Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 4. 6. 2020 meniny má Lenka

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Tech - Hardware a audio
2
Matúš Moravčík
17. december 2016, 11:05
Čas čítania: 4:31
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš

Výber toho najlepšieho.

Matúš Moravčík
17. december 2016, 11:05
Čas čítania: 4:31
Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Keďže sú dnes pulty obchodov doslova preplnené spotrebiteľskou elektronikou, vybrať niečo z tak obrovskej ponuky nepredstavuje ľahký oriešok ani pre skúsenejších jedincov. Podstatné je, aby si každý, kto má záujem o laptop alebo niečo podobné, odpovedal na tri základné otázky. Odpovede ho potom už samé nasmerujú k tomu, čo skutočne potrebuje. Tá najzákladnejšia sa týka samotnej výbavy - potrebujem výkonný počítač? Druhá je o veľkosti displeja - potrebujem veľkú uhlopriečku? A posledná zase hovorí o konštrukcii - potrebujem prémiové materiály alebo vysokú fyzickú flexibilitu?

 

Kombinácie môžu byť, samozrejme, rôzne. Gejmer napríklad potrebuje špičkový grafický výkon vrátane väčšej uhlopriečky, no na vizuálnom či konštrukčnom spracovaní mu až tak nezáleží. Opakom je zase taký manažér, ktorý radšej siahne po prémiovo vyzerajúcom zariadení, pričom na technické špecifikácie až tak nepozerá. To však hneď neznamená, že ich pri výbere ani jeden z nich neberie do úvahy. Nadštandardné konštrukčné prevedenie sa navyše často spája s pokročilejším hardvérom, takže vieme ušetriť značné množstvo času, ktorý by bol vyžadovaný na hľadanie vhodnej kombinácie výbavy. A sedem nižšie uvedených laptopov poháňaných operačným systémom Windows je názorným príkladom. 

 

Dell XPS 13

Laptop XPS 13 od renomovanej americkej spoločnosti Dell vyniká najmä vďaka extrémne tenučkému rámiku okolo 13-palcového dotykového displeja InfinityEdge vybaveného antireflexnou vrstvou či jemným Quad HD+ rozlíšením, vďaka ktorému bude radosť na niečo pozerať. Vzhľadom k veľkosti uhlopriečky je ale jeho hliníková konštrukcia pozostávajúca i z uhlíkových vlákien skutočne kompaktná a tiež skutočne ľahká, čo poteší nejedného náročného používateľa. Tento high-end model zaujme hlavne tých, ktorí si potrpia na serióznom aj tradičnom dizajne zároveň. Ide o bežné kancelárske vizuálne spracovanie s viacerými dobre viditeľnými modernými prvkami. A pokiaľ si niekto potrpí na poriadnej elegancii, tak od budúceho mesiaca dorazí na pulty Swarovski edícia ozdobená ligotavými kameňmi. 

 

Ako naznačujú už samotné špecifikácie, Dell XPS 13 po praktickej stránke využijú predovšetkým ľudia, ktorí v rámci svojej profesie požadujú vysoké rozlíšenie alebo pestré podanie zobrazovaných farieb, čiže grafici, dizajnéri alebo fotografi. Vraj najmenšiemu 13" laptopu však nechýba ani vysoký výkon či bohaté množstvo rozličných portov v tých najmodernejších štandardoch, takže ponúka asi všetko podstatné, čo sa od poriadnej pracovnej stanice aj za bežných okolností vyžaduje.

 

Približná cena: 1 300 eur

Približná cena Swarovski edície: 1 490 eur (dostupná od decembra)

 

Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš

 

Asus ZenBook Flip UX360

Taiwanský ZenBook Flip UX360 ponúka konvertibilnú konštrukciu z kvalitného hliníku vrátane 360-stupňového otočného mechanizmu, takže si z neho vieme spraviť buď tablet alebo flexibilnú obrazovku na šikovnom stojane. Hrúbka tela nedosahuje ani 14 milimetrov, váha má 1,3 kilogramu a batéria na jedno nabitie vydrží až 12 hodín používania. Opäť 13-palcový displej s dotykovými kapacitami disponuje šetrným Full HD rozlíšením, čiže 1920 x 1080 pixelov, čo je na tak veľkú uhlopriečku doslova ideálne.

 

Keď zoberieme do úvahy jemnosť zobrazovacieho panelu a konvertibilné konštrukčné prevedenie, tak sa tento Windows laptop hodí predovšetkým milovníkom multimédií. S neaktívnou klávesnicou vie poslúžiť na pohodlné surfovanie po webe a v stojane (obrázok nižšie) zase zníži svoje nemalé nároky na priestor, takže sa bez väčších problémov zmestí i na zaprataný nočný stolík. 

 

Približná cena: od 700 eur

 

Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš

 

Lenovo Yoga 900

Tohto naozaj flexibilného fešáka z Číny tvorí komplexný, až 813 súčiastkový kovový pánt v štýle náramkových hodiniek, ktorý spája prítomnú dotykovú obrazovku a kvalitnú fyzickú klávesnicu, ktorá sa dá behom sekundy dočasne skryť. Hybridný laptop Lenovo Yoga 900 môžeme ale taktiež uviesť do podobnej polohy ako ASUS ZenBook Flip UX360 kvôli lepšiemu komfortu pri pozeraní filmu či seriálu. A áno, aj tu sú k dispozícii prémiové materiály a hi-tech špecifikácie, čiže vysoké rozlíšenie vrátane nadštandardnej výdrže batérie. Konštrukciu okolo tlačidiel klávesnice zdobí pravá koža a hardvér drží pokope precízne opracované hliníkové telo.

 

Vysoký výkon laptopu Yoga 900 zabezpečuje šiesta generácia čipsetu i7 a nadštandardný zvukový výstup zabudované stereo reproduktory JBL. Dotykový panel je tiež v jemnom QuadHD+, pričom pozostáva zo zaužívanej LCD technológie so skvelými pozorovacími uhlami. Všetko teda naznačuje tomu, že ide o ďalší multimediálny nástroj pre náročnejších. 

 

Približná cena: od 1 250 eur

 

Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš

 

Lenovo Yoga 510

Technologicky odľahčená, mierne rozmernejšia aj výrazne dostupnejšia alternatíva za high-end model Yoga 900. 14-palcový displej Lenovo Yoga 510 tentokrát dostal iba FullHD rozlíšenie, ktoré však na druhú stranu aspoň šetrí šťavu. Konštrukčné prevedenie je tentokrát v trošku jednoduchšej podobe. Unikátny kĺb nahradili dva pevné spoje z kovu a audio výbava zahŕňa aj kvalitný hardvér nesúci značku Harman.

 

Yoga 510 predstavuje priam ideálneho spoločníka pre študenta, ktorý si z neho vie spraviť šikovný tablet na pohodlné učenie ako z papierov. Jedno nabitie batérie ho udrží pri živote zhruba 8 hodín používania a vďaka rýchlemu nabíjaniu naplníme jej celú kapacitu za asi dve a pol hodiny.

 

Približná cena: okolo 600 eur

 

Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš

 

HP Spectre x360

Ani Spectre x360 nepredstavuje výnimku. Jeho konvertibilné telo z precízne brúseného hliníka možno taktiež ohýbať až v 360-stupňovom rozsahu, vďaka čomu môže fungovať vo viacerých polohách, takže vie zakaždým poskytnúť aj rozdielne používateľské skúsenosti. A už len obyčajný pohľad na jeho hliníkovú konštrukciu dáva jasne najavo, že sa prevedenie nemá vôbec za čo hanbiť. Svedčí o tom aj prítomnosť reproduktorov Bang & Olufsen či poriadne silnej batérie, ktorá by mala laptop udržať na žive jeden náročný deň.

 

HP Spectre x360 nesie veľa podobnej charakteristiky s už viackrát spomínaným ASUS ZenBook Flip UX360. Flexibilné a tenké telo z kovu, dva rovnako vyzerajúce spoje medzi dvomi hlavnými časťami konštrukcie vrátane elegantného dizajnu ocení každý používateľ, ktorý chce viac ako iba obyčajný laptop. 

 

Približná cena: okolo 800 eur

 

Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš

 

Dell Inspiron 13z Touch

Inspiron 13z Touch by sa pre zmenu dal vizuálne prirovnať ku Yoga laptopom z dielne čínskeho giganta Lenovo. Na rozdiel od nich má ale svoj vlastný, lepšie povedaný integrovaný stylus, ktorý padne vhodne predovšetkým kreatívnejším používateľom. S tým sa totiž dá kresliť obrázok alebo rovno písať text po jeho 13-palcovom displej v HD, respektíve Full HD rozlíšení, pričom konkrétny výber záleží už iba od nárokov zákazníka. A ako je vidieť na obrázku, konvertibilné hliníkové telo sa znovu dá meniť do iných podôb, a to až v 360-stupňovom rozsahu.

 

Tento bohato vybavený model môže byť užitočný ako pre vysokoškolského alebo stredoškolského študenta, tak aj pre každého, kto sa obzerá po modernejšej náhrade za bežný zošit z papiera a bežné pero s atramentom. Prejdenie na elektronickú alternatívu so sebou nesie hneď niekoľko podstatných výhod, kam nepochybne patrí aj bezpečné uschovanie vytvorených poznámok či kresieb, respektíve ich jednoduchšie zdieľanie s inými ľuďmi.

 

Približná cena: od 770 eur

 

Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš

 

Acer Switch 12 Alpha

V novšom portfóliu spoločnosti Acer figuruje aj taký model ako Switch 12 Alpha. Ten je v podstate high-end tablet s odnímateľnou klávesnicou a šikovným stojanom, ktorý vie obrazovku podržať na nami špecifikovanom uhle pohľadu, čiže ide skôr o akýsi hybrid. V zloženom stave nesie podobu bežného laptopu a ani tu výrobca nešetril kovovom, pretože je z neho takmer celé seriózne vyzerajúce telo.

 

Vďaka Switch 12 Alpha môžeme byť produktívni takmer kdekoľvek. Ak sa momentálne nachádzame vo vlaku, odpojením hardvérovej klávesnice nadobudneme kompaktnejší Windows tablet a po jej opätovnom pripojení zase takmer plnohodnotnú pracovnú stanicu. Ideálna voľba pre každého, kto je neustále na cestách.

 

Približná cena: od 900 eur

Moderné laptopy od Dell, HP alebo Lenova. 7 tipov na technologický darček, ktorými rozhodne nič nepokazíš

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
15
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.