Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. júna 2022, 11:48
Čas čítania 0:42
Martin Adam Pavlík TASR

AKTUÁLNE: Premiér chce zamestnancom v štátnej správe vyplatiť tento rok jednorazovú pomoc 500 eur

ZAUJÍMAVOSTI SLOVENSKO SPRÁVY Z DOMOVA ŠTÁTNA SPRÁVA
Uložiť Uložené

Oznámili to v sobotu premiér Eduard Heger s Igorom Matovičom.

Štát navrhuje vyplatiť v aktuálnom roku zamestnancom v štátnej a vo verejnej správe jednorazový príspevok vo výške 500 eur na osobu. Celkovo by malo ísť o balík pomoci vo výške 200 miliónov eur. Na sobotňajšej tlačovej konferencii to uviedli predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií SR Igor Matovič (obaja OĽaNO).

Premiér upozornil, že je to návrh, s ktorým vláda pôjde do rokovaní (prebehnú budúci týždeň) so sociálnymi partnermi, ako posun nad rámec dohody v rámci kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa. „Čaká nás ešte veľa rokovaní, ale chceli sme dať najavo, že prichádzame s riešeniami,“ zdôraznil šéf kabinetu.

Eduard Heger.
Eduard Heger. Zdroj: Úřad vlády SR


Príspevok sa nevzťahuje na zdravotníkov, vojakov či pracovníkov v sociálnych službách. „Tieto skupiny riešime samostatne, predstavíme aj v tomto prípade riešenia,“ uistil premiér.
Náklady na zvýšené výdavky majú podľa Matoviča pokryť mimoriadne zdroje.

Garantuje vyplatenie príspevku, ktorý sa týka i učiteľov, zároveň naznačil, že do začiatku júla by vláda chcela komunikovať aj systémové riešenie. „Chceli by sme do konca budúceho týždňa predstaviť to, ako by sa mali zvyšovať platy učiteľov, ale i ďalších zamestnancov v štátnej a vo verejnej správe,“ dodal.

Domov
Zdieľať
Diskusia