Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
30. júna 2022, 10:51
Čas čítania 0:30
Daniel Mikolášik TASR

Na Slovensku dnes bude až 38 stupňov, varujú meteorológovia. Výstraha platí pre 15 okresov

NEWS GLOBÁLNE OTEPĽOVANIE POČASIE SHMÚ SLOVENSKO SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Horúčavy nás opäť potrápia na celom území Slovenska.

Vo viacerých okresoch na juhu Slovenska môže teplota vo štvrtok dosiahnuť 38 stupňov Celzia. Vysoké teploty nad 33 stupňov však očakávajú meteorológovia na celom území. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.


Výstraha tretieho stupňa platí pre okresy Komárno, Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš, Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár, Revúca, Rožňava, Košice okolie, Trebišov, Michalovce, Vranov nad Topľou a Sobrance od 14.00 do 18.00 h.


„Vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ upozornil ústav.


Na západe, východe a v strede krajiny sa popoludní očakávajú teploty 35 až 37 stupňov Celzia, pre viaceré okresy platia výstrahy druhého stupňa. Pre severné okresy vydali výstrahu pred vysokými teplotami prvého stupňa, meteorológovia tam očakávajú najvyššie teploty na úrovni 33 až 34 stupňov Celzia.

výstrahy štvrtok 30. júna 2022 teplota mapa
Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia