Spravodajsk├Ż port├íl pre modern├║ gener├íciu, ktor├í sa zauj├şma o aktu├ílne dianie.
Zauj├şma ┼ąa aktu├ílne dianie? Spr├ívy z domova aj zo sveta n├íjde┼í na spravodajskom webe. ─î├ştaj report├í┼że, rozhovory aj koment├íre z r├┤znych oblast├ş. Sleduj Refresher News, ak chce┼í by┼ą v obraze.
Kliknut├şm na tla─Źidlo ┼ąa presmerujeme na news.refresher.sk
Tento ─Źl├ínok je PR spr├íva spolo─Źnosti Unilabs.
9. novembra 2023, 9:30
─îas ─Ź├ştania 1:26
Sponzorovan├Ż obsah

Na Slovensku pribudne ro─Źne viac ako 2000 pr├şpadov karcin├│mu prostaty. Tento test ti odhal├ş, ─Źi mus├ş┼í uteka┼ą k urol├│govi

Na Slovensku pribudne ro─Źne viac ako 2000 pr├şpadov karcin├│mu prostaty. Tento test ti odhal├ş, ─Źi mus├ş┼í uteka┼ą k urol├│govi
Zdroj: Adobe Stock
ZDRAVIE RAKOVINA ZDRAVÉ STRAVOVANIE ZDRAVIE
Ulo┼żi┼ą Ulo┼żen├ę

Vie┼í o tom, ┼że rakovina prostaty je tret├şm naj─Źastej┼í├şm mal├şgnym ochoren├şm u mu┼żov?

November nie je zn├ímy len pre svoje sychrav├ę po─Źasie a popadan├ę listy. Je to tie┼ż mesiac hnutia Movember (spojenie anglick├ęho slova moustache a slova november). Po─Źas 30 dn├ş si mu┼żi nechaj├║ nar├ís┼ą brady a komunikuj├║ o d├┤le┼żitosti prevencie rakoviny prostaty a in├Żch onkologick├Żch ochoren├ş, ktor├ę sa t├Żkaj├║ najm├Ą mu┼żov.

Ministerstvo zdravotn├şctva Slovenskej republiky informuje, ┼że za rok 2021 evidujeme na Slovensku takmer 2800 nov├Żch pr├şpadov rakoviny prostaty. Pribli┼żne┬á600 mu┼żov ro─Źne na t├║to chorobu zomiera.

unilabs, prostata
Zdroj: Nierakovine.sk

Vy┼íetrenie prostaty pre v├Ą─Ź┼íinu nie je┬ápr├íve najpr├şjemnej┼í├şm z├í┼żitkom. Len┼że toto nie je n├ívod, ako sa vyhn├║┼ą prevent├şvnej prehliadke u urol├│ga. Pravdou toti┼ż je, ┼że by ho mal nav┼ít├şvi┼ą ka┼żd├Ż chlap po ┼ítyridsiatke, aj ke─Ć maj├║ mu┼żi pred t├Żmto lek├írom niekedy a┼ż nezdrav├Ż odstup. Pri─Źom slovo nezdrav├Ż plat├ş doslovne ÔÇô ide toti┼ż nielen o zdravie, ale niekedy doslova o ┼żivot.

Ako zist├ş┼í, ─Źi m├í┼í zdrav├║ prostatu?

Posta─Ź├ş ti len jeden test. Na vy┼íetrenie sa objedn├í┼í cez str├ínku sk.unilabs.online, kde zadaj ÔÇ×skr├şning prostatyÔÇť. Skr├şning prostaty je vy┼íetrenie stanoven├şm PSA (prostatick├Ż ┼ípecifick├Ż antig├ęn ÔÇô bielkovina) v krvi. Ak sa jeho hodnoty nach├ídzaj├║ mimo stanoven├ęho referen─Źn├ęho rozsahu ÔÇô tej zdravej normy, m├┤┼że to nazna─Źova┼ą rakovinu alebo aj in├ę probl├ęmy s prostatou.

unilabs, prostata
Zdroj: Unilabs

Aby v┼íak bolo vy┼íetrenie presn├ę, porovn├íva sa s┬á─Ćal┼í├şm nameran├Żm parametrom p2PSA a┬áv├Żsledn├ę sk├│re povie, v┬áakej kond├şcii je tvoja prostata. Cel├ę objednanie sa na odber je celkom jednoduch├ę. Nepotrebuje┼í ┼żiadny v├Żmenn├Ż l├şstok od ÔÇ×obvo─Ć├íkaÔÇť ani urol├│ga, ni─Ź. Odber krvi zo ┼żily si dohodne┼í na presn├Ż ─Źas a miesto a potom len ─Źak├í┼í na v├Żsledky testov, ktor├ę ti pr├şdu bu─Ć esemeskou, alebo do e-mailu.

V┬átomto pr├şpade je laborat├│rna diagnostika super ÔÇô pom├┤┼że toti┼ż odhali┼ą onkologick├ę ochorenie v┬ájeho ranom ┼ít├ídiu, ke─Ć je prakticky bezpr├şznakov├ę. A┬áto m├┤┼że doslova zachr├íni┼ą ┼żivot ÔÇô pri jeho v─Źasnom zachyten├ş sa a┼ż 97 pacientov zo 100 vylie─Źi.

Objednaj sa na skr├şning prostaty

Pokia─ż pri mo─Źen├ş vid├ş┼í krv, poci┼ąuje┼í bolesti v panve alebo m├í┼í in├ę pr├şznaky, ur─Źite ne┼ípekuluj a objednaj sa na vy┼íetrenie. Pravideln├í prevencia je d├┤le┼żit├í pre ka┼żd├ęho mu┼ża, najm├Ą pre t├Żch, ktor├ş maj├║ viac ako 40 rokov. So st├║paj├║cim vekom st├║pa aj riziko vzniku rakoviny prostaty. Ak chce┼í zisti┼ą, ─Źi m├í┼í zdrav├║ prostatu, alebo posla┼ą svojho otca ─Źi dedka na kontrolu, nav┼ít├şv str├ínku sk.unilabs.online.

Sp├Ą┼ą
Zdie─ża┼ą
Diskusia