Nedeľa 18. 3. 2018 meniny má Eduard

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Topánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac

Podobnosť s originálom totiž nie je náhodná a Zara to dobre vie.

19. apríl 2017, 15:44
19. apríl 2017, 15:44

Podobnosť s originálom totiž nie je náhodná a Zara to dobre vie.

To, že v Zare a jej podobných fast fashion prevádzkach nájdeš v dnešnej dobe predovšetkým cenovo dostupné verzie oblečenia, ktoré čerpá inšpiráciu zo svetových prehliadok od známych návrhárov nie je žiadnym tajomstvom a v minulom roku sme ti tak priniesli viacero pokračovaní jedného z našich seriálov, v ktorom sa venujeme práve tomuto fenoménu. Inšpirovať sa tými najlepšími hráčmi v obore nie je žiadnou hanbou, práve naopak, no medzi rozširovaním módneho obzoru a bezduchým kopírovaním trendov, ktoré majú za úlohu priniesť len okamžitý zisk je zásadný rozdiel.

 

Ak by sme totiž nosili oblečenie práve tak, ako nám to odporúčajú majitelia fast fashion reťazcov, hlavným cieľom by bolo mixovať luxusné návrhárske kúsky s ich cenovo dostupnými protikladmi, aby sme vytvorili určitý kompromis a rovnováhu, no realita je taká, že práve fast fashion predajcovia sa čoraz viac snažia byť trendsettermi a v posledných rokoch sa tak prebiehajú v tom, kto prinesie daný prvok do predaja skôr, než jeho autori. Jedným z mnohých príkladov je okrem iného aj adidas, ktorý už niekoľko mesiacov prezentuje svoju revolučnú technológiu Futurecraft.

 

Tá dokáže vytvoriť podrážku tenisiek zo špeciálneho materiálu pomocou 3D tlačiarne, no keďže samotné tenisky sa do predaja dostanú až niekedy koncom roku, Zara stihla do predaja dostať svoju verziu Futurecraft už teraz. A aby toho nebolo málo, do samotného modelu zakomponovala aj časť Pharrellových tenisiek NMD Hu. Podobný dizajnový guláš je tak záležitosťou, s ktorou sa musí vyrovnávať na pultoch Zary nie jedna značka a keďže zákon je v tomto prípade prikrátky, prinášame ti aspoň výber 10-tich modelov topánok z ich aktuálnej ponuky, ktoré to s inšpiráciou jednoznačne prehnali.

 

1.
Zara ľahká športová obuv vs. adidas Originals NMD City SockTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac2.
Zara ľahká športová nasúvacia obuv vs. Nike Zoom Mercurial FlyknitTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac3.
Zara čierna nasúvacia športová členková obuv vs. Balenciaga SpeedTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac4.
Zara čierna športová obuv s prvkami na stranách vs. adidas Originals NMD Human RaceTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac5.
Zara členková obuv s detailnými výšivkami vs. Valentino CamugardenTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac6.
Zara šľapky s uzlom vs. Puma Fenty Bow SlidesTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac7.
Zara šľapky s pierkami vs. Puma Fenty Fur SlidesTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac8.
Zara saténová športová obuv vs. Reebok Classic Leather TDCTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac9.
Zara zapletané viacfarebné sandále vs. Proenza Schouler Woven Fringe MuleTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac10.
Zara topánky na stredne vysokom podpätku z pokrčenej kože vs. Céline Ballerina PumpTopánkové kopírky zo Zary prinášajú Fenty od Rihanny, Pharrellove NMD a oveľa viac

Ktorý model topánok podľa teba Zara okopírovala najviac?
adidas Originals NMD City Sock
484 hlasov
Nike Zoom Mercurial Flyknit
80 hlasov
Balenciaga Speed
86 hlasov
adidas Originals NMD Human Race
83 hlasov
Valentino Camugarden
1591 hlasov
Puma Fenty Bow Slides
169 hlasov
Puma Fenty Fur Slides
52 hlasov
Reebok Classic Leather TDC
221 hlasov
Proenza Schouler Woven Fringe Mule
34 hlasov
Céline Ballerina Pump
563 hlasov
Tagy: Zara, copycat
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia6 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
6 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
bezmozek19. apríl 2017, 19:58

a neskopíroval ty si svoje meno "Hlava" od známeho filantropa Josepha Hellera a jeho Hlavy22 ? ... vodu kážeš a ZARU piješ kamaráde.

53 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pluto2223. máj 2017, 19:02

Prečo si mňa nespomenul? Som urazený....

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Milos19. apríl 2017, 22:26

4. sa tiez vobec nepodobaju. To potom mozes obvinovat vsetkych vyrobcov sportovej obuvy. Inak ajtak vsetky tie "kusky" su dost hnusne, takze preco by to vadilo? ;)

13 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
SybuHigh519. apríl 2017, 22:00

Všetko beriem, je to temer rovnaké, okrem tej 7 .
To si ako prišiel k tomu že je to kopírované, alebo čo i len podobné ? :D
Či obyčajné šľapky vymyslela puma ?

10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Sara66621. apríl 2017, 17:17

Však to nie je žiadna novinka že obyčajny obchod čo predáva hlavne oblečenie napodobňuje nejakú značku topánok

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
falafel19. apríl 2017, 22:43

Pekne im j*bká na gebulu v tej Zare
a ľudia to kupujú...

-5 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie