Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
28. júna 2019, 9:09
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Slovenská pošta od pondelka zdražie. Za odoslanie listu si priplatíme až 30 %

ZAUJÍMAVOSTI SLOVENSKÁ POŠTA
Uložiť Uložené

Od 1. júla chystá Slovenská pošta zvyšovanie cien za listové zásielky a spracovanie peňažných šekov.

Slovenská pošta dnes informuje o chystanom zvyšovaní cien služieb, ktoré sa dotkne domácností, firiem aj verejných inštitúcií. Priplatíme si totiž za posielanie bežných listových zásielok v rámci našej krajiny a taktiež za spracovanie peňažných šekov.

Zdražovanie sch'valil 12. júna Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, no Slovenská pošta zverejňuje podrobnosti až teraz. Nový cenník bude platiť od najbližšieho pondelka  1. júla 2019.

„Za všetky typy vnútroštátnych listových zásielok a poštových poukážok si v priemere na jedného obyvateľa mesačne priplatíme päť centov. Pošte však takáto úprava taríf prinesie finančné prostriedky, ktoré nevyhnutne potrebuje na pokrytie rastúcich mzdových nákladov prevádzkových zamestnancov, ako aj modernizácie služieb pre ľudí a efektivizácie procesov,“ informuje špecialista pre styk s verejnosťou Eva Rovenská.

Odporúčané
Na Slovenskej pošte od dnes konečne zaplatíš platobnou kartou každej banky Na Slovenskej pošte od dnes konečne zaplatíš platobnou kartou každej banky 4. februára 2019, 13:13

Cena obyčajnej listovej zásielky do 50 gramov zdražie z 50 na 65 centov, teda 30 %. Za úradnú zásielku zaplatíme 1,95 €, čo je o 26 % viac ako doteraz. Zvýši sa aj cena doporučených listov, a to o 30 centov, resp. 25 %. Tento krok Slovenskej pošty výrazne ovplyvní všetkých, keďže ide o služby, ktoré využívame často, či už na súkromné účely alebo ako podnikatelia. 

Aj keď posielanie balíkov ostáva na aktuálnej cene, zvýšia sa ešte sumy za šeky na menší obnos peňazí, a to o 10 centov v prípade posielania poukazov na adresu I. triedou do 150 eur. 

Domov
Zdieľať
Diskusia