Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. novembra 2017, 3:11
Čas čítania 0:00
Marek R.

Robot Atlas je opäť o niečo lepší. Najnovšie sa už naučil spraviť napríklad aj salto vzad

TECH ROBOTIKA
Uložiť Uložené

Atlas je už obratnejší ako mnohí ľudia.

Spoločnosť Boston Dynamics nie je vo vývoji robotov žiadnym nováčikom, keďže v tomto odvetví sa pohybujú už od roku 1992. V posledných rokoch vývoj strojov napreduje míľovými krokmi a nestíhame sa diviť, čo všetko už roboty dokážu. Projekt Atlas bol predstavený síce už v roku 2013, vtedy vedel napríklad behať po bežiacom páse, no musel byť istený pomocnými popruhmi. 

Ako však plynul čas, postupne sme videli progres tohto robota, naučil sa otvárať dvere, nosiť predmety a, samozrejme, aj teda chodiť. Avšak najnovšie video, ktoré spoločnosť Boston Dynamics vypustila do sveta, posúva levely ešte oveľa ďalej. Atlas je totiž momentálne v určitej činnosti lepší ako mnohí ľudia. Naučil sa totiž akýsi parkour a aby toho nebolo málo, dokáže už spraviť aj salto vzad. Áno, robot robí salto. Spomínané video má síce iba niečo menej ako minútu, no za ten krátky čas vás stihne Atlas natoľko očariť, že budete neveriacky pozerať, ako sa technologicky posúvame ďalej. Veď posúďte sami. 

Domov
Zdieľať
Diskusia