Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. apríla 2020, 11:01
Čas čítania 4:13
Dominik Vetrák

Podľa akej metropoly má meno Profesor a ako sa mal seriál pôvodne volať? Toto je 10 zaujímavostí o seriáli Money Heist

FILMY A SERIÁLY MONEY HEIST
Uložiť Uložené

Money Heist má za sebou 4 série. Čo všetko nám ale v jednotlivých epizódach neprezradil?

Money Heist alebo La Casa de Papel sa vysiela už niekoľko rokov. Na Netflixe nájdeš prvé 4 série a hodinový dokument s názvom Money Heist: Fenomenon.

Seriál je skutočne celosvetovým fenoménom. Ich ikonografia sa využíva pri rôznych protestoch a demonštráciách, ľudia si spievajú Bella Ciao a obliekajú sa do červených kombinéz s maskami Salvadora Daliho. Aj napriek tomu však stále existujú veci, ktoré o veľa ľudí o tomto seriáli nevie. 

10 zaujímavostí, ktoré si (možno) nevedel o Money Heist od Netflixu
Zdroj: Netflix

1. Mal sa pôvodne skončiť už po 2 sériách

Money Heist ešte pod svojim originálnym názvom La Casa del Papel premiéroval na španielskej stanici Antena 3 v máji 2017. Prvú epizódu videlo cca 4,5 milióna divákov. Išlo o jednu z najsilnejších televíznych premiér v krajine od roku 2015. Na konci prvej série však klesol počet divákov na polovicu a tento trend pokračoval aj s druhou sériou. Tá tretia teda ani nemala vzniknúť a tvorcovia si s hercami povedali posledné zbohom.

V roku 2017 však práva na vysielanie odkúpil Netflix a bez akejkoľvek reklamy seriál pridal do svojho katalógu. Diváci sa už postarali o zvyšok. Začali sa o seriáli rozprávať v rôznych internetových diskusiách, odporúčali ho medzi svojimi známymi a zdieľali ho, až to nabralo gigantické rozmery. Sociálne siete hercov išli explodovať a čoskoro sa o seriáli začalo rozprávať aj v médiách po celom svete. Netflix následne tvorcov požiadal, či by dokázali urobiť ešte jednu lúpež. Dočkali sme sa tak zatiaľ 2 nových sérií. A minimálne dve ďalšie ešte budú.

Odporúčané
Money Heist dostane na Netflixe 5. aj 6. sériu! Tvorcovia hovoria o spin-off seriáloch s novými prepadmi a postavami Money Heist dostane na Netflixe 5. aj 6. sériu! Tvorcovia hovoria o spin-off seriáloch s novými prepadmi a postavami 12. apríla 2020, 9:35

2. Prvá séria sa natáčala výhradne v Madride. Všetky zahraničné lokácie dorobili v počítači

Prvé dve série nemali veľký rozpočet. Štáb tak nemohol cestovať po rôznych mestách a krajinách. Všetky exotické lokácie a zahraničné scény preto natočili v Madride. VFX artisti zodpovední za vizuálne a počítačové triky dorobili zvyšok. Po odkúpení Netflixom dostal štáb oveľa viac peňazí, a tak mohli v 3. sérii cestovať po celom svete. Dostali tiež vlastný malý ostrov, na ktorom mohli natáčať scény s Riom a Tokyo.

Vyskúšaj predplatné REFRESHER+
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 83394 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Ako vznikla hymna seriálu Bella Ciao.
  • Ako vznikli zábery zo španielskej mincovne.
  • Aké je tajné meno Professora?
  • Ako sa mal seriál pôvodne volať.
Domov
Zdieľať
Diskusia