Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 20. 9. 2020 meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
14
Dominik Vetrák
4. máj 2019, 17:40
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

Čo bude so Strážcami Galaxie, Iron Manom a Fázou 4?

Dominik Vetrák
4. máj 2019, 17:40
Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?
Zdroj: Marvel Studios/Disney
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
14
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Článok obsahuje spoilery k Avengers: Endgame!

 

Avengers: Endgame je za nami. Kulminácia 21 filmov a 11 rokov naprieč 3 Fázami nemohla skončiť lepšie a fanúšikovia to aj náležite oslavujú. Snímka do konca týždňa zrejme pokorí hranicu 2 miliárd zarobených v kinách a následne zamieri na prvé miesto a zosadenie Avatara. My jej v tom budeme pekelne držať palce, keďže si to Feige, herci a spol. nesmierne zaslúžia a taktiež kvôli tomu, že ide o lepší film. 

 

My sme sa už z emocionálneho zovretia konca a celého filmu dostali. Je tak na čase pozrieť sa do budúcnosti a odhadnúť, na čo všetko sa môžeme tešiť a ako udalosti Endgame ovplyvnia budúce filmy. My sme ti podobný článok priniesli pred mesiacom, no patrilo by sa ho aktualizovať. Jednak tu máme ďalšie kastingové novinky, jednak udalosti Endgame značne ovplyvnia budúce projekty. 

 

Najbližším filmom po Spider-Man: Far From Home (ten po novom oficiálne uzatvára 3. Fázu) bude zrejme Eternals. Tých stvorili Celestials (v MCU ich zastupuje napríklad Grandmaster z Thora či Collector z GotG), aby chránili Zem. Herecký ansámbel zatiaľ (nepotvrdene) tvoria Angelina Jolie, Kumail Nanjiani či Dong-seok Ma. Pridať by sa k nim ešte mal nejaký homosexuálny herec v hlavnej role (hej, Marvel si vyberie herca podľa sexuálnej orientácie, nie talentu, len aby potešil spoločnosť). 

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

 

Nasledovať by mal ázijský superhrdina Schang-Chi. Marvel si chce dať od zabehnutých hrdinov menšiu pauzu, čo je po Endgame len a len dobre. Nebudeme sa totiž po pauze vedieť dočkať, až ich znova uvidíme pokope. Najprv nás teda zavalia novými sólovkami, originmi a podobne. O Schang-Chim nemáme žiadne nové informácie, takže ťa zase raz odkážeme na článok spomínaný vyššie. 

 

Ďalšou v poradí bude sólovka Black Widow. Tá je však po udalostiach Endgame mŕtva. Banner ju nedokázal oživiť, a tak sa vo filme zrejme pozrieme na jej minulosť, origin, prípadne začiatky s Hawkeyom a snáď konečne zistíme, čo sa to stalo v Budapešti. Veľmi by nás potešila účasť Rennerovho Clinta Bartona, no ten údajne dostane vlastný seriál na Disney+. Dúfame však, že sa objaví aj tu. Viac sa o plánoch na tento film dozvieš tu. Okrem toho nie je vylúčené, že si v snímke zahrá aj Emma Watson. Tým by sme uzatvorili rok 2020. 

 

Čo bude nasledovať potom? S istotou môžeme počítať s pokračovaním Doctora Strangea a Black Panthera. Mŕtvi hrdinovia sú oživení, avšak taký Stephen Strange prišiel o Time Stone a okrem Barona Morda bude musieť čeliť aj Dormammuovi. Ako to zvládne je záhada, no určite v tom boji nebude sám, ako sme už videli na konci Endgame. 

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?
Čo sa Black Panthera týka, Killmonger s najväčšou pravdepodobnosťou oživený nebude. Oveľa viac než na dej sa však tešíme na prípadné herecké obsadenie. Kto by si dopekla dnes nechcel zahrať v Marvelovke, obzvlášť v Pantherovi, ktorý má pre USA veľký význam? Očakávame, že ansámbel bude nesmierne nabitý afroamerickými hviezdami.

 

V jednom z týchto filmov sa navyše takmer určite predstaví Namor the Submariner. Marvelácka odpoveď na Aquamana bola teasovaná už v Endgame (podmorské zemetrasenia) a taktiež ho spomínal režisér Scott Derickson v spojitosti so Strangeom (tweet následne vymazal). Vzhľadom na to, že tie zemetrasenia zaznamenali pri pobreží Afriky, vsádzame na Panthera. Strange má záporákov z jednotky až-až.

 

Čo sa týka dopadu Endgame na ich ďalšie dobrodružstvá, aj tu nájdeme množstvo potenciálneho materiálu. Wakanda sa ukázala svetu a vo finálnom súboji obetovala veľa svojich bojovníkov. Svet o jej sile už dobre vie a určite sa stane terčom mnohých útokov. Na druhej strane tu máme Strangea, ktorý bude musieť čeliť ešte väčšej hrozbe a dúfať pritom, že sa zaobíde aj bez Time Stone. 

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

 

V roku 2021 by potom ešte mali doraziť Strážcovia Galaxie 3. A to spoločne s Thorom. Očakáva sa, že Chris Hemsworth predĺžil svoju zmluvu a objaví sa nielen v štvorke Thora, ale aj v GotG, keďže na konci Endgame cestoval práve s nimi. Kevin Feige taktiež spomínal, že sa budú v blízkej budúcnosti venovať obéznemu hrdinovi. Zrejme tým narážal na samotného Thora, ktorému sa očividne nebude chcieť dostať späť do formy.

 

Prítomnosť Thora v MCU nás teší. Stratiť všetkých pôvodných Avengerov naraz by bolo nielen bolestivé, ale aj negatívne pre budúcnosť MCU. Avengeri zložení z výlučne nových hrdinov by zďaleka nepritiahli takú pozornosť divákov. Je otázne, či sa dočkáme aj ďalšej Thorovej sólovky, ale myslím, že by to nemal byť veľký problém. Postava je naďalej veľmi obľúbená a keby ju znova dokázali spojiť s Hulkom a režisérom Taikom Waititim, o zábavu by sme mali postarané.

 

V prípade Guardians netreba zabúdať ani na to, že Gamora nie je tak celkom v poriadku. Existuje možnosť, že zomrela spoločne so všetkými Thanosovými jednotkami, keďže Tony nemusel vedieť, že bojuje za nich. My sa skôr prikláňame k možnosti, že to prežila a Star-Lord hľadá na monitore tú svoju Gamoru, ktorá ho miluje a pamätá si udalosti posledných 10 rokov.

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

 

Staro-nová Gamora by tak mala byť súčasťou tímu a bude zaujímavé sledovať, ako bude vychádzať so zvyškom tímu. Celkom by nás aj potešilo, keby Groot konečne vyrástol na dospelú úroveň. Zabúdať netreba ani na fakt, že nás v trojke pravdepodobne čaká Adam Warlock. Uvidíme, či James Gunn stihne dokončiť nové Suicide Squad a hneď na to aj Strážcov. Rozhodne ho čakajú náročné dva-tri roky. 

 

Vzhľadom na úspech a dôležitosť novopredstavených postáv môžeme určite rátať aj s pokračovaniami pre Spider-Mana a Captain Marvel. Bucky a Sam-Cap dostávajú vlastný seriál, takže s ich spoločným filmom zatiaľ nepočítame. Marvel bude chcieť, aby si diváci na nového Captaina Americu zvykli, a tak ho v samostatnom filme uvidíme zrejme až vo Fáze 5. 

 

Zabudnúť môžeme na ďalší diel Iron Mana. Jeho príbeh sa uzavrel dokonale a aj keď by sme chceli Downeyho v jeho životnej role vidieť ešte aspoň raz, toto želanie sa nám nesplní. V MCU údajne končí aj Gwyneth Paltrow, takže nemôžeme rátať ani s jej účasťou v brnení. Celkom ma však zaujíma budúcnosť War Machina. Kto mu teraz bude vyrábať a vylepšovať obleky? Žeby Shuri? Budúcnosť MCU bez Iron Mana a geniality Tonyho Starka vyzerá fakt bledo. Mimochodom, vlastný film mal dostať aj Rhodey, niekde v procese realizácie sa však zrušil.

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

 

Scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely (Winter Soldier, Civil War, IW a Endgame) nedávno prezradili, že by radi napísali Moon Knighta, o ktorom sa hovorí už dlhšie. Ťažko povedať, či by si vyslúžil sólovku alebo seriál na Disney+. Marvel a Feige majú so spustením streamovacej služby viac možností, a tak nie je vylúčené, že nám predstavia celkom nové postavy práve v seriáloch. 

 

Veľkou záhadou je aj budúcnosť Ant-Mana. Jeho tržby nie sú zďaleka také veľké, ako sme zvyknutí pri iných filmoch. Navyše už svoju úlohu splnil, keď fungoval ako predkrm pred Endgame. Všetky marvelovky cielia na minimálne trilógie o svojich postavách (zrejme okrem Black Widow), no je otázne, či sa Marvelu bude chcieť zapodievať s Ant-Manom.

 

Iste, jeho fanúšikovská základňa po Endgame opäť narástla, no ja to skôr vidím na účasť v tímovkách, či už menších, alebo väčších. Bola by však škoda nevyužiť postavu Ghosta z druhej časti. Necháme sa teda prekvapiť. 

 

 The Rock v MCU a zároveň v DCEU? Všetkým nám je z jeho videí jasné, že by
chcel kúsok z toho koláča. A úprimne, kto by si nepozrel jeho hláškovanie s Thorom?

 

Avengers 5 – (2024?)
Kto bude členom tímu Avengers v ďalšej veľkej tímovke? Pravdepodobne Hulk/Professor Banner, Thor, Captain America-Falcon, Winter Soldier, War Machine, Doctor Strange, Black Panther, Spider-Man, Captain Marvel, Ant-Man a Wasp a Shang-Chi. Otázni sú Wanda a Vision, Strážcovia Galaxie, Valkyrie a Hawkeye.

Ten síce už po Age of Ultron chcel zavesiť luk na klinec a venovať sa rodine, no práve hrozba podobná Thanosovi ho prinúti bojovať za Zem, aby už nikdy nemusel prísť o svoju rodinu. Veľmi by sme ale s otáznymi hrdinami nerátali. Závisieť bude aj od hrozby, no mám dojem, že všetkých hrdinov uvidíme pokope až s Avengers 6. 

 

Veľa nám o budúcnosti MCU napovie aj Spider-Man: Far From Home. Pomaly sa začína hovoriť o tom, že by sa mohol odohrávať ešte pred Infinity War. To sa nám však nezdá, pretože režiséri Endgame povedali, že by ľudia mali film vidieť do konca víkendu. V pondelok sa totiž podľa ich slov začne spoilerová nálož a tak nejako to vyzerá na nový trailer pre Spideyho. Podľa pôvodných správ sa má začať minúty po Endgame. Môžeme teda čakať, že trailer bude odkazovať práve na udalosti posledných Avengers.

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
1
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.