Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
6. júla 2020, 15:24
Čas čítania 0:55
Adam Novosad

Donald Trump vyhlásil, že 99 % prípadov Covid-19 je totálne neškodných. V USA pritom stúpajú rekordnou rýchlosťou

NEWS DONALD TRUMP
Uložiť Uložené

Americký prezident zľahčuje pandémiu koronavírusu už niekoľko mesiacov.

V Spojených štátoch amerických raketovo stúpajú počty nových nakazených pacientov koronavírusom, ale muž v čele krajiny si z pandémie ťažkú hlavu nerobí. Donald Trump oslavoval 4. júla Deň nezávislosti vo veľkom štýle, keď si v záhrade Bieleho domu vychutnával patriotické skladby, parašutistov aj prelety stíhačiek, upozorňuje The Guardian.

Odporúčané
Na Slovensku pribudol jediný nový nakazený koronavírusom, v nedeľu však otestovali iba 50 ľudí Na Slovensku pribudol jediný nový nakazený koronavírusom, v nedeľu však otestovali iba 50 ľudí 6. júla 2020, 9:34

Zatiaľ čo vo viacerých amerických štátoch dosahujú počty nových prípadov rekordnú úroveň, veď na Floride niekoľko dní po sebe pribudlo viac ako 10-tisíc infekcií za 24 hodín, Trump sa nechal počuť, že až 99 percent všetkých prípadov v Spojených štátoch amerických je „totálne neškodných“. Počet nakazených sa pritom blíži k hranici 3 miliónov.

Donald Trump pokračoval na svojej oslave, kde sa návštevníci, samozrejme, objavili bez ochranných rúšok, v obviňovaní Číny. „Urobili sme veľký pokrok. Naša stratégia sa hýbe dopredu,“ konštatoval. Vraj USA dopláca na vírus, ktorý prišiel z Číny, a keď sa ho podarí zneškodniť v jednej oblasti, objaví sa v inej. Trump povedal, že Američania sa už naučili, ako pomyslene uhasiť plamene vírusu. 

Donald Trump vyhlásil, že 99 % prípadov Covid-19 je totálne neškodných. V USA pritom stúpajú rekordnou rýchlosťou
Zdroj: TASR/AP

Prezident zopakoval, že za obrovský počet prípadov v USA môže najmä intenzívne testovanie. „Teraz sme otestovali takmer 40 miliónov ľudí. Tým sme preukázali, že 99 percent prípadov je totálne neškodných.“ Vzápätí pochválil rozsah aj kvalitu testovania, ktorým vraj nemôže konkurovať žiadna iná krajina na svete.

Trump nebojácne vyhlásil, že Čína za svoje správanie ponesie plnú zodpovednosť a napriek predpovediam výskumníkov ponúkol národu nádej na vakcínu. Američania budú mať podľa neho k dispozícii vakcínu už niekoľko mesiacov pred koncom tohto roka, čo by Trumpovi zrejme pomohlo v prezidentských voľbách konajúcich sa 3. novembra.

Domov
Zdieľať
Diskusia