Streda 17. 1. 2018 meniny má Nataša

hľadaj na refresheri

Vzácne vzdušné zábery odhaľujú tajomstvá Severnej Kórey. Izolovaná krajina toho ukrýva viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať

Izolovaná krajina vyzerá z vtáčieho pohľadu zaujímavo.

8. september 2017, 10:12
zdroj: Aram Pan
8. september 2017, 10:12

Dostať príležitosť beztrestne zaznamenať z kokpitu lietadla krásy Severnej Kórey, to sa nepodarí každému. Singapurský pilot Aram Pan vo svojom lietadle Piper Matrix PA-46 Light Plane získal povolenie zalietať si v okolí severokórejského hlavného mesta a nahrávať na kameru všetko, čo sa deje pod ním. Aram sa na oblohe v Severnej Kórei vybral v rámci projektu DPRK360, ktorého cieľom je poskytnúť o tejto izolovanej krajine viac informácií z každej oblasti a na chvíľu zabudnúť na politickú situáciu v nej.

 

Ako všade na svete, aj Severná Kórea má svoje prírodné krásy a v mnohých častiach hlavného mesta nezaostáva ani architektúra, lenže aj tak je veľmi komplikované odosobniť sa a užívať si pohľad na zelené parky a idylickú atmosféru mesta, keď v okolí pár stoviek kilometrov majú stáť koncentračné a pracovné tábory zabíjajúce tisíce obyvateľov každý rok. Viac informácií o projekte nájdeš na jeho Facebooku a aj keby ťa video mimoriadne zaujalo, do KĽDR určite neodporúčame cestovať a to najmä v tomto období, keď Severná Kórea provokuje celý svet svojimi jadrovými zbraňami.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 5 komentárov
Diskusia
Diskusia je len pre prihlásených
5 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
furtjsemtady9. september 2017, 16:38

Do p*dele, vždyť to je pěknější než celý za*raný New York. Je mi jasné, proč tam nedoporučujete cestovat a poznat pravdu.

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
iver11. september 2017, 8:21

chce to chodit po zemi, ne se vznášet nad zemí, jak v NY, tak Pchjongjangu. Klidně si obě místa navštivte poznejte tu pravdu. Je vidět, že moc světa jste neviděl, jako by jste byl z KLDR.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
pepas1309. september 2017, 19:47

Ti lidé tam dole si vybudovali krásnou zemi bez po..anýho kapitalizmu i navzdory všem sankcím. Se nedivým, že je to dnešním rádobyvládcům světa trnem v oku. Co kdyby se ukázalo, že miliardářů netřeba ...

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
iver11. september 2017, 8:18

když vy se nedivýte, tak já se nedivím, že se vám KLDR moc líbí

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
bambosak9. september 2017, 23:12

pravda je takova ze ten kok..t vysinutej ohrozuje okolni zeme KLDR jadernyma testama a zkouskama bal.strel ktere si litaji kam chteji a padaji kam chteji.
kazdy turista co navstivy KLDR je absolutni pokrytec a zrejme si ti lide neuvedomuji ze penize co jako turiste privezou jde na vojenske testy vseho druhu.obycejnym lidem nejde absolutne nic!!verim ze je to krasna zeme,ale jeji rezim je zlocinnej a nebezpecnej!!a cim drive padne tim lepe.ten obtloustlej sasek si myslim dostal dost let na to aby ukazal jakym smerem se chce vydat.evidentne tim nejhorsim a doufam ze ho co nejdrive svrhnou at uz ma Sev.Kor. konecne svobodu a klid. ;-)
PEACE ;)

-1 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá