Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
20. novembra 2023 o 14:55
Čas čítania 0:55
Karolína Uličná

Shakiru odsúdili: Dostala trojročnú podmienku a pokutu 7,3 milióna

OSOBNOSTI DANE OSOBNOSTI PENIAZE SHAKIRA
Uložiť Uložené

Speváčku odsúdili za daňové podvody.

Kolumbijská popová speváčka Shakira, ktorá čelila viacerým obvineniam v súvislosti s možnými podvodmi na daniach, uzavrela dohodu so španielskou prokuratúrou. Súhlasila so zaplatením pokuty vo výške 7,3 milióna eur i s trojročným podmienečným trestom, informujú agentúry AFP a DPA.


Speváčka, vlastným menom Shakira Isabel Mebarak Ripollová, sa v pondelok osobne dostavila na súd v Barcelone, kde sa malo začať 12-dňové súdne konanie v jednom z prípadov, v ktorom je obvinená z daňových podvodov.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)


Po dlhodobom popieraní akéhokoľvek pochybenia sa Shakira napokon priznala k obvineniam, že nezaplatila 14,5 milióna eur na daniach z príjmoch v rokoch 2012 až 2014. Predtým tvrdila, že v tomto čase mala daňovú povinnosť na Bahamách, nie v Španielsku.


Prokuratúra pre speváčku v tejto kauze pôvodne žiadala osem rokov väzenia a pokutu vo výške takmer 24 miliónov eur. Priznaním viny sa Shakira vyhla nielen súdnemu procesu, ale aj možnému trestu odňatia slobody, vysvetľuje DPA.


Vo vyhlásení, ktoré poskytla britskej tlačovej agentúre Press Association, Shakira uviedla, že je pripravená „prekonať stres a emocionálnu záťaž“, ktoré jej tento prípad spôsobil.


„Hoci som bola odhodlaná obhájiť svoju nevinu v súdnom procese, o ktorom boli moji právnici presvedčení, že by vyniesol verdikt v môj prospech, rozhodla som sa túto záležitosť konečne vyriešiť. A to v najlepšom záujme svojich detí, ktoré nepotrebujú to, aby ich matka v tomto boji obetovala svoje osobné blaho,“ tvrdila speváčka.

Domov
Zdieľať
Diskusia