Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
16. mája 2023, 9:30
Čas čítania 7:09
Tímea Krauszová

Rozvod pred tridsiatkou: Mladí Slováci prezradili, prečo sa tak skoro zosobášili aj čo viedlo k rozvodu

REFRESHER O VZŤAHOCH A LÁSKE VZŤAHY
Uložiť Uložené

Medzi najčastejšie príčiny rozvodov na Slovensku patrí rozdielnosť pováh, názorov a záujmov, ale páry často uvádzajú aj neveru či alkoholizmus. Stretli sa s nimi aj ľudia, ktorí nám porozprávali o svojich rozvodoch.

Kristína sa s dnes už bývalým manželom pozná od svojich dvanástich, chodila s ním od sedemnástich, vydala sa v devätnástich a o osem rokov neskôr prišiel rozvod. Koniec manželstva podporili rôzne traumy z detstva, ktoré sa im nepodarilo riešiť pred sobášom, a takisto nezrelosť.

Bývalí manželia majú spolu dve deti. „Bola to moja životná láska, ale mali sme problémy. Časom som si uvedomila, že takto žiť nemôžem. Neustále som sa bála, manžel často vybuchoval, nevedela som, čo ho rozhnevá a čo nie. Z domu aj z manželstva som utiekla.“

Rozvod je v slovenskej spoločnosti stále tabu. Vo všeobecnosti sa vníma ako zlyhanie či tragický koniec lásky, najmä v prípadoch, keď sa manželstvo skončí po pár rokoch ešte pred tridsiatkou. Nie každý náš respondent však s týmto stereotypom súhlasí.

Rozprávali sme sa s ľuďmi, ktorí zažili rozvod v mladom veku. Povedali nám, ako to prežívali, čo na to hovorili ich známi, ako sa vyrovnali s nálepkou rozvedený či rozvedená a aké to bolo, vhupnúť do sveta randenia po rokoch manželstva. 

Odporúčané
Vzrušuje ho, keď má jeho frajerka sex s iným mužom. Michal nám opísal svoje zážitky s „cuckoldingom“ Vzrušuje ho, keď má jeho frajerka sex s iným mužom. Michal nám opísal svoje zážitky s „cuckoldingom“ 22. februára 2024, 12:30

Otázkam rodičovstva, vzťahom s deťmi, vzťahom medzi kamarátmi aj tým partnerským sa venujeme pravidelne. Rozoberáme neveru, manželstvo či netradičné vzťahové usporiadania. Podpor našu prácu a pridaj sa do klubu Refresher+. Okrem prístupu k článkom ti pribalíme aj výhodné benefity.

Kristína: Dnes by som sa nerozviedla

Kristína (31) vraví, že sa rozviedli, pretože neboli zrelí na manželstvo, ale svoju úlohu zohrali aj nespracované traumy z detstva. Vzhľadom na ochranu jej súkromia a súkromia jej detí neuvádzame jej celé meno.

Odporúčané
A žijú šťastne až dodnes? Naši čitatelia vysvetľujú, prečo sa rozhodli (ne)zosobášiť A žijú šťastne až dodnes? Naši čitatelia vysvetľujú, prečo sa rozhodli (ne)zosobášiť 10. októbra 2021, 14:30

S exmanželom ostali kamarátmi a vraví, že paradoxne je dnes ich vzťah lepší. Majú dohodnutú striedavú starostlivosť, ale muž ju aj ich dve deti navštevuje podľa svojich možností.

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 136544 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Prečo sa Kristínino manželstvo skončilo rozvodom.
  • Čo hovoria naši čitatelia, ktorí sa rozviedli, na proces rozvodu a či to ľutujú.
  • Aké to je randiť, keď sa ako čerstvý tridsiatnik rozvedieš.
Domov
Zdieľať
Diskusia