Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. októbra 2022, 12:30
Čas čítania 12:20
Adam Novosad

Úplná začiatočníčka za víkend pri tyči zarobí 400 eur, hovorí Martina z hostesingovej agentúry. Erotické služby sú tabu (Rozhovor)

REFRESHER NEZVYČAJNÉ POVOLANIA ROZHOVORY SEXUALITA
Uložiť Uložené

Martina sa po 16 rokoch v biznise rozhodla pretaviť skúsenosti z tancovania do vlastnej agentúry pre hostesky a tanečnice.

„Zo svojej skúsenosti viem, že keď som tancovala a ku klientovi som bola otočená chrbtom, občas som sa otočila naspäť a on mal vyzlečené nohavice. Je na žene, ako sa k tomu postaví. Ja som vždy povedala, že sa buď klient oblečie, alebo končíme. Ak tanečnica nechá muža masturbovať, to je už veľmi zlé,“ hovorí majiteľka agentúry pre tanečnice a nápojové hostesky Martina’s Agency.

Odporúčané
Gabriel robí na lodi v Severnom mori: Na 23. narodeniny som si kúpil byt a Ford Mustang. Kapitán zarobí 700 eur denne (Rozhovor) Gabriel robí na lodi v Severnom mori: Na 23. narodeniny som si kúpil byt a Ford Mustang. Kapitán zarobí 700 eur denne (Rozhovor) 9. októbra 2022, 9:30

Martina Harabišová tancovala v pánskych kluboch viac ako 15 rokov, no keď nadobudla pocit, že úroveň tanečníc aj klientov upadá, rozhodla sa založiť si vlastnú agentúru pre hostesky a tanečnice a baby dnes učí, ako zaujať, podmaniť si klienta a napokon kráľovsky zarobiť. 

My sme sa jej pýtali aj na to, čo hovorí na ponúkanie erotických služieb tanečnicami, ktoré sa nechajú prehovoriť klientmi, koľko tanečnice a nápojové hostesky zarobia a prečo sa klienti stále snažia baby prehovoriť, aby im na súkromných šou ponúkli „niečo viac“. 

Ak si chceš prečítať viac rozhovorov s ľuďmi, ktoré majú nezvyčajné povolanie, klikaj na tento odkaz. Pridaj sa do nášho klubu Refresher+ a čítaj všetky prémiové články bez obmedzenia.

striptíz, hostes, tanečnice
Zdroj: Instagram/Martina’s Agency

Ako vznikol nápad založiť si vlastnú agentúru pre hostesky?Zábave pre dospelých, ako tento biznis volám, sa venujem už 16 rokov. Ako tanečnica som pracovala posledných 15 rokov, kým som s kariérou neskončila minulý rok v novembri. Mám bohaté skúsenosti, tak som si povedala, že si založím vlastnú agentúru a budem sa špecializovať na začínajúce tanečnice a nápojové hostesky.

Keď som začínala, neexistovali agentúry s takým prístupom, aký mám k ženám ja. Aj keď som vždy zarobila nadštandardne oproti tomu, keby som mala bežné zamestnanie, naozaj zaujímavé peniaze som začala zarábať až po 10 rokoch.

Viackrát sa už stalo, že slečna poslala fotky, ale po príchode do klubu ani zďaleka nevyzerala tak, ako sľubovala, tak ju rovno otočili a poslali domov.

Pod pojmom hostesing si väčšina ľudí zrejme predstaví hostesky na rôznych akciách, ktoré stoja a usmievajú sa na hostí.

O eventové hostesky by som chcela agentúru rozšíriť v budúcnosti. Viem, že táto oblasť má potenciál, pretože sa žena dostane na zaujímavé podujatia, akcie či festivaly, čo každého láka. Je dôležité uvedomiť si, čo všetko práca na eventoch zahŕňa. Nie je to len o tom, že hosteska stojí a usmieva sa.

Odporúčané
Slovák Adam na Burning Man: Ľudia si obviazali bagandže igelitom a tancovali v bahne. Vedľa mňa sa zabával aj Channing Tatum Slovák Adam na Burning Man: Ľudia si obviazali bagandže igelitom a tancovali v bahne. Vedľa mňa sa zabával aj Channing Tatum 10. septembra 2023, 14:30

Event hostesing býva väčšinou spojený s cateringom, takže hostesky obsluhujú a prakticky pracujú ako servírky, len sú krajšie oblečené. Ani finančne to nie je odmeňované nejako závratne – hosteska si na eventoch môže zarobiť okolo 170 až 200 korún (7 – 8 eur) za hodinu, ak natrafí na dobrého klienta, tak možno 250 korún (10 eur).

Na druhej strane keď sa bavíme o zárobkoch nápojových hostesiek a tanečníc, tie môžu byť astronomické. Záleží len na tom, kde konkrétna slečna pracuje a ako vie samu seba prezentovať. Pokiaľ chce zarábať veľké peniaze, potrebuje mať nejakú úroveň. To sa ženy snažím naučiť.

Odporúčané
Adrián sa živí ako vyhadzovač: Chalaniskovi som musel odfúknuť lajnu koksu, keď si ju rysoval rovno na stole v podniku (Rozhovor) Adrián sa živí ako vyhadzovač: Chalaniskovi som musel odfúknuť lajnu koksu, keď si ju rysoval rovno na stole v podniku (Rozhovor) 11. septembra 2022, 9:30

Máš kluby len v Česku alebo aj na Slovensku, či v Rakúsku?

Máme kluby v Českej republike, v Rakúsku aj na Slovensku, ale nie v Bratislave. V Rakúsku máme kluby vo Viedni pre nápojové hostesky a nočný klub v Alpách.

Ja zatiaľ nemám portfólio klubov až také veľké, pretože som agentúru zakladala vo februári 2019 a povolenie od ministerstva práce sme dostali začiatkom roka 2020, keď hneď prišla korona. Ale neustále nám kluby pribúdajú.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Martina’s Agency

Vybavuješ prácu tanečniciam a nápojovým hosteskám v nočných kluboch pre pánov. Mýtus hovorí, že takéto ženy musia hosťom ponúkať extra erotické služby, ak si chcú zarobiť.

Nie je potrebné ponúkať nič nad rámec tancovania. Ale vždy je to o ľuďoch. Ak sa nájde slečna, ktorá je pre peniaze schopná prekročiť všetky hranice, tak to, samozrejme, vrhá zlé svetlo na našu prácu.

Mojou víziou je pozdvihnúť úroveň tohto odboru, podeliť sa o know-how, ale bez toho, aby moje tanečnice museli ponúkať erotické služby. Tie ani nie sú v kompetencii tanečnice. Naozaj to myslím vážne, preto sme jediná agentúra svojho druhu, ktorá má povolenie od ministerstva práce a sociálnych vecí.

Je pre teba v agentúre užitočné, že máš dlhoročné skúsenosti s tancovaním ty sama?

Sama som kedysi tancovala cez niekoľko agentúr, ktoré mi pripadali veľmi neosobné. Nevedela som, kto za nimi stojí. V jednej agentúre som v živote nevidela paniu, ktorá mi sprostredkovala prácu, komunikovali sme len cez e-mail.

Odporúčané
Ľuboš vlastní fotolab: Ľudia si u nás bežne tlačia svoje akty. Raz sme fotili staršiu paniu na parte, aj keď bola ešte živá Ľuboš vlastní fotolab: Ľudia si u nás bežne tlačia svoje akty. Raz sme fotili staršiu paniu na parte, aj keď bola ešte živá 3. septembra 2023, 9:30

Vybrala som si klub, poslala fotky, ona sa opýtala, či je klub dostupný, a už som tam šla pracovať. Nikto ani nevedel, či naozaj vyzerám tak ako na fotkách. Viackrát sa už stalo, že slečna poslala fotky, ale po príchode do klubu ani zďaleka nevyzerala tak, ako sľubovala, tak ju rovno otočili a poslali domov.

Zo začiatku som si preto dávala námahu, aby som sa s babami stretávala osobne. Keď sa začala pandémia, prešli sme na online stretnutia, čo je veľká úspora času. Osobný pohovor prebieha cez kameru, následne chcem od ženy fotky na posúdenie. 

Martina's Agency
Zdroj: Martina’s Agency

Zaujímali by ma ženy, ktoré sa ti do agentúry hlásia. Akú motiváciu majú na to, aby začali tancovať?

Snažím sa sústrediť na kvalitu, nie kvantitu. Chcem, aby tie baby nejako vyzerali. Musia mať niečo v hlave, pretože veľkou súčasťou ich práce v kluboch je komunikácia s klientmi. Nielen to, konverzácia s klientmi by mala byť na nejakej úrovni a mala by mať zmysel.

Hlási sa mi všehochuť. Hlásia sa mi dokonca panie, ktoré majú vyše 50 rokov. Naozaj niekedy neviem, či sa mám začať smiať alebo plakať. Myslím, že podľa grafiky, ktorú používam, musí byť každému jasné, že potrebujem niekoho mladšieho, kto vie tancovať. A kto nejako vyzerá.

Hlásia sa mi aj ženy, ktoré nemajú zuby. Viem, že dnes je situácia ťažká, z bežného príjmu človek často nevyžije, tak ženám hneď napadne, že pôjdu k tyči. Ale tak to nefunguje.

Odporúčané
5 najlepších lubrikantov a masážnych olejov na sex: Kedy si radšej kúpiť silikónový a aký je medzi nimi rozdiel? 5 najlepších lubrikantov a masážnych olejov na sex: Kedy si radšej kúpiť silikónový a aký je medzi nimi rozdiel? 28. augusta 2023, 11:00

O tieto ženy nie je záujem?Veľa žien, ktoré sa hlásia, má napríklad len základné vzdelanie. Niežeby som cielila výlučne na vysokoškolsky vzdelané ženy, ale môžem povedať, že väčšina z našich tanečníc sú aktuálne vysokoškoláčky. Ale netrvám na tom.

Mám podmienky, ktoré musí žena spĺňať, a mám aj kurzy, ktoré si ženy plne hradia zo svojho, ale naučia sa tam všetko potrebné na to, aby mohli začať tancovať. Ja im ponúkam, že ich naučím pracovať tak, aby si za jediný víkend dokázali naspäť zarobiť všetky investované peniaze.

Každej babe vysvetlím, že toto je topless tancovanie, takže v priebehu vystúpenia si vyzlieka vrchný diel spodnej bielizne, aby bolo vidieť poprsie. V tomto bode sa niektoré ženy zľaknú a uvedomia si, že to nie je nič pre ne.

Teraz sa rozprávame online u teba v súkromnej miestnosti na videohovore. Ako takýto prvý kontakt prebieha s potenciálnou tanečnicou?

Pošlem jej úvodný text, v ktorom načrtnem, o čo konkrétne ide. Veľa slečien si nevie predstaviť, v čom práca tanečnice spočíva. Máme kluby, ktoré hľadajú gogo tanečnice, ktoré sa vôbec nemusia vyzliekať.

Tam sú zárobky rôzne, pretože gogo tanečnica na diskotéke, ktorej úlohou je roztancovať klub, dokáže zarobiť okolo 1 500 až 2 000 korún (60 až 80 eur). Ale to je konečná, viac už nezarobí. Tancuje sa 30 minút a 30 minút je pauza, celkovo je to práca na 4 hodiny.

Odporúčané
Slovák robí na lešeniach v Nemecku: Mám tu taký dobrý plat, že do pár rokov chcem nakúpiť byty a zarábať na prenájme (Rozhovor) Slovák robí na lešeniach v Nemecku: Mám tu taký dobrý plat, že do pár rokov chcem nakúpiť byty a zarábať na prenájme (Rozhovor) 27. augusta 2023, 14:30

Každej babe vysvetlím, že toto je topless tancovanie, takže v priebehu vystúpenia si vyzlieka vrchný diel spodnej bielizne, aby bolo vidieť poprsie. V tomto bode sa niektoré ženy zľaknú a uvedomia si, že to nie je nič pre ne. Ak majú naďalej záujem, vyplnia mi dotazník, kde uvedú, aké majú skúsenosti, a až potom spolu absolvujeme online pohovor.

V prípade, že žena prejde pohovorom, nasledujú kurzy. Máme viacero kurzov zameraných na sebavedomie, sebadôveru, sebaúctu, pohybové zručnosti či komunikačné a predajné schopnosti.

Tancovať bez vyzliekania alebo popíjania s klientmi sa teda veľmi neoplatí.
Nápojové hostesky a tanečnice pri tyči to majú inak. Záleží na tom, ako veľmi ženu motivujú peniaze. Ak chce zarobiť čo najviac, odtancuje si svojich pár minút pri tyči, ide za klientmi a snaží sa ich vytiahnuť na súkromný tanec. Ak si chce len privyrobiť, môže sa uspokojiť ako nápojová hosteska, ktorá len sedí na bare, robí spoločnosť klientom a popíja s nimi.

Podmienky v kluboch sú rôzne. Niekde dostane hosteska 20 percent z ceny drinku, inde môže dostať až 40 percent. Bežný smrteľník si nevie predstaviť, koľko stoja nápoje v najlepších kluboch v Prahe. Ceny sú veľmi nadhodnotené, takže za fľašu šampanského tam môže klient zaplatiť aj 7 000 korún (285 eur). To je iný svet.

Martina's Agency
Zdroj: Martina’s Agency

Vie klient, aký percentuálny podiel majú baby z drinkov?

Klient nevie, aký podiel má hosteska alebo tanečnica z drinku. Ani by mu to tie baby nemali hovoriť.

Hovorila si, že si od záujemkýň pýtaš fotky predtým, ako ich pošleš do klubu. Čo na nich musí byť vidno?

Od žien si vždy pýtam fotky s mejkapom, bez mejkapu a fotky celej postavy. Ak ma osloví priamo cez môj web, tak rovno posiela fotky. Ak ma osloví cez inzerát, tak hneď nevyžadujem fotky, ale baby najskôr prechádzajú dotazníkom a pohovorom. Stačí mi, že ju vidím cez kameru, aby som si urobila obraz o tom, ako vyzerá.

Predstavme si, že si s babou spokojná a berieš ju. Ako vyzerá jej prvý pracovný deň v klube?

Kým babu pustím do klubu, musí najskôr prejsť kurzom zameraným na individuálnu pohybovú prípravu, ktorý trvá dve hodiny. Neočakávam, že začiatočníčka bude hneď top tanečnica, preto si myslím, že takýto kurz jej dodá sebavedomie. Keď som začínala ja, nikto ma nič neučil, hodili ma do vody a musela som plávať. Nebolo to ideálne.

Odporúčané
Dal som si spraviť obriezku: Je zákrok skutočne natoľko bolestivý a aké má výhody? (Reportáž) Dal som si spraviť obriezku: Je zákrok skutočne natoľko bolestivý a aké má výhody? (Reportáž) 27. augusta 2023, 12:30

Aj preto sa snažím svoje dievčatá lepšie pripraviť. Najskôr mi natočia krátke video, aby som videla, ako sú na tom pohybovo. Pre baby je to veľký výstup z komfortnej zóny, no keď vidím, že niekto s tým videom má obrovský problém, hneď viem, že na tú prácu proste nemá.

Vždy im to prezentujem tak, že ak chceš profesionálne tancovať, tak toto je prechádzka ružovou záhradou. Vždy apelujem na to, že súkromie mojich tanečníc je najdôležitejšie, takže sa nikto nemusí báť, že by to video niekam uniklo.

Mnohé naše tanečnice sú vysokoškoláčky. Sama som bola vysokoškoláčka, keď som tancovala, a nebolo v mojom záujme, aby o tom ktokoľvek vedel. Komu som chcela, tomu som to povedala.

Aký je najdôležitejší tip pre baby, ktoré chcú byť tanečnice, ale aj piť drinky s klientmi a zarobiť čo najviac?

Vždy sa riadim tým, že všetkého veľa škodí. Je to ako v bežnom živote. Musíš nájsť balans, lebo klientov najviac odrádza, ak naňho baby príliš tlačia. Babám vysvetľujem, aby to vnímali aj zo svojho pohľadu – keď niekam idem a cítim, že na mňa niekto tlačí, tak ani neviem, či tam naozaj chcem byť, automaticky ma to odradí a odídem.

Hovorila si o kurzoch, ktorými baby pred tancovaním v klube prechádzajú.

Máme balíček celkovo štyroch kurzov, bez ktorých babu nepustím do klubov. Potom ich zaujme nejaký klub, vyberú si konkrétny podnik, ktorý im vyhovuje, ale kým im potvrdím angažmán, tak baby nevidia kontakty na kluby, aby mi nechodili do podnikov priamo a neobchádzali agentúru. To by škodilo môjmu biznisu.

V momente, keď majú potvrdenú prácu, otváram im všetky informácie. Už predtým vidia finančné ohodnotenie, pracovné podmienky aj fotky klubu.

Pokiaľ je dievča tanečnica pri tyči, môže, ale nemusí piť s klientmi. Kluby však majú takéto baby rady, lebo to pre ne znamená extra príjem.

Čo sa deje, keď baba prvýkrát príde do klubu?

Slečnám ukážu pravidlá, vysvetlia, kde čo nájdu, a povedia im, ako to u nich funguje. Buď sa tancuje tak, že tanečnica začína po konkrétnej kolegyni, inde to majú nastavené podľa konkrétneho času.

Odporúčané
Bojíš sa, že si pri sexe niečo chytila? Povieme ti, kde na Slovensku sa môžeš otestovať zadarmo aj ako to prebieha Bojíš sa, že si pri sexe niečo chytila? Povieme ti, kde na Slovensku sa môžeš otestovať zadarmo aj ako to prebieha 22. augusta 2023, 9:30

Ak sú to tanečnice pri tyči, tancujú 10 až 15 minút, záleží, koľko tanečníc je v klube. Ak je v klube šesť tanečníc, za hodinu baba odtancuje 10 minút a 50 minút má na to, aby si zarábala extra peniaze na konzumácii s klientmi. Príde ku klientovi, ponúkne mu spoločnosť, ktorú on prijme alebo odmietne.

Ak spoločnosť prijme, objedná jej drinky a nadväzujú konverzáciu. Klasickú konverzáciu, nie je na nej nič zvláštne. Niekedy v tom baby hľadajú komplikácie, ale vysvetľujem im, že je to rovnaké, ako keď ideš do klubu a osloví ťa muž, len tentoraz prichádza iniciatíva z tvojej strany.

Je úlohou nápojovej hostesky, aby klient nevedel, že sedí s hosteskou, ale myslel si, že zbalil bežnú babu?

Klienti to v podstate vždy vedia. Tanečnica má napríklad výhodu v tom, že vykonáva rovnakú prácu ako nápojová hosteska, ale popritom si zarobí aj za tancovanie. Za tanec má fixný plat.

Pokiaľ je dievča tanečnica pri tyči, môže, ale nemusí piť s klientmi. Kluby však majú takéto baby rady, lebo to pre ne znamená extra príjem. Môžu byť aj baby, ktoré iba tancujú na pódiu alebo robia len súkromné šou pre klientov.

V niektorých kluboch je možné piť nealko, ale vtedy tie provízie nie sú zaujímavé. Hlavná motivácia klienta zvyčajne spočíva v tom, že tú babu opije a možno ju potom presvedčí na niečo viac. Na to si musia ženy v tomto biznise dávať pozor.

Odporúčané
Lucia je šoférka autobusu v Rakúsku: Zarábam tu výborne, mám 13. aj 14. plat, na Slovensku sa nežije, iba prežíva (Rozhovor) Lucia je šoférka autobusu v Rakúsku: Zarábam tu výborne, mám 13. aj 14. plat, na Slovensku sa nežije, iba prežíva (Rozhovor) 20. augusta 2023, 9:30

Nápojová hosteska nemá fixný plat. Zarába si tým, ako aktívne klientom ponúka spoločnosť. Aj ona však môže ponúknuť súkromné vystúpenie. Niekedy ženy nechcú tancovať na pódiu, pretože sa hanbia na verejnosti, ale vo VIP zóne len s klientom sa už hanblivosť vytratí. Klienti, ktorí chodia do nočných klubov, nejdú za žiadnym extra tanečným vystúpením, ale chcú len vidieť tú ženu nahú.

Martina's Agency
Zdroj: Martina’s Agency

V súkromných šou sú podľa teba najlepšie peniaze. Stáva sa často, že muži sa počas týchto súkromných tancov snažia tanečnice dotýkať viac, ako je povolené?

Určite, pretože keď človek pije alkohol, tak pomaly úroveň klesá. Je jedno, či u klienta alebo tanečnice. Zastávam názor, že tanečnice by mali vedieť pracovať s alkoholom a vedieť, kde je ich hranica, koľko alkoholu znesú.

Samozrejme, je to o životospráve. Alkohol sú prázdne kalórie, čo má vplyv na postavu. Baby sa preto niekedy pred prácou nenajedia, dajú si len šalát, tak potom jasné, že po dvoch-troch fľašiach šampanského to už neustoja.

Vždy im hovorím, aby to nezanedbávali. Klient môže byť poslušný, ale ak to baba preženie, tak môže byť roztopašná práve ona. Ona môže byť povoľná. Vždy je to o slečne, pretože klient si k nej niečo môže dovoliť, ale je na nej, či si to vie ukočírovať.

Deje sa to často?

Zo svojej skúsenosti viem, že keď som tancovala a ku klientovi som bola otočená chrbtom, občas som sa otočila naspäť a on mal vyzlečené nohavice. Je na žene, ako sa k tomu postaví. Ja som vždy povedala, že sa buď klient oblečie, alebo končíme. Ak tanečnica nechá muža masturbovať, to je už veľmi zlé.

Odporúčané
„Vzrušujú ma kriminálnici, najviac sexi sú obchodníci so zbraňami.“ Kristina trpí syndrómom Bonnie a Clyda (Rozhovor) „Vzrušujú ma kriminálnici, najviac sexi sú obchodníci so zbraňami.“ Kristina trpí syndrómom Bonnie a Clyda (Rozhovor) 12. augusta 2023, 9:30

Stáva sa aj to, že muž na súkromnej šou ponúka tanečnici extra peniaze, ak bude viac povoľná a nechá sa napríklad obchytávať, alebo rovno ponúkne erotické služby?

Jasné, stáva sa to. Nehovorím, že to robí každý klient. Naozaj sú klienti, ktorí sa idú do klubu len odreagovať. Ale stáva sa to, nie ojedinele, ale nie je to ani na dennom poriadku. Ten človek sa napríklad môže správať ku každej tanečnici inak, vždy záleží na konkrétnej situácii.

Máte skúsenosti s babami, ktoré začali ako tanečnice, ale zlákali ich peniaze za erotické služby a potajomky ich klientom ponúkali?

Myslím, že je to hlavne o sebaúcte. Pokiaľ má žena dostatok sebaúcty, tak to nedovolí. Ale ak je to žena, ktorá ma kladný vzťah k sexu, tak väčšinou rovno začne pracovať ako spoločníčka ponúkajúca erotické služby.

Ja ich nesúdim. Ale trvám na tom, aby sme tieto ženy nazývali pravým menom. Ak je to tanečnica, ktorá ponúka sex, tak to pre mňa nie je tanečnica, lebo nám to škodí. V spoločnosti má väčšina ľudí negatívny pohľad na tanečnice, automaticky mi pod inzeráty chlapi komentujú, že hľadám ku*vy.

Túto prácu neakceptujú a znevažujú ju. Je to práca ako každá iná. Keď som s tancovaním začínala ja, aj pre mojich rodičov to bol šok. Možno sklamanie. Každý sa chce pochváliť tým, čo robí jeho dieťa, nikto nechce hovoriť, že moja dcéra tancuje v nočnom klube.

Z mojich skúseností platí, že čím viac peňazí ľudia majú, o to viac padá úroveň.

V minulosti si okrem tancovania vyskúšala aj bežné zamestnanie. 

Mne sa vždy páčilo, že som pracovala len cez víkendy a dokázala som si zarobiť toľko peňazí, ako keby som v bežnej práci pracovala celý mesiac.

V minulosti som pritom skúšala bežnú robotu. Uvedomila som si, že to, čo mi pristálo na účte, mám za jeden večer v práci, tak som rovno odišla.

Máš 16 rokov skúseností. Striptérka, s ktorou sme mali rozhovor, spomínala, že mafiáni z 90. rokov sa k nej správali lepšie ako dnešní politici, keď prídu na striptíz. Máš takéto zážitky aj ty?

Z mojich skúseností platí, že čím viac peňazí ľudia majú, o to viac padá úroveň. Na verejnosti sa môžu prezentovať slušne, ale keď sú medzi svojimi, je to iné. Celkové nastavenie spoločnosti vyzerá tak, že prácu tanečnice ľudia berú ako podradnú. Preto si myslia, že sa k babe v klube môžu správať zle, lebo majú v hlave pocit, že je pod úroveň. Niečo menej.

Odporúčané
Martin vymenil košeľu za montérky: Čistením fasád zarobím viac peňazí ako analytik v klimatizovanej kancelárii (Rozhovor) Martin vymenil košeľu za montérky: Čistením fasád zarobím viac peňazí ako analytik v klimatizovanej kancelárii (Rozhovor) 9. augusta 2023, 9:30

Veľa tanečníc je pritom vysokoškolsky vzdelaných alebo študentiek. Niekto to má len ako brigádu k štúdiu, aby sa po skončení školy mohli vrátiť do svojho odboru.

Bol tento biznis v minulosti lepší, ako je dnes?

V minulosti sa peniaze zarábali oveľa jednoduchšie. Trh nebol taký presýtený. Nikdy mi nenapadlo, že to poviem, ale pandémiu takto s odstupom času vnímam pozitívne. Pred jej začiatkom som mala pocit, že úroveň klubov, tanečníc aj klientov klesla.

Je to ako puzzle: keď máte v klube baby, ktoré nemajú úroveň, tak ani klienti na úrovni nemajú motiváciu ten klub navštevovať. Nechcú vidieť zanedbané dievčatá, ktoré sa nevedia správať. Pôjdu niekam, kde úroveň budú mať. A vyselektujú sa aj tanečnice.

Už sme to viackrát načrtli, ale rád by som si to zrekapituloval. Aké finančné ohodnotenie môže žena očakávať, keď jej sprostredkuješ prácu tanečnice v klube?

Každý klub to má inak. Za tanec na pódiu zvyknú mať tanečnice fix, ktorý sa pohybuje od 300 do 1 500 korún (12 až 60 eur). Záleží na tom, koľko klientov do klubu príde. Čím viac klientov, tým nižší je fix, lebo baba si môže zarobiť na konzumácii. Veľa klubov však má garanciu, že ak nepríde nikto, tak sa jej peniaze dorovnajú na úroveň fixu.

Odporúčané
Slovák Filip robí zvárača vo Švédsku: Keď ti na účet pípne výplata 10-tisíc eur, musíš pozvať všetkých kamošov na pivo (Rozhovor) Slovák Filip robí zvárača vo Švédsku: Keď ti na účet pípne výplata 10-tisíc eur, musíš pozvať všetkých kamošov na pivo (Rozhovor) 26. júla 2023, 12:30

Niekde fix nemajú vôbec, lebo tanečnice motivujú, aby boli aktívne. Najlepšie zárobky sú však z konzumácie a zo súkromných tancov. Ja babám hovorím, nech sa na fix vykašlú a sú radšej aktívne.

Tie zárobky môžu byť astronomické. Ak ženy prejdú mojimi kurzami a vedia, ako majú pracovať, úplná začiatočníčka si dokáže zarobiť 10 000 korún (400 eur) za víkend. Ale mám v agentúre slečnu, ktorá len teraz začala a zarába už 20 000 korún (800 eur) za víkend.

Záleží na tom, ako často dievčatá chodia do práce, koľko skúseností naberú a aké zručné sú, pretože čím ďalej, tým viac si dokážu zarobiť.

Domov
Zdieľať
Diskusia
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.