Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
20. júna 2024 o 14:49
Čas čítania 0:33
Vincenc Novák

FOTO: Toto je najvyšší pes na svete, ľudia si ho mýlia s koňom. Zapísal sa aj do Guinnessovej knihy rekordov

FOTO: Toto je najvyšší pes na svete, ľudia si ho mýlia s koňom. Zapísal sa aj do Guinnessovej knihy rekordov
Zdroj: Guinness World Records/na voľné použitie
ZAUJÍMAVOSTI DOMÁCE ZVIERATÁ PES SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené

Najvyšší pes na svete je nemecká doga Kevin.

Kevin meria v kohútiku skoro jeden meter (konkrétne 0,97 metra). Jeho výška presahuje priemer samcov nemeckých dôg o celých osem centimetrov. Pre svoju veľkosť je podľa denníka The Guardian terčom častých vtipov poukazujúcich na jeho podobnosť s koňom.

Majitelia psieho rekordéra, manželia Tracy a Roger Wolfovci, hovorili o živote so svojím nezvyčajným domácim miláčikom v nedávnom rozhovore pre Guinnessovu knihu rekordov. Napriek svojmu majestátnemu vzhľadu sa podľa ich slov niektorých vecí bojí, najmä domáceho vysávača.

„Nedovolí, aby sa k nemu priblížil na menej ako meter! Bude skákať a utekať, aby sa mu vyhol,“ povedala majiteľka. Kevin vraj zje až desať jedál denne, pričom stále zostáva štíhly. Väčšinu času trávi driemaním alebo kradnutím jedla z kuchynskej linky, na ktorú vďaka svojej výške ľahko dosiahne.

Domov
Zdieľať
Diskusia