Spravodajsk├Ż port├íl pre modern├║ gener├íciu, ktor├í sa zauj├şma o aktu├ílne dianie.
Zauj├şma ┼ąa aktu├ílne dianie? Spr├ívy z domova aj zo sveta n├íjde┼í na spravodajskom webe. ─î├ştaj report├í┼że, rozhovory aj koment├íre z r├┤znych oblast├ş. Sleduj Refresher News, ak chce┼í by┼ą v obraze.
Kliknut├şm na tla─Źidlo ┼ąa presmerujeme na news.refresher.sk
24. mája 2023, 17:00
─îas ─Ź├ştania 1:15
Richard Balog

Hodinky Patek Philippe, ktor├ę vlastnil posledn├Ż ─Ź├şnsky cis├ír, predali za 6,2 mili├│na dol├írov

Hodinky Patek Philippe, ktor├ę vlastnil posledn├Ż ─Ź├şnsky cis├ír, predali za 6,2 mili├│na dol├írov
Zdroj: Phillips
MÓDA HODINKY MÓDA
Ulo┼żi┼ą Ulo┼żen├ę

Spolo─Źnos┼ą Phillips predala celkovo 12 kusov hodiniek Patek Philippe s celkovou hodnotou 6,6 mili├│na dol├írov.

Spolo─Źnos┼ą Philips v─Źera vo svojom novom ├ízijskom s├şdle v Hongkongu usporiadala predaj┬ávz├ícnych hodiniek na podujat├ş┬áThe Imperial Patek Philippe. Predali v┼íetk├Żch dvan├ís┼ą┬ákusov, ktor├ę patrili posledn├ęmu ─Ź├şnskemu cis├írovi Pchu Imu, v hodnote 6,6 mili├│na dol├írov.

V├Ą─Ź┼íinu z celkovej sumy ukrojil platinov├Ż┬ámodel Patek Philippe┬áCalatrava s referen─Źn├Żm ─Ź├şslom 96QL, za ktor├ę nov├Ż majite─ż zaplatil 6,2 mili├│na dol├írov.

Odpor├║─Źan├ę
Toto je 6 online obchodov, v ktor├Żch k├║pi┼í origin├ílne modely ┼ívaj─Źiarskych hodiniek z druhej ruky   Toto je 6 online obchodov, v ktor├Żch k├║pi┼í origin├ílne modely ┼ívaj─Źiarskych hodiniek z druhej ruky 21. m├íja 2023, 18:15
Hodinky od ┼ívaj─Źiarskej zna─Źky Patek Philippe, ktor├ę vlastnil posledn├Ż ─Ź├şnsky cis├ír, vydra┼żili za 6,2 mili├│na dol├írov.
Hodinky od ┼ívaj─Źiarskej zna─Źky Patek Philippe, ktor├ę vlastnil posledn├Ż ─Ź├şnsky cis├ír, vydra┼żili za 6,2 mili├│na dol├írov. Zdroj: Philips

Tento historick├Ż┬ák├║sok zo ┼ívaj─Źiarskych dieln├ş┬áz├şskal po ┼íiestich min├║tach dra┼żby miestny zberate─ż. Predaj t├Żchto hodiniek stanovil tri rekordy ÔÇô ide o najvy┼í┼íiu sumu za ak├ęko─żvek vyhotovenie modelu s referen─Źn├Żm ─Ź├şslom 96 Quantieme Lune, z├írove┼ł je to najvy┼í┼í├ş predaj ak├Żchko─żvek n├íramkov├Żch hodiniek, ktor├ę predt├Żm vlastnili cis├íri, a je to aj najhodnotnej┼íia polo┼żka, ak├║ kedy spolo─Źnos┼ą Philips realizovala v ├üzii.

ÔÇ×Sme hrd├ş na nad┼íen├Ż ohlas, ktor├Ż sme zaznamenali od zberate─żov na medzin├írodnej ├║rovni, ke─Ć hodinky a artefakty putovali po celom svete a potom pril├íkali ├║─Źastn├şkov z 56 kraj├şn vo veku od 25 do 60 rokov, ─Źo sa zapojili do aukcie. Boli sme tie┼ż svedkami toho, ┼że o diela v dne┼ínej aukcii sa uch├ídzalo mno┼żstvo zberate─żov z r├┤znych zberate─żsk├Żch kateg├│ri├ş, ako s├║ ─Ź├şnske obrazy, keramika a staro┼żitnosti, ktor├ş s├║ v spolo─Źnosti Philips nov├ş,ÔÇť ozn├ímil v spr├íve ved├║ci oddelenia hodiniek pre ├ízijsk├Ż regi├│n spolo─Źnosti Philips Thomas Perazzi.┬á

Pchu I┬ábol zberate─żom hodiniek a vz├ícny┬ák├║sok┬ázdedil po svojich predkoch. Hodinky si ponechal aj po─Źas svojho pobytu vo v├Ązen├ş v Sovietskom zv├Ąze, ke─Ć mu Sovieti dovolili ma┼ą v kufri tajn├║ priehradku, v ktorej mal ukryt├ę zlato, ┼íperky a pravdepodobne aj tento model┬áPatek Philippe, uv├ídza port├íl Hodinkee.┬á

Okrem svojej bohatej┬áhist├│rie a spojitosti s posledn├Żm ─Ź├şnskym cis├írom s├║ hodinky vz├ícne a d├┤le┼żit├ę aj v samotnej hist├│rii zna─Źky Patek Philippe. Ide┬álen o ├┤sme kompletn├ę kalend├írne mesa─Źn├ę hodinky s referen─Źn├Żm ─Ź├şslom 96 a tretie zn├íme hodinky Quantieme Lune z platiny. Ostatn├ę dvoje sa nach├ídzaj├║ v m├║zeu Patek Philippe.

Takto vyzeraj├║ hodinky Patek Philippe┬áCalatrava s referen─Źn├Żm ─Ź├şslom 96QL za 6,2 mili├│na dol├írov v detaile.┬á

Domov
Zdie─ża┼ą
Diskusia