhrať kontumačne po nepovolenom kolene do hlavy, súpera sa však rozhodol potrestať inak VIDEO: MMA zápasník mohol vyhrať kontumačne po nepovolenom kolene do…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.