Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 17. 2. 2020 meniny má Miloslava

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
0
Daniel Michalík
14. január 2019, 17:41
Čas čítania: 5:24

10 najočakávanejších hororov roka 2019, ktoré ťa poriadne vystrašia

Výber toho najlepšieho zo sveta duchárčin a krvákov, ktoré nás čakajú nasledujúci rok.

Daniel Michalík
14. január 2019, 17:41
Čas čítania: 5:24
10 najočakávanejších hororov roka 2019, ktoré ťa poriadne vystrašia
Zdroj: A24
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Rok 2018 bol na horory bohatý, čo sme si nedávno zrekapitulovali v našom rebríčku tu. A hoci sme očakávali desať poriadne strašidelných kúskov, štúdiá nás prirodzene prekvapili a priniesli nám oveľa viac duchárčin či psychologických hier s mysľou.

 

Tak, ako každý rok, aj tentokrát sa pozrieme, čo nás čaká v tom nasledujúcom.  Pripravili sme si pre teba desiatku tých najzaujímavejších a snáď aj najkvalitnejších, ktoré by si si rozhodne nemal nechať ujsť. Poďme na to. 

 

1. The Prodigy  (réžia: Nicholas McCarthy, 7. február 2019)

 

Prvým potvrdeným hororom s jasným dátumom premiéry je počin The Prodigy. Príbeh nám priblíži život istej matky, ktorá začne mať obavy o svojho malého chlapca. Ten sa totiž začne správať veľmi zvláštne a vyzerá to, že s ním niečo nebude v poriadku.

 

Podobných námetov s posadnutím sme tu mali už hromadu, a tak nám neostáva než dúfať, že tvorcovia prídu s originálnymi nápadmi. Prvý trailer už stihol uzrieť svetlo sveta a môžeš si ho zhliadnuť nižšie.

 

 

2. Happy Death Day 2U (réžia: Christopher Landon, 28. február 2019)

 

Štúdiu Blumhouse sa v posledných rokoch neuveriteľne darí, čo dosvedčil aj pôvodný Happy Death Day. Jessica Rothe si v ňom zahrala dospievajúcu tínedžerku, ktorej sa za nejasných okolností opakuje ten istý narodeninový deň dookola. Háčik spočíva v tom, že ju zakaždým zabije maskovaný maniak a dievča z toho začína šalieť.

 

Film, hoci nebol čistokrvným hororom, pôsobil veľmi odľahčene a celkovo si u nás v recenzii vyslúžil pozitívne hodnotenie. Dej jednotky skončil pomerne uzatvorene, ale vyzerá to, že sa tvorcovia rozhodli pokračovať podobnou cestou a rozšíriť príbeh. Presvedčte sa sami.

 

 

3. The Turning (réžia: Floria Sigismondi, 28.02.2019)

 

The Turning produkovaný Stevenom Spielbergom je opäť jedným z hororov, o ktorom si zrejme doteraz ani len nepočul. V hereckom obsadení nebudú chýbať známe tváre ako Mackenzie Davis (Blade Runner 2049) či Finn Wolfhard (Stranger Things). A o čom vlastne bude?

 

Ide o adaptáciu fikcie s gotickým nádychom z pera Henryho Jamesa.  Dej nám priblíži mladú vychovávateľku najatú starať sa o dve mladé siroty v akomsi obrovskom sídle.  Deťom totiž v minulosti zomreli obaja rodičia a ich nový opatrovateľ k nim nemá vybudovaný žiaden vzťah. 

 

Udalosti ale skomplikuje fakt, že v panstve nebývajú sami a prítomní sú aj zlomyseľní duchovia. Snímka je mimochodom remake počinu The Innocents režírovaného Jackom Claytonom z roku 1961.  Sme teda zvedaví, či jej to bude sedieť aj v modernom šate.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

4. Us (réžia: Jordan Peele, 28. marec 2019)

 

Jordan Peele si za svoj debut Get Out vyslúžil štyri nominácie na Oscara, čo je viac než úctyhodné číslo. Snímka bojovala aj v kategórii najlepší celovečerný film, avšak sošku získala len za najlepší pôvodný scenár. Jordan dlho nečakal a pripravuje ďalší mrazivý, nazvime to sociálno-psychologický horor.

 

Synopsa Us hovorí o rodinke žijúcej v pohodovej atmosfére, ktorú v jeden večer naruší partia nepozvaných hostí. Hlavní protagonisti čoskoro zistia, že ide o ich takmer identické napodobneniny a tie celkom určite nemajú dobré úmysly.

 

Prvý trailer dokázal poriadne zamraziť a ak sa režisérovi podarí opäť trafiť do čierneho, budeme len radi. Jordan má potenciál a iste ho čaká obrovská budúcnosť. Veď presvedčte sa sami.

 

 

5. Pet Sematary (réžia: Kevin Kolsch, Dennis Widmyer, 11. apríl 2019)

 

Po úspechu filmovej adaptácie It z pera Stephena Kinga a vydaní seriálu Castle Rock sa do kín dostane ďalší z jeho príbehov. V ňom budeme sledovať rodinku Creedovcov, ktorá sa presťahuje do malého mestečka v Maine.  Blízko ich domu sa nachádza záhadný cintorín zvierat.

 

Nejde však o obyčajný cintorín, ale o miesto, z ktorého sa mŕtvi vedia vrátiť späť medzi živých. To si uvedomí Louis Creed, keď na ňom pochová mačku zrazenú autom.  Dôležitý je fakt, že nepôjde o obyčajný remake. Dej by sa mal uberať svojou vlastnou cestou rovnako, ako to bolo v prípade It.

 

Ukážky pôsobia skutočne atmosféricky a veríme, že sa dočkáme aj poriadnych ľakačiek. V hlavných úlohách uvidíme hercov, ako Jason Clarke, John Lithgow, Amy Seimetz, Naomi Frenette a Alyssa Brooke Levine.

 

 

6. The Curse of La Llorona (réžia: Michael Chaves, 18. apríl 2019)

 

James Wan popri pripravovanom Aquamanovi stíha zastrešiť produkciu nejednému projektu, a podobne je to aj pri La Llorone. Podľa mexických povestí ide o ducha plačúcej ženy, ktorá počas svojho života údajne utopila vlastné deti a následne spáchala samovraždu.

 

Vo svojej spirituálnej podobe následne unášala iné deti s cieľom nahradiť svoje vlastné. Prvá ukážka nepôsobila veľmi originálne, no dúfame, že nám Wan spolu s režisérom Chavesom prinesie pár kreatívnych nápadov a nebudeme len svedkami omieľaných ľakačiek.

 

 

7. Annabelle 3 (réžia: Gary Dauberman, 3. júl 2019)

 

Svet filmového Conjuringu rastie každým rokom a po dvoch hororoch o zrode bábiky nás čaká kapitola s číslom tri. Príbeh spin-offu sa doposiaľ odohrával mimo dosah Warrenovcov, no tentokrát by sme sa mali pozrieť priamo do ich domu. To znamená, že sa vrátia aj Patrick Wilson a Vera Farmiga v role manželov vyšetrovateľov paranormálnych javov.

 

Annabelle nebude jedným problémom Warrenovcov. Podľa dostupných informácií v ich príbytku narobí zlobu hneď viacero temných artefaktov a v príbehu by sa mala objaviť a ich 10-ročná dcérka Judy.

 

Dvojka sa kvalitatívne líšila od slabšej jednotky a my sme veľmi zvedaví, ako deju pomôže práve divácky obľúbená dvojica. Otec ságy James Wan na film dohliadne len po producentskej stránke. Ten sa mimochodom vyjadril, že prípadov Warrenovcov je mnoho.

 

Tretí Conjuring by sa mal dostať na plátna kín v roku 2020. Je takmer isté, že sa Wan postará opäť len o produkciu a dočkáme sa iného príbehu, než o strašidelných domoch. Po The Nun príde na rad aj spin-off Crooked Mana, avšak naňho si ešte počkáme.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

8. Midsommar (réžia: Ari Aster, 8. august 2019)

 

Ari Aster sa tento rok postaral o mrazivý horor Hereditary a netrvalo mu dlho, kým ohlásil svoj ďalší projekt.  Jeho režijný debut nemusel sadnúť každému milovníkovi hororov, avšak treba uznať, že ide o kvalitnú záležitosť. A tešíme sa, aký príbeh nám predstaví v Midsommar.

 

Dej by sa mal sústrediť na mladý zamilovaný pár, ktorý sa vydáva navštíviť istú švédsku dedinku. Dvojica čoskoro narazí na prítomné pohanské rituály v životoch tamojších obyvateľov a napätej atmosfére pridá aj fakt, že jeden z nich si prechádza stratou niekoho blízkeho.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

9. IT: Chapter Two (réžia: Andy Muschietti, 5. september 2019)

 

Filmová adaptácia It z pera Stephena Kinga bola minulý rok veľmi príjemným prekvapením. Klaun Pennywise sa už stihol predstaviť na fotkách z natáčania sequelu a dôležitou informáciou je, že sa v príbehu posunieme o 27 rokov dopredu.

 

Ako si zrejme pamätáš, členovia Losers' Club na konci jednotky prisahali, že ak sa Pennywise vráti, vrátia sa aj oni a záhadné monštrum navždy zničia. Podľa slov režiséra Muschiettiho by mala byť dvojka ešte desivejšia a intenzívnejšia, pričom ľuďom radí, aby si do kina priniesli aj plienky.

 

V It: Chapter 2 sa okrem detských hercov objavia aj ich dospelé verzie na čele s Jessicou Chastain, Jamesom McAvoyom a ďalšími.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

10. The Lighthouse (Réžia: Robert Eggers, ?.2019)

 

Meno režiséra Eggersa ti zrejme napadne v spojitosti s hororom Witch, ktorý sa uberal podobnou žánrovou cestou ako vyššie spomenuté Hereditary. Jeho nasledujúci počin bude čiernobiely a zatiaľ o ňom vieme len minimum. Podľa slov hercov Roberta Pattisona a Willema Dafoa ide o horor plný morských legiend.

 

Snímka je taktiež opisovaná ako originálna a ambiciózna jazda plná napätia a divov. Dátum premiéry je zatiaľ neznámy, ale niečo nám hovorí, že sa Eggers opäť zviditeľní medzi hororovými režisérmi predovšetkým vďaka svojmu netradičnému prístupu.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

Bonus: Child's play (réžia: Lars Klevberg, 21. jún 2019 - USA)

 

Kultová bábika Chucky sa vráti na filmové plátno vo forme rebootu - a spolu s ňou v rovnaký dátum aj nový Grudge. V originálnom počine bola bábka ovládaná dušou sériového vraha, no v modernom poňatí, ktoré by malo ísť svojou vlastnou cestou, bude Chucky obeťou hackera.

 

Viac o projekte zatiaľ nevieme. Okrem celovečerného filmu sa však pripravuje aj seriál a my sme zvedaví, ako to napokon dopadne. Lars by mal niekedy v najbližšej dobe vydať aj horor s názvom Polaroid, ale ten doposiaľ nemá ani dátum premiéry.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

Podotýkame, že sa do zoznamu nedostali filmy ako remake The Grudge, Jacob's Ladder, Eli a snímka s názvom Ma. Okrem prvého menovaného je dôvodom až príliš málo informácií a len zopár špekulácií, ale je pravdepodobné, že to počiny napokon zvládnu a dostanú sa aj na plátno.

 

Otázny je aj fakt, či ich vôbec uvidíme v roku 2019. Grudge je síce v štádiu postprodukcie, ale vy sami zrejme dobre viete, ako to môže dopadnúť s remakeom remakeu japonského originálu. 

Na ktorý z pripravovaných hororov sa tešíš najviac?
The Prodigy
82 hlasov
Happy Death Day 2U
57 hlasov
The Turning
13 hlasov
Us
147 hlasov
Pet Sematary
101 hlasov
The Curse of La Llorona
66 hlasov
Annabelle 3
603 hlasov
Midsommar
55 hlasov
It: Chapter 2
794 hlasov
The Lighthouse
58 hlasov
Child's Play
69 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
3
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.