Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
8. mája 2019, 11:33
Čas čítania 0:00
Martin Mičuda

Škoda predstaví faceliftovaný Superb na Slovensku počas hokejových majstrovstiev

Škoda predstaví faceliftovaný Superb na Slovensku počas hokejových majstrovstiev
Zdroj: <a rel="nofollow noopener" target="_blank" href="https://www.skoda-storyboard.com/en/press-kits/skoda-iaa-press-kit-2/#" onclick="gaTrack('article', 'bottom', 'source');">skoda-storyboard.com</a>
TECH ŠKODA
Uložiť Uložené

Vlajková loď od Škody si strihne premiéru práve u nás.

Aktuálny Superb 3. generácie je na trhu už viac než štyri roky, čo v automobilovom priemysle znamená, že nastal ten správny čas na modernizáciu v rámci polčasu klasického generačného cyklu. O facelifte vlajkovej lode sa už vo veľkom hovorilo takto pred rokom, keďže azda všetci očakávali, že ak sa vynovený Superb neukáže na minuloročnom autosalóne v Ženeve, určite sa tak stane na jesennej prehliadke v Paríži. Napokon sa tak nestalo ani počas tohtoročnej Ženevy, škodovka to však mala vopred premyslené.

K odhaleniu modernizovanej Škody Superb dôjde na Slovensku, a to presne v Bratislave 23. mája počas hokejových majstrovstiev. Nie je totiž tajomstvom, ze česká značka je už od roku 1993 hlavným sponzorom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF, vďaka čomu môžeš dlhé roky nielen priamo vedľa ľadových plôch vídať novinky z Mladej Boleslavi. Tentokrát však vôbec poprvýkrát v histórii dôjde k odhaleniu novinky priamo počas tejto udalosti.

https://www.skoda-storyboard.com/en/press-releases/skoda-reveals-design-sketch-for-the-revised-superb/
https://www.skoda-storyboard.com/en/press-releases/skoda-reveals-design-sketch-for-the-revised-superb/ Zdroj: www.skoda-storyboard.com

Facelift prinesie hlavne dlho-očakávanú full-LED svetelnú technológiu. Práve doterajšie xenónové predné svetlá patrili k najslabším miestam aktuálnej generácie, keďže Superb sa s nimi posledné mesiace prepadol na spodok v rámci segmentu. Ako ukazuje prvá oficiálna skica, okrem pozmenenej technológie hlavných svetiel a ich grafiky, sa decentne zmení aj samotný tvar svetlometov, maska chladiča a drobnými korektúrami prejde aj predný nárazník s inak zasadenými hmlovkami.

Do ponuky sa začlenia nové disky kolies či odtiene lakov karosérie. Vzadu sa upraví grafika svetiel, zaujímavosťou bude výmena znaku za centrálne umiestnený nápis Škoda, čo ide ruka v ruke s novinkami Scala a Kamiq.  Ako ukázali nedávne špionážne fotky, koncové svetlá budú navzájom prepojené ozdobnou lištou a zmenami prejde aj nárazník. V interiéri veľmi zmeny čakať nemožno, keďže väčší, až 9,2" dotykový displej infotainmentu sa do ponuky medzičasom už začlenil, a inak tomu nie je ani v prípade digitálnych budíkov.

Veľkou novinkou však bude príchod prvej plug-in hybridnej verzie. Detaily okolo Superbu PHEV zatiaľ nevieme, s najväčšou pravdepodobnosťou ale pôjde o totožnú techniku akou sa hrdí koncernový Passat GTE, teda kombináciu 1.4 TSI a elektromotora. Nechajme sa teda prekvapiť, múdrejší budeme už o niekoľko dní.

https://www.autoevolution.com/news/2019-skoda-superb-minor-facelift-leaked-in-china-131896.html#
https://www.autoevolution.com/news/2019-skoda-superb-minor-facelift-leaked-in-china-131896.html# Zdroj: www.autoevolution.com
https://www.autoevolution.com/news/2019-skoda-superb-minor-facelift-leaked-in-china-131896.html#
https://www.autoevolution.com/news/2019-skoda-superb-minor-facelift-leaked-in-china-131896.html# Zdroj: www.autoevolution.com
Domov
Zdieľať
Diskusia